che.prosadguru.com

Hmyzí škůdci

chroust

Půda - kolébka a přístřešek pro škůdce. Téměř všechny hmyz jsou škůdci, otravné kulturní rostliny, tak či onak spojeny s ním.

Někteří tam na zimu, jiní zakuklí, jiní se živí podzemních částí rostlin - které se běžně nazývají půdní škůdce. Jméno je, přísně vzato, nejsou správné, protože hmyz nepoškozují půdu a kořeny, hlízy a cibule rostlin. Nicméně, to je pohodlné a široce používán. Jedná se o skupinu, nebo spíše málo, nejjasnější a nejvíce nebezpečný z jejích zástupců, budou projednány.

Melolontha - východ a západ - jsou skarab spolu s chroust zlatá a olenka chlupatý. Jsou to velké a nápadné chyby. tvar chroust znamení, snad každý zahradník. 4-5 let života v podzemí nebo grub kouše nespočet kořeny. Mladí a slabé rostliny, které mohou zcela zničit kořenový systém. Chafers ovocných stromů raději jablka, švestky, třešně - za jejich bezpečnost, je nutné velmi pečlivě sledovat.Melolontha
chroust - to je také docela velký brouk s lesklými zlaté zelené závoje. Nicméně, oni nepřinášejí škodu dospělé hmyz a jejich larvy žijí v půdě.

Brouci, Click brouci - hlavní újma opět pochází z jejich larvy. Jsou bílé nebo žluté barvy, a vzhledem k síle listů je velmi těžké, protože to, co se nazývá kovařík. Larvy žijí v půdě a poškodit celý šťavnaté a výživnou část rostliny, která jim splnit na cestě. Zvlášť významná újma, které způsobují brambory, gladioly, jiřiny. I s malým poškozením hlíz a cibulí těchto rostlin v průběhu skladování lehce hnít. Jiné plodiny náchylné skupina - s tekoucí vodou, např., Papaver orientale, Dianthus alpinus. Poškození hlavního kořene je nebezpečné pro takové rostliny.

Video: škůdci a užitečný hmyz na chatě: hrách, entomologie Dues blízko Kiev, Ukrajina

jeřáb fly - velké, dlouhé nohy komáři, které nevědomky někdy zvané malárie. Dospělý hmyz se živí nektarem a zcela neškodné. Larvy bytu v půdě, stejně jako z kořenů rostlin a vysokých čísel může přinést spoustu problémů.

Medvedka - velmi velký hmyz škůdce se širokými předníma nohama přizpůsobených kopání zeminy. Oba dospělí a larvy se živí na podzemních částech rostlin mohou dokonce přetáhnout do nor zelené výhonky.

Video: Besnovatnye hmyzích škůdců

To, co je běžné v těchto podzemních obyvatel? Za prvé, jsou obvykle skryty - alespoň jejich většina škodlivé formy - larvy. Z tohoto důvodu se často stává, že odhalit přítomnost nebezpečné hmyzího škůdce, pouze v případě, že již způsobila nenapravitelné škody. Například rostliny začnou umírat kvůli sgryzennyh čisté kořeny či brambor je zcela červ-drátovec. Včasné zjištění larev úkrytu v půdě opravdu není jednoduché. Jako preventivní opatření, je třeba pečlivě sledovat výskyt dospělých, okřídlené hmyz - brouci, komáři, mouchy jeřábů. Se schopností létat, mohou dobře usadit a náhle objeví v místech, kde předtím nebyli. Tím, letu i, který je schopen takové těžké váze jako cvrček. V noci, se dostane ven z díry a jde hledat kořeny nejchutnější. Během sezóny, můžete zkontrolovat hmyzím škůdcům z některých rostlin při pletí: často mohou být přitahovány k sobě kořeny plevelů. V případě mnoha z nich je snadné vidět larvy v normálním kopání zeminy. Medvedkov docela snadné rozpoznat přítomnost pohybů, položil pod povrchem půdy, a ve večerních hodinách - zvuky. Hmyz vydávat trylek, jako cvrlikání cvrčků, ale trvají déle.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Hmyzí škůdci, které napadají růžeHmyzí škůdci, které napadají růže
Škůdci pokojových rostlin v obrazechŠkůdci pokojových rostlin v obrazech
Cibule škůdcůCibule škůdců
Škůdce cibule - hmyzŠkůdce cibule - hmyz
Bílý americký motýl - bojBílý americký motýl - boj
Škůdci (mealybug, mravenci, slimáciŠkůdci (mealybug, mravenci, slimáci
ChroustChroust
Chroust (chroustChroust (chroust
Mezi nejčastější a nejnebezpečnější škůdce bramborMezi nejčastější a nejnebezpečnější škůdce brambor
Co škůdci ohrožují úrodu rajčatCo škůdci ohrožují úrodu rajčat
© 2022 che.prosadguru.com