che.prosadguru.com

Fatsa

FatsaTuky (lat. Fatsia)

- rod dvouděložných rostlin z čeledi Araliaceae. Tak pojmenovaný v roce 1854 J. Deken a J. Planchon na název druhu typ tohoto rodu, Fatsa japonštině. Vlast Fatsa - Japonsko, ačkoli to roste, a Taiwan, a Jižní Korea. V přírodě, Fatsa dosahuje výšky šesti metrů, v kultuře, to je také poměrně velké hrnkové rostliny, jejichž listy se podobají listy kaštanů. Tuky se pěstují na více než dvě stě let, ale v Evropě klesl v roce 1838 a získal popularitu teprve na počátku minulého století.

květina Fatsa

Doma, Fatsa Roste až šest metrů vysoké. Listy Tuky - její hlavní výhoda a důvod pro rozšířené popularity. Jsou velké, dosahuje 30 cm v průměru. Mladé listy jsou jedinou desku, ale s časem rozdělen do akcií. Zralé listy Fatsa palmate-členitý, skládající se z 7-10 laloky, kožovité, tmavě zelené barvy. Květiny v Fatsa nenápadné, drobné, bílé nebo nažloutlé shromažďovány v slunečníky. Deštníky shromážděny v laty. Ale doma Fatsa téměř žádné květy.

druhy tuků
Tuky - péčePouze jeden typ Fatsa pěstované v okolních podmínkách - Tuky japonský (Fatsia japonica), také známý jako Tuky Siebold (Fatsia sieboldii). Mnoho z nich se domnívají, že tento druh monotypem. Fatsa Japonský nenáročný a roste dvakrát ročně. Existuje zahradní formy tohoto druhu: Fatsia japonica var. Argenteimarginatis, kde bílá hranice na listyah- Fatsia japonica aureimarginatis, jehož třásně na listech žluté colors- Fatsia japonica var. Moseri - dřep, hustá závod. Populární mezi zahradníky fatskhedera tváře (Fatshedera Lizei) - kříženec Fatsa a společné břečťanu, který dorůstá do 1,5 metru vysoké a přitahuje silné 3-5 laloky s tmavě zelené kožovité listy. Nicméně fatskhedera potřeba podpory, protože to má tenkou stopku.

Pěstování a péče Fatsa

druhy tukůFatsa na krytí nenáročný, roste dobře na slunci a v částečném stínu, pestré formy Fatsa vyžadují pouze silnější světlo. Fatsa uspořádat okna na západ a východ. V létě to bude v pořádku a pod širým nebem, pokud ji chránit před slunečním zářením. V období aktivního růstu optima teplota - 18 ° -20 ° C v zimě, výhodně světlé místnosti s teplotou 10 ° -15 ° C, Listy ve tvaru vzduchu při vyšší teplotě, která není nižší než 16 ° C, zdroj Fatsa Musím od jara do podzimu každých deset let organických a minerálních hnojiv na listoví rostlin.

Během teplejší Fatsa potřebuje pravidelný postřik opustí. Můžete otřít listy vlhkou houbou, ale někdy se to musí vzít teplou sprchu. Od podzimu zvlhčování vzduchu snižuje a v zimě v chladné místnosti, zastavil úplně. zalévání Fatsa Měli bychom být opatrní, protože nedostatek zalévání způsobí, že závod na spodní listy, narovnat, že bude velmi obtížné. Celou tu dobu kontrolovat půdu: zalévání je nutné chránit vodu, jakmile vyschne vrchní vrstvu půdy. Podzimu, zavlažování se postupně snižuje, a v zimě je značně snížena. Z podmáčených listy žloutnou a odpadávat, ne voda, suché špičky listů.

péče o Fatsavypěstované Fatsa, as fatskhedera jarní vzduch vrstvení a vrcholových řízků. Řízky s několika nabobtnalé ledvin zachovávat substrátu písku a rašeliny při 22 ° -26 ° C, na které se vztahuje sklenice nebo polyethylenu. Když se řízky zakoření, transplantovat je do země. Půda pro tuky by měl sestávat z SOD půdy (dva díly), humus půdy, písku a rašeliny (v jednom kusu). Mladé rostliny by měly být transplantace Každé jaro, rostliny jsou starší - 2-3 roky. Keramzit by měly zaujímat jednu třetinu potu.

Tuky může zasáhnout červci, molice, svilušky roztoči, mšice a plísni šedé. Svilušky zničeno 15 řešení tiprotsentnym aktellik, plísni šedé - snížení vlhkosti vzduchu a mechanickému odstranění, mšic a muškám - mýdlo a aktellik, červci - mýdlo a karbofosom.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Cenný Fatsa květiny u vás domaCenný Fatsa květiny u vás doma
První zkušenosti z pěstování pokojových rostlin ze semenPrvní zkušenosti z pěstování pokojových rostlin ze semen
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
Fancy Fatsa: péče a péče domaFancy Fatsa: péče a péče doma
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
FatskhederaFatskhedera
Fatsa péči domaFatsa péči doma
FatsaFatsa
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
Červi v hrnci s FatsaČervi v hrnci s Fatsa
© 2022 che.prosadguru.com