che.prosadguru.com

Fancy Fatsa: péče a péče doma

Video: Chlorophytum chocholatý / Chlorophytum péči doma

Již více než dvě stě let v domácím pěstuje luxusního krásy s neobvyklé a velmi atraktivní zeleň - Fatsa japonštině. To jasně zelené stvoření se k nám dostat z subtropických oblastech Japonska, Koreje a Číny, kde se pěstuje především v zahradách a stinné a chladném místě. Fatsa, péči v domácnosti, pro které není příliš obtížné, je jasná stálezelený keř, dosahující místnost jen 1,5 m na výšku.

Velké listy, které představují hlavní dekorativní hodnotu, mají tmavě zelená barva je jasný, lesklý povrch, jsou obecně rozděleny do podílů, a na konci shromážděných rozbíhavého paprsku tvořící krásný kulovitou korunou, která může mít průměr 30-40 cm. někdy jsou případy s tipy a lemem na okrajích plechu destičky.

Bright paní parapety

Tuky v zahradě

Tuky v zahradě

Fatsa květina pokoj má několik druhů, které mohou být použity pro dům a zahradu pěstování. populární mezi nimi jsou následující:

  • Moseri - to podsaditý, poměrně hustá tvor s pestrými listy a husté listoví. Jeho výška není tak velký, ale koruna bude mít prospěch pouze z toho.
  • Fatsia japonica aureimarginatis - jedná se o druh, který má světle zelené listy s krásným žlutým rámečkem kolem okrajů desky a odlišných světelných žil.
  • Argenteimarginatis - vytváření zelených listů, které se liší přítomností bílého rámečku a tmavě zelenými listy.

Velmi populární a běžně hybrid břečťan a tuky - Fatskheder Osoba, dosahující výšky až 1 - 1,5 metrů. Vyznačují hustou korunu s 3-5 lobed listy, které jsou velmi silné a kožovité, tmavě zelené barvy. Stonek je tenká v buši, takže zatímco rostoucí Doporučuje se vytvořit podporu. orchidej stangopeya také vyžaduje odpovídající podporu, aniž by bylo obtížné dosáhnout správného dekorativní efekt.

Jaký druh péče přednost Fatsa?
Fatsa, péče je poměrně jednoduché, velmi skromný a mohou být pěstovány v prakticky libovolném prostředí. Lze jej umístit do polostínu, nebo místa s dobrým rozptýlené osvětlení. Pro peristolistyh druhu doporučují světlejší místa, jako je například jižní parapety, jako stín růst zpomalí na procházení.

Video: Monstera - Můj oblíbený. Péči doma

Teplota může být běžný pokoj, závod zimní nese obsah navíc vynikající při teplotě 8-10 ° C, V horkých letních měsících, odborníci doporučují, aby se hrnec s rostlinou na čerstvém vzduchu, lehce ji pritenit z jasného slunce.

Tuky v domácnosti stále ukládá některé požadavky. Miluje hodně vody, ale to nemůže být kategoricky pereuvlazhnyat půda jako rostlina může prostě zahynout. V zimním období je zalévání snížena, ale nelze vyhnout vysychání půdy, protože pak obnovit přirozenou krásu a nádheru koruny bude obtížné. Jemný tvor by nikdy napravit. Péče ha japonské oblíbený by měly být vždy příslušný ohledu na roční období.

Video: Gerber Dům s pečovatelskou službou / pokojové rostliny

Fed favorit parapety v průběhu jara a léta hnojiva každých 10 dní. To je nejlepší repot každý rok na jaře, zatímco rostlina je ještě mladý, pak to bude stačit jednou za 2-3 roky.

Množení osiva, řízky a rouby

japonský Fatsa

japonský Fatsa

Video: Americký kokršpaněl

Propagovaly v několika způsoby: pomocí semen (pro zelený druhů), vzduch vrstvení a silné apikálních řízků. V tomto případě, odřezky nebo sesuvů udržovat jen ve velmi vlhkém substrátu.

Směs k vysrážení by měl mít takové rozměry 2 dílů humusu, jeden díl rašeliny, humus, písek čištěné. Při sázení již pěstované rostliny na nádobu by nalít třetí drenážní vrstvu střepů z keramických nebo konvenční keramzitu. Kultivace se provádí v domácnosti Teplicka.

léčivé vlastnosti

Hrnkové květiny Tuky mohou být nejen ozdobou každého interiéru, ale také se stal nepostradatelným nástrojem. Světlé listy obsahují tyto užitečné a léčivé látky, jako jsou éterické oleje, třísloviny, saponiny, cholin, mucinu. Extrakty z této rostliny se používá jako stimulant a tonikum, což zvyšuje odolnost organismu na řadu nežádoucích účinků.

Kořeny jsou používány jako vysoce efektivní antidiabetické léčivo.

Přijímat finanční prostředky by měly být po konzultaci s ošetřujícím lékařem, neboť předávkování nebo nesprávné léky, jak je předepsáno může způsobit poškození zdraví.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Druh ChlorophytumDruh Chlorophytum
Chlorophytum - druhy a odrůdyChlorophytum - druhy a odrůdy
Chlorophytum kudrnaté zvláštní péčiChlorophytum kudrnaté zvláštní péči
ChlorophytumChlorophytum
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
Rostlina Chlorophytum a jeho kultivaceRostlina Chlorophytum a jeho kultivace
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
FatskhederaFatskhedera
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
Červi v hrnci s FatsaČervi v hrnci s Fatsa
» » » Fancy Fatsa: péče a péče doma
© 2022 che.prosadguru.com