che.prosadguru.com

Bramborové škůdců a jejich kontrola

Young bramborováŠkůdci každoročně způsobuje vážné poškození a chatové brambor plantáže, polí a farem. V důsledku této porážky ovlivňuje nejen nadzemních částí rostlin a jejich kořenů, ale také snižuje produktivitu drasticky. Přezimování v půdě, hlízy a rostlinných zbytků dospělý hmyz a larvy se stal jakýmsi opožděným hrozbou pro zahrádkáře. Na sklizeň byla vysoká a stabilní kvalita, systém opatření zaměřených na boj proti existující na území škůdců bramborových listů a hlíz. Přečtěte si náš následující článek:

Colorado brouci

mandelinkaŽlutohnědý brouci, mající délku asi centimetru a vyvinula se podélné pruhy na chitinu, známém pěstitele a představují hlavní nebezpečí v mnoha částech země. Dospělí a hlavně larvy může zcela zničit odlévání a mladé stonky. V případě, že vzhled škůdce brambor, boj proti ní se neprovádí, může být výtěžek snížena o polovinu.

Způsobují největší škody na hmyz v době tvorby hlíz, když se objeví keře a poupata. S vědomím existence účinných chemických látek, jako je tabu zpracování brambor, mnozí zahrádkáři ještě neopouštějí způsoby Lidového zabývající se bramborové a drátovec Colorado. Tato opatření zahrnují:

  • ničení hmyzu vajec, sběr larev a dospělých;
  • zalévání sazenice a keře pěstované bylinné čaje na základě vlaštovičník, řebříček, bazalka, rybíz;
  • spolu s výsadbou plodiny odpuzující brouka, například, luštěniny nebo koriandr.Účinná ochrana proti škůdcům stane trojnásobný zpracování přistání Commander, jiskry, Mospilanom, Akhtar nebo jiné drogy.

Nejdůležitější je, že až 20 dní před kopání chemikálie plodin nepoužívají.

Biologická ochrana, například Boverin, Fitoverm a Agrovertin, účinkují po dobu 5-7 dnů a jsou zvláště účinné proti hlavní škůdci bramborových listů, larev.

Kovařík - škůdci brambor a jejich řízení

Bramborového škůdce kovaříkTvrdá délka 3 cm žluté larvy brouků click zdroj šťavnaté podzemní výhonky, kořeny a hlízy. Zvlášť milují listovou zeleninu, takže zjištění škůdce brambor, boj s nimi začít s odstraněním tohoto plevele. Postižené drátovec hlízy pokryté tahy, často ovlivněna hniloby, nematody a nemocí brambor.

Ochránit jejich úrodu před nebezpečnými škůdci, můžete použít:

  • zavedení hnojivo obsahující amoniak;
  • vápnění půdy ke snížení kyselosti;
  • výsadby falešné rostliny;
  • častá uvolnění kontroly půdy a plevele
  • předosevní insekticidy nebo chemikálie, například Tabu pro zpracování brambor při výsadbě.

Insekticidní moření semen a ošetření Tabu brázdy pomáhá chránit rostliny po dobu 45 dní.

Kromě toho je léčivo aktivní proti mandelince bramborové, mšic a křískovití. V tomto případě, bariérové ​​vlastnosti jsou zachovány až do 35 dnů.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
MandelinkaMandelinka
Přípravu seťového lože hlíz bramboruPřípravu seťového lože hlíz bramboru
Příprava pro pěstování bramborPříprava pro pěstování brambor
Cibule škůdcůCibule škůdců
Boj proti mandelince bramborové: z lidových technik pesticidůmBoj proti mandelince bramborové: z lidových technik pesticidům
Prostředek nakládání s zahradních škůdců - mandelinky bramborovéProstředek nakládání s zahradních škůdců - mandelinky bramborové
Jak se vypořádat s weevil?Jak se vypořádat s weevil?
Efektivní lidových prostředků z mandelince bramborové na bramboryEfektivní lidových prostředků z mandelince bramborové na brambory
Mezi nejčastější a nejnebezpečnější škůdce bramborMezi nejčastější a nejnebezpečnější škůdce brambor
Výtěžek bramborVýtěžek brambor
» » » Bramborové škůdců a jejich kontrola
© 2022 che.prosadguru.com