che.prosadguru.com

Užitečné vlastnosti zelí

Červené zelí na řezu

Z velké skupiny zelí rostlin hlavní prioritou stále uveden zelí. A není divu, protože ona je nejen chutné, ale také užitečné. Vedle sacharidů v tom, že je prospěšné pro střevní tkáně. Že vlákno odstraňuje z těla cholesterol, brání rozvoji onemocnění, jako je ateroskleróza. Zelí se doporučuje pro diabetiky, jako je nijaký potravin nezvyšuje hladinu cukru v krvi.

zelí Obsahuje velké množství minerálních látek, z nichž nejcennější je považována za draslík. Draslík posiluje svaly těla a cév, pomáhá srdce. Fosforu, jsou zapotřebí vápník, hořčík, železo, mangan, rovněž obsažené v zelí pro normální krvi. Kromě minerálů, zelí hodně vitamínů. Často se na konci zimy, někteří lidé začínají onemocnění, a dokonce i onemocnění. Tak ovlivňuje beriberi. Pro zlepšení výkonu, vrátí sílu, je nutné, aby se tělo kyseliny askorbové. Zde také pomáhá kyselé zelí, protože vitamin C (kyselina askorbová), je uložen v zelí stejným způsobem jako v čerstvé.

Velmi užitečné, s čerstvou šťávou zelí. S jeho pomoci léčit onemocnění trávicího traktu - žaludku, kolitida, žaludeční vřed. Šťáva je připravena před použitím. Předpokládá se, že léčivá síla zelí šťáva má protože obsahovala U vitamín, který normalizuje kyselost žaludeční sliznice, zabraňuje rozvoji ulcerace. Zelí šťáva také pomůže s stomatitidy a onemocnění krku jako kloktadlo.
Scotch kale Jedná se o druh bílé. Krásné červené a fialové zelí je kvůli vysokému obsahu antokyanů - látka známá pro své silné antioxidační vlastnosti. Antokyany ve velkém množství obsaženy v třešeň, borůvky, lilky, malina, ostružina, jahody, mrkev, Aronia, černý rybíz. Anthokyany posílit kapiláry a dát mu elasticity, takže červené zelí je velmi užitečné v různých onemocnění oběhového systému, včetně srdečních chorob.

červené zelí také hodně vitamíny: A, PP, C, E, B-vitaminy a minerální komplex přítomný - draslík vápník, fosfor, hořčík, sodík, železo, selen, zinek.

Červené zelí šťáva je méně než u jiných druhů zelí, ale tato nevýhoda je kompenzována jeho výživnou hodnotu. Těkavé obsažené v červeném zelí, úspěšně léčbě akutních a chronických respiračních onemocnění - zánět průdušek, zápal plic. To je velmi užitečné, aby zahrnovala červené zelí do svého jídelníčku pacientů s tuberkulózou.

Video: Jak užitečné zelí: Léčivé vlastnosti zelí

květák přesahuje belokochannaja jak obsahu bílkovin a obsah vitamínu C. květák Jedná se o jednu z nejcennějších nutričně zeleniny. Jeho hodnota se stanoví s ohledem na širokou škálu vitamínů obsažených v ní - C, B1, B2, B3, PP- minerální soli, což je protein s příznivou kombinací aminokyselin.

Unikátní komplex minerální soli, květák, jakož i jídelna řepy, je prostě nenahraditelná v nadměrné konzumaci masa potravin. Buněčná struktura květáku tak tenký, že se všemi druhy zelí absorbovány v těle ve větší míře. Květák je také nepostradatelný produkt při léčbě onemocnění zažívacího traktu, stejně jako dietní potraviny.

brokolice (Brokolice) - přechodná forma na květáku. brokolice To má vysokou biologickou aktivitu vzhledem ke specifické chemické složení jejích složek se používá pro dietu. Užitečné vlastnosti brokolice určených obsahem vitamínů A, B1, B2, PP, C, E minerální soli draslíku, fosforu, vápníku, hořčíku. Složení brokolice obsahují látky, které zabraňují akumulaci cholesterolu v těle. Pupeny brokkolí vitamínu C je téměř 3 krát a pevné látky v 2,7 krát více než v květních pupenů květáku a brokolice výhonky jsou mnohem sladší než výhonky květáku.

nutriční informace kedluben to je šťavnaté a křehké chuť stebleplod, který obsahuje velké množství minerálů: draslík, vápník, hořčík, fosfor, vitamin komplexu. Vysoký obsah kyseliny askorbové a cukrů způsobit vysoké chuť kadeřavá, pro který byl nazýván „severní Lemon“.

růžičková kapusta Je také velmi užitečné, stejně jako jiné druhy zelí. Slouží jako zdroj vitamínu C v zimě, protože obsah těchto vitamínů růžičkovou kapustu se blíží černý rybíz. Stejně jako v zelí, obsah kyseliny askorbové růžičkové kapusty nemění během skladování a zpracování. Obsah ostatních vitamínů v růžičkové kapusty jsou také vysoké, riboflavin obsahuje téměř tolik jako v mléce a mléčných výrobcích.

v kochanchiki růžičková kapusta obsahuje řadu minerálů, draslík překročí obsah sodíku, který má příznivý vliv na organismus při zvýšeném krevním tlaku.

Vysoký obsah bílkovin růžičkové kapusty s bohatou složení aminokyselin, které se staví na roveň s masa a mléka. Vonné oleje, sacharidy a organickými kyselinami, dodávají zejména růžičkovou kapustu pikantní chuť.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Druhy zelí v obrazech Užitečné vlastnosti zelíDruhy zelí v obrazech Užitečné vlastnosti zelí
Nejlepší odrůdy bílého zelíNejlepší odrůdy bílého zelí
Užitečné vlastnosti zelí kedlubnyUžitečné vlastnosti zelí kedlubny
Zelí kedluben - užitečné zeleniny na posteli zahradyZelí kedluben - užitečné zeleniny na posteli zahrady
Okrasné zelíOkrasné zelí
Jak je to způsob, jak se chránit zelí ze zelí motýl?Jak je to způsob, jak se chránit zelí ze zelí motýl?
Rosteme pozdní zelíRosteme pozdní zelí
Obrovská výhoda čínské zelíObrovská výhoda čínské zelí
Bílé zelíBílé zelí
ZelíZelí
» » » Užitečné vlastnosti zelí
© 2022 che.prosadguru.com