che.prosadguru.com

Fatsa

Fatsa

Fatsa - Nádherná rodina rostliny Araliaceae (Araliaceae). Hlavní výhodou Fatsa - ozdobné listy. Rodiště jehličnatý strom - Tchaj-wanu a Japonsku. Tam roste na březích vodních ploch v lesních oblastech.

Fatsa roste malý strom a dosahuje výšky 4m, za příznivých podmínek. Fatsa listy velmi atraktivní. Mladé rostliny jsou neporušené, ale během růstu Fatsa, přeměněna palchatoobraznye. Průměr řádově 30 cm. V barel Tuky potažené hnědou kůrku.

Rod Tuky (.. Fatsia Decne et Planch) je monotypický rod čeledi Araliaceae a zahrnuje jednu tvoří Fatsia Japonica (fatsia japonica).

Kultura se rozšířila hybrid mezi Fatsa a břečťanu - x Fatshedera Guillaum (zahájen v roce 1910).

Fatsa

Fatsa zahradní formy jsou známé v literatuře pod těmito názvy:
F. japonica aureimarginatis - listy se žlutým kaymoy-
F. japonica var. argenteimarginatis - listy s bílým kaymoy-
F. japonica var. moseri - rostlina hustá, squat.

Péče o rostliny
Tuky jako světlé místo, ale ne sunny, snadno se přenáší malé stínování (pestré potřeby více světlu Rostliny tuhé zelené listy více odstín-tolerantní). Vhodné pro pěstování na okna západní a východní expozici. V jižním okně třeba, aby se stín před přímým slunečním světlem. V oknech na severní straně je lepší pěstovat zelenolistnyh formulář. Tuky mohou být úspěšně pěstována pod umělým osvětlením.

Tuky v létě je možné vzít na čerstvý vzduch, za předpokladu, že na místě budou chráněny před přímým slunečním světlem.

V pružinou letním období je optimální teplota pro tuky - 18-22 ° C Zimní rostliny mohou za normálních okolností vydržet běžnou pokojovou teplotu, ale je lepší, aby jim v dobře osvětlených místnostech v chladnějších podmínkách (10 ° C, pokud je to možné, ne High: 15 ° C). V případě teplého zimní údržby se doporučuje, aby zajistily, aby Fatsa dodatečné osvětlení od zářivky. Za pestrými tvary zimní teplota nesmí klesnout pod 16 ° C

Tuky bránil napojena měkkou vodu, jako horní vrstva sušení substrátu. V létě zalévání by měla být bohatá, a snížit zálivku od podzimu. V zimě, když obsah rostlin v chladných podmínkách výrazně snížit zálivku, které nevedou k vysychání půdy.

Fatsa

Zalévání rostlin by měla být věnována zvláštní pozornost. Na jedné straně nemůžeme dovolit stagnaci vody v pánvi, na druhé straně - vysychání půdy. Pokud jste alespoň jednou vyschne půda, rostlina může klesnout listy, a je velmi obtížné je vrátit do původní polohy. V tomto případě listy musí být vázána na distanční vložky ve vodorovné poloze. Po chvíli rostlina může získat počáteční charakteristickou siluetu.

Velké listy by měly být pravidelně ošetřeny jemným bráněn vodou a otřít vlhkou houbou nebo měkkým hadříkem. V létě rostlina může zajistit teplou sprchu. Snížit zimní postřik (jejich intenzita závisí na pokojové teplotě).

Od jara do podzimu Fatsa přivádí týdenní minerální nebo organická hnojiva. Zimní krmení je zastavena (v případě chladného obsahu), nebo (při vyšších teplotách) není více než 1 krát za měsíc týdnech napojena květina hnojivo.

Rostlina je dost snadné nese formativní prořezávání. Pro vytvoření rozvětvené keře potřebují štiplavý vrcholky výhonů mladých rostlin. Fatskhedera Osoba vyžaduje neustálé prořezávání a pintsirovki.

Transplantovány Fatsa většinou od 1 do každé 2-3 roky na jaře nebo počátkem léta. Tento nový hrnec by měl být mnohem širší než ten předchozí. Na úkor radikální odnoží v Fatsa může tvořit několik mladých stonků. Substrát vhodné konvenční, neutrální nebo mírně kyselé pH (6-7). To může sestávat z trávníku země, listové půdy, humusu, rašeliny a písku ve stejných částech. Vhodné jako směsi listové formy, travnaté a zahradní zeminy, písku a rašeliny v poměru 2: 1: 1: 1: 0,5. Na dně hrnce musí mít dobrou drenážní vrstva.

Fatsa snadno množí vzduchu vrstvení a vrcholových řízků. Je to možné a osivo rozmnožování.

Řízky obvykle vrcholové řízky na jaře. Kořen rostliny poměrně rychle vlhký substrát (směs rašeliny a písku) při teplotě 22-26 ° C, Řízky (měli by mít několik pohárky připraveni začít růst) je pokryta sklenice nebo plastové fólie. Po zakořenění se sídlem v jejich směsi půdy. Čerenkovovy rostliny tvoří nízké, ale hustě listnaté keře. To může být množí semeny čerstvé (jsou zaseta do hloubky 1 cm). Semena se vysévají v krabicích a hrnců. Složení směsi půda: SOD - 1 hodina, list - 1 hodina, písek - 1h ... Výhonky se objeví při teplotě vzduchu a půdy asi 18 ° C, Jakmile sazenice sílí, které jsou zasazeny do 9-11 cm květináčích za 1 kopii. Složení hliněné následující směsi: SOD - 2 hodiny, humus - 1 hodina, písek - 1h ... Mladé rostliny se umístí do světlé místnosti.

Fatsa

Obvykle v dobrých podmínkách rostliny plně folie, ale pokud z nějakého důvodu kufr vystaven, mohou oživit leteckou vrstvení. K tomu, aby pružina mělký incize kmen, zabalené s mokrý mech impregnované fytohormonů nebo živném roztoku (1 g komplexní hnojivo v 1 litru vody), a horní krycí fólie. Moss vždy udržovány ve vlhkém stavu (tj hydratují jako schne). O několik měsíců později se objeví kořeny na místě řezu. Přibližně dva měsíce po vytvořily kořeny, špička kořenů odříznou pod zakořeňování a jsou zasazeny v samostatné nádobě. Zbývající kufr není zlikvidován, i když to má žádné listy. Jeho střih téměř u kořene. Pařez starého závodu musí pokračovat do vody (může být pokryt mechem vlhký), snad dá výhonky, které bude dobře rostou. Jakmile jste provedli vzduchu vrstvení, můžete také snížit zbývající stonky kořeny, a pokusit se vytvořit v něm (při rozdělení nebo kůry), břečťan ze stejné rodiny. Je snadné zvyknout Fatsa kufru, a když to začne růst, můžete získat původní strom s tekoucí větvemi.

Choroby a škůdci Fatsa

Fatsa vnímavé červci, červené svilušky, molice, mšice a plíseň šedá.

Molice a mšice objevit mýdlovou vodu a aktellikomom. Muchinisty mealybug - roztok mýdla nebo karbofosom. Svilušky - aktellik roztoku (0,15%). Šedá plíseň - mechanické čištění zařízení, čímž se snižuje vlhkost.

přihláška

Rostlina je široce používán pro výzdobu stěn, sloupů, oken a do tub - pro registraci intererov- hrnkové rostliny a řezané výhonky se používají pro výzdobu košů. Fatsa roste rychle a za 1,5-2 roky by mohla dosáhnout výšky 1 m, s dobrou péči a pravidelné krmení. Krásná korunka je tvořen pouze v případě volné uspořádání rostlin.

Fatsa

Vedle dekorativní funkce, Fatsa zlepšuje atmosféru místnosti. Rostlina je schopen regulovat negativní energie a usnadňuje proudění chronických onemocnění.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Fancy Fatsa: péče a péče domaFancy Fatsa: péče a péče doma
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
FatskhederaFatskhedera
Fatsa péči domaFatsa péči doma
Pieris japonicaPieris japonica
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
Červi v hrnci s FatsaČervi v hrnci s Fatsa
Japonské Tuky z čeledi AraliaceaeJaponské Tuky z čeledi Araliaceae
FatsaFatsa
Dekorativní rostlina - FatsaDekorativní rostlina - Fatsa
© 2022 che.prosadguru.com