che.prosadguru.com

Rostoucí kopr semínko, vitamíny a esenciální AIF kopr - kopr do vaší zahradě

Video: Dill. fenykl přípravy na zimu různými způsoby!

Rostoucí kopr semínko, vitamíny a esenciální AIF kopr - kopr do vaší zahradě

kopr Je to klenot mnoho ukrajinských jídel. Ten dodá každému pokrmu jedinečnou chuť. Dobrý hostitelka je určitě přidat do polévka nebo salát parta kopru.

Dill - je jednoletá rostlina, má tenké stonky a listy jsou měkké. Květy jsou bílé a žluté, jsou shromažďovány v malých deštníky. Kopr kvete v červnu nebo v srpnu. Rostlina je velmi načechrané a měkké na dotek.
Kopr byl držen ve velké úctě kulturu po velmi dlouhou dobu. Po návratu do egyptské papyry obsahují informace o léčbě bolesti hlavy při použití kopru. Divoký fenykl je nyní vzácné, ale roste všude v zahradě. Také, divoká fenykl lze nalézt v blízkosti Středozemního moře a Severní Americe - kde se dává tolik semena, která po mnoho let tam v místě, kde byl uvězněn poprvé.

starověkých Řeků Říkali kopr maratron, díky tenké stopce. Pak chudí lidé jedli semen fenyklu. Ve středověku, kopr byl jeden ze složek kostela kadidla. To je také věřil, že s pomocí fenyklu může chránit před charov čarodějnicemi a upíry.

Video: Byliny v ekologické usedlosti. přírodní zemědělství

Kopr - stolní dekorace

Dill lze nalézt všude: na krajnici vozovky, na loukách, stepi, lesní paseky. Nyní existuje více než sto druhů kopru. Na Ukrajině, společné odrůdy, jako je Charkov, Superdukat, Lesnogorodsky, Gribovský, sekční. Existuje Indian kopr, plody, které jsou poměrně velké a být zdrojem karvonu, používané k výrobě éterických olejů.

Kopr na našich trzích - obchodovatelné komodity. Z tohoto důvodu majitel zahrady, má smysl uvažovat o pěstování kopr na prodej. Proto je nutné znát některé nuance. Půda, která budou vysazeny kopr, by měly být bohatě hnojené humusu. Dill je zasít v dobře objasněny na slunci místě: ve stínu semenáčků lze natáhnout a být světle zelené. Tato kultura je odolná vůči chladu, někdy zaseto, i když není sníh, ale prasnice suché.

Kopr - stolní dekorace

Video: ředkvičky

Dill, stejně jako mnoho jiných rostlin, je také spíž vitamínů a používá v lidovém léčitelství. To rozšiřuje a posiluje krevní cévy, může uklidnit, zmírňuje bolesti dobře pomáhá vyrovnat se s nespavostí, stejně jako lék na nervovou dráždivost. V kopru obsahují silice , kyselina askorbová, karoten. Dill se používá jak syrové a vařené. V každém případě si zachová své nutriční a léčivé vlastnosti.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Zasít kopr podzimZasít kopr podzim
Letní výsadba kopruLetní výsadba kopru
Rostoucí kopr a petržel na místě a parapetuRostoucí kopr a petržel na místě a parapetu
Jak pěstovat dobré kopr pouzdro?Jak pěstovat dobré kopr pouzdro?
Výsadba v otevřeném terénu fenykluVýsadba v otevřeném terénu fenyklu
Kopr páchnoucíKopr páchnoucí
Keř koprKeř kopr
Kopr vonícíKopr vonící
Jak roste šťavnaté a nadýchaný koprJak roste šťavnaté a nadýchaný kopr
Volba půdy pro pěstování kopruVolba půdy pro pěstování kopru
» » » Rostoucí kopr semínko, vitamíny a esenciální AIF kopr - kopr do vaší zahradě
© 2022 che.prosadguru.com