che.prosadguru.com

Brambory - léčba před výsadbou

Rostlinné brambory - preplant léčbaNa začátku každého vegetačního období před zahradník vyvolává otázku, co k ochraně rostlin před škůdci a chorobami. A budete muset přemýšlet o tom, než se stanete tváří v tvář s problémem, protože je to jednodušší, aby se zabránilo tento problém, než s ní bojovat. V dnešním světě, výběr nápravných opatření je tak široká, že je snadné se dostat zmatený a dělat nesprávnou volbou. Důležité v tomto ohledu stanovit pro sebe to, co je prioritou - nejvyšší výnos a úspory energie a zdrojů. Pokud jste z těch, kteří jsou ochotni utratit úsilí a peníze na optimalizaci ochrany rostlin, pak budete mít zájem v tomto článku, protože její téma - zpracování brambor před nástupem před škůdci a chorobami.

Video: Zpracování brambor drog Prestige

obsah

 • 1. Poslechněte článku (brzy)
 • 2. Přípravky pro zpracování brambor
 • 3. preplant ošetření brambor proti škůdcům
 • 3.1. Zpracování brambor z mandelince bramborové
 • 3.2. Zpracování brambor z drátovec
 • 3.3. Zpracování Potato mšic
 • 4. Bramborové preplant léčba chorob
 • Zpracování 5. Potato - lidové léky
 • Přípravky pro zpracování brambor

  K ochraně před nebo během sázení v pozemní užití těchto léků pro léčbu bramborový:

  • - fungicid Maxim, zpomaluje vývoj fitosporoza chránit sazenice brambor z Rhizoctonia a snižuje ztráty kultury a běžného stříbrného lupy;
  • - systémová insekticid Kruyzer chrání hlízy z komplexních půdy a půdních škůdců - drátovci, mšic a Colorado brouků;
  • - systémové fungicidní Quadris zajištění ochrany proti stříbra lupy, plášť plíseň a jiných onemocnění, jakož i přispět ke zlepšení kvality a výtěžku brambor;
  • - Pest Control Top Celeste chrání brambory z pozemních a půdních škůdců s vysokou účinností, jakož i houbové choroby, které ovlivňují vrcholy, kořenů a hlíz brambor;
  • - dva-insekticid Voliam Flexi, chrání brambory před porážkou sání škůdců, jakož i bramborové a drátovci Colorado;
  • - insekticid Force, způsobily smrt více brouků před tím, než k poškození hlíz;
  • - insekticid Akhtar, zajištění ochrany brambor proti škůdcům ne méně než dva měsíce;
  • - lék Prestige chránící pozdní odrůd brambor, Rhizoctonia, hnilobě, strupovitost, a mandelince bramborové a zlepšení klíčení, střílet vznik a vegetativní růst hmoty brambor.

  Video: Brambory před výsadbou, hlíz a kapusty, léčba, klíčení na jaře výsadbu hlíz Video

  Kromě toho tyto léky dobré výsledky v oblasti boje proti škůdcům a nemocem brambor ukázal Imidor, veliteli, Agrovital, Imidalit, Nuprid 600 tabu.

  Předběžné ošetření brambor proti škůdcům

  Zpracování brambor z mandelince bramborové.

  Mandelinka bramborová již dlouho velkým problémem pro všechny, kteří pěstovat brambory. Existuje mnoho léků, které ničí mandelince bramborové na bramborové Bush, ale Jaké jsou prostředky pro zpracování brambor před výsadbou?

  Zpracování brambor z mandelince bramborové


  Doporučujeme vám použít jako systémový fungicid trojitou akce Matador Velkého chrání brambory z mandelince bramborové, brouci, klikněte brouci, molice, moli, brouci, křískovití, mšice, stejně jako onemocnění, jako je plíseň, hnědé skvrnitosti, peronosporosis, macrosporiosis, plášť plíseň a jiní. Spotřeba výrobků se vypočítá následujícím způsobem: 30 pro zpracování hlízy třeba 30 ml léčiva rozpuštěného v 200 ml vody. Po přesunutí vstupní materiál jsou uloženy v jedné vrstvě a postříkají se roztokem Matador Velké, hlízy potom se nechají oschnout, obrátil a postříkají se jejich druhé straně. Po vysušení brambory připravené k výsadbě. Tento způsob léčby se nazývá „na stole“.

  Dobré výsledky se získají preplant ošetření bramborové směsi 100 ml přípravku Prestige a 70 ml Maxim drogy - toto množství by mělo stačit pro zpracování 100 hlíz. Však být vědomi, že Prestige se nepoužívá pro zpracování brambor raných odrůd, protože je uložen v hlízách za 60-70 dnů, a rané odrůdy dozrávají v polovině léta, a riskujete konzumovat potraviny s bramborovou kaší a drogové Prestige zpracování brambor z chorobám a škůdcům. Totéž lze říci o léku velký Matador.

  Pro léčbu rané odrůdy brambor z mandelince bramborové lze použít léky s menším dlouhou životností - např Tabu, jejichž platnost, která není delší než 45 dní, Cruiser, je rychlost, která je strávenou ve zpracování „na stole“ 7 ml na 10 kg hlíz, a další.

  kvetoucí brambor

  Zpracování brambor z drátovci.

  Kovařík - jedná se o larvy brouků click, provádí v bramborových tahů. To je skutečný problém, protože v tomto hlízách je jednodušší hodit než čistá. Mnoho prostředky jsou použity v boji proti těmto hmyzu. Například, tabu léčivo pro léčbu brambor, ruský ekvivalent Prestige, úspěšně ničit nejen brouky, ale mšice a mandelince bramborové brouků. zpracování brambor metody před výsadbou existují různé: mohou být zpracovány s tímto prostředkem brambory „na stole“, jak je považováno Prestige, například nástřikem nebo studny nebo rýha léků dnem před výsadbou. Spotřeba výrobků Tabu 1-2 litrů na sto.

  Kromě Tabu v boji proti drátovec úspěšně používaných léčiv Commander, Imidor, Nuprid 600, Picos, Kruyzer všechny stejné nepostradatelným Prestige. Tyto léky nejen zničit larvy brouků click, ale i další půdní škůdci - lozhnoprovolochnikov, brouci, medvedok, hlístice, Noctuid lopatka, stejně jako chrání hlízy z houbových chorob.

  Zpracování Potato mšic.

  Pro boj s tímto stále trvající ohrožení žádných speciálních nástrojů není nutná. Chránit bramborový mšice, a spolu s můry mohou být všechny stejné léky, které jsme již zmínili a které se používají ke kontrole mandelince bramborové a půdní škůdce - Kruyzer, Taboo, Picos, velitel, Imidor a Celeste Top, prestiž a grand Matador. Pokud budete trávit brambory Předchozí léčba těmito léky, pak ji chrání před všemi druhy škodlivých organismů, a zároveň posílit svůj imunitní systém v boji proti houba.

  Jak zacházet s brambory proti škůdcům

  Předúprava brambor z nemoci

  Připravovat brambory na výsadbu vyžaduje předúpravu hlíz z houbových chorob. K tomu se přidá roztok síranu měďnatého: lžička prostředek zředěný ve třech litrech vody. Hlízy nejsou postříká roztokem a sníží jim k němu po dobu dvou minut. Dále, vysuší se brambory, a po dvou nebo třech dnech začít výsadbu.

  Video: Příprava a zpracování brambor před výsadbou

  Dalším způsobem, jak zabránit houbových chorob choroby bramborového je zpracování hlíz před výsadbou fungicid fitosporin-M. Připraví se roztok léku v souladu s pokyny a snížit hlízy v něm po dobu 15 minut. Po ošetření suché brambory.

  Zpracování brambor z nemoci

  Proti patogenním plísním hlíz ošetřených přípravky Maxim, Prestige, Quadris Super Kolfugo v přísném souladu s pokyny.

  Zpracování brambor - lidové léky

  Pokud jde o mandelince bramborové, ale je nepravděpodobné, že tam je lidový lék, který by mu ulevit své brambory, ale existují způsoby, které mohou zabránit jeho reprodukci. Například při přistání může být hozen do díry a dát špetku popela, spolu s klubu Bush fazole nebo koriandru, má světlé chuť. Vhodné pro tuto roli, kopr, bazalka, měsíčku a tansy.

  Léčba hlíz brambor před výsadbou manganistan draselný - je také velmi účinný způsob. Pre-vyklíčila hlízy nalije roztok manganistanu draselného po dobu půl hodiny. Průtok pro roztoku léku - jeden gram na litr vody. Mohou být kombinovány pro přípravu roztoku: 10 litrů vody se přidá 10 g síranu měďnatého, 1 g manganistanu draselného, ​​20 g kyseliny borité a důkladně se promísí. Po zpracování s roztokem se vysuší hlízy.

  Lidová způsob vývoje brambor

  Video: Klíčení brambor před výsadbou / klíčení brambor před výsadbou /

  Poprášením popele kbelíku s vodou rozpustí kilogram popela a nižší v jeho brambory přímo do rozvodné sítě. Tento způsob, kromě toho k ochraně hlízy před onemocněním, což jim umožňuje být přiváděn s draslíkem, bez níž by růst a tvorba nových hlíz bude neúplné.

  Hlavním způsobem ochrany brambor proti chorobám a škůdcům je stále střídání plodin a agronomické praxe kultury.

  Sdílet na sociálních sítích:

  Podobné
Pěstování brambor ElizabethPěstování brambor Elizabeth
Elitní odrůdy brambor, pro vysoký výnosElitní odrůdy brambor, pro vysoký výnos
Alvar brambor a jeho kultivaceAlvar brambor a jeho kultivace
Předúprava bramborPředúprava brambor
Chov brambory, jaké jsou jeho výhodyChov brambory, jaké jsou jeho výhody
Brambor výsadbu technologie pod radličkové metodaBrambor výsadbu technologie pod radličkové metoda
Elizabeth Potato VarietyElizabeth Potato Variety
Brambor bagr pro motoblok jak správně používatBrambor bagr pro motoblok jak správně používat
„Prestige“ pro zpracování brambor„Prestige“ pro zpracování brambor
Technologie pěstování a skladování různých odrůd bramborTechnologie pěstování a skladování různých odrůd brambor
» » » Brambory - léčba před výsadbou
© 2022 che.prosadguru.com