che.prosadguru.com

Užitečné vlastnosti topinambur

Video: Topinambur

1

S největší pravděpodobností každý z nás si všiml v obchodech koreneplod zelenině, vypadá jako bramborový - artyčok. A ačkoli to bylo voláno podzemní hruška, topinambur, slunce kořen nebo divoké slunečnice, rodinné poměry, že je nejvíce podobný slunečnic, protože patří do rodiny slozhnotsvetyh a topinambur rostliny mohou dosáhnout výšky 2-4 metrů. Hodnota této rostliny spočívá v jeho hlízy, které mohou být jeden, protože to je velmi užitečné koreneplod.
Užitečné vlastnosti topinambur není známo, že každý, ale přesto artyčok je bohatá na vitamin C a B-komplex, železo, hořčík, zinek, draslík, vápník, sodík, měď, fosfor, křemík. Složení topinambur, a zahrnuje polysacharidy, což vysvětluje jeho sladkou chuť, stejně jako velké množství vlákniny.

Od samého stejné koreneploda můžete uvařit velké množství jídel - polévek, salátů, grilovaného koreneplod, palačinky z artyčoku. Podle vašich představ po tepelném zpracování je velmi podobný topinambur brambor.

Video: Green Pharmacy: Léčivé vlastnosti topinambur

Užitečné vlastnosti topinambur dost prospěšného účinku na lidský organismus, zejména na kardiovaskulární systém, je to vynikající diuretikum a projímadlo, to je použito v hypertenze, arytmie, pálení žáhy, anémie, vředy, gastritida, a dokonce i ischemické choroby srdeční.

Topinambur je široce distribuován nejen v medicíně, ale také v kosmetice, protože tento koreneplod potýká s hlubokými vráskami, takže maska ​​takového koreneploda považován za nejlepší lék na elasticity kůže a svěžesti.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Pěstování topinamburPěstování topinambur
Topinambury mohou a měly by růst na své letní chatěTopinambury mohou a měly by růst na své letní chatě
Odrůdy jeruzalémského artyčokuOdrůdy jeruzalémského artyčoku
Vzhledem k tomu, topinambur mohou pomoci s diabetem?Vzhledem k tomu, topinambur mohou pomoci s diabetem?
Výhody topinabura zdravíVýhody topinabura zdraví
Pěstování artyčokuPěstování artyčoku
Topinambury nebo artyčokuTopinambury nebo artyčoku
Rosteme TopinamburRosteme Topinambur
Topinambur na fotce - funkce a vlastnostiTopinambur na fotce - funkce a vlastnosti
Užitečné rostliny ve slunečnicovém gryadkemladshy bratr - topinamburyUžitečné rostliny ve slunečnicovém gryadkemladshy bratr - topinambury
» » » Užitečné vlastnosti topinambur
© 2022 che.prosadguru.com