che.prosadguru.com

Jak se používá v léčbě kopru?

Kopr - známá všem rostlina s výrazným aroma a příjemnou chutí, který se používá pro přípravu různých pokrmů. Ale věděli jste, že tato zelená zdravé. Může být použit ke zlepšení chuti k jídlu, zrak, posilují imunitní systém. Kopr, užitečné vlastnosti, které jsou zřejmé, se používá při přípravě různých tinktury, odvary. Semena mohou prášky, silice.

Pěstovat kopr plechovku a v přírodě, i když dnes je těžké najít příměstské oblasti, kde není deštník této mimořádné rostliny. Tento nenáročný kulturu a je populární mezi zahradníky. Jaké jsou jeho výhody?

Dill je prostě nepostradatelný pro přípravu mnoha pokrmů. Jeho cenné vlastnosti a jemná chuť lze odhadnout pro přípravu salát, polévku. Dává zvláštní příchuť koření maso a ryby, to může být dokonce přidány do zeleninové šťávy, jako výsledek oni dostanou zcela jiný příchuť bude mnohem užitečnější.

Jak využít „deštníky“: doporučení

Dill užitečné vlastnosti

Pobočka kopru

Užitečnou vlastností tohoto závodu byl znám ve starověkém Egyptě. Použili jsme ji jako baktericidní, protizánětlivé a dokonce anti-aging látek. Takže to, co je použití kopru? Jeho chemické složení je velmi bohatá. Žádné aloe nebo ložnice Oxalis nebo zlatý knír nemůže pochlubit takovou hodnotu.

Kompozice obsahuje minerální soli hořčíku, železa, vápníku, draslíku, fosforu, atd. V 50 g rostliny obsahuje stejné množství užitečných a cenných látek, kolik a v 150 g rajčat. Vlastnosti kopru jsou nekonečné při léčbě může být použita ne zralá semena, slunečníky. Deštníky jsou přírodní lék s názvem anetin. Ten efektivně využívány při léčbě srdečních chorob. Že vysoká anetina obsah propaguje vazodilatace, zvýšení laktace zbavit škytavka a pálení žáhy.
Semena fenyklu, užitečné vlastnosti, které jsou velmi různorodé, vyznačují se tím, že všechny minerály jsou v poměrně snadno stravitelné formě, které mají schopnost zvýšit hematopoetických všechny procesy. Jedná se o „deštník“ obsahují ve svém složení maximální množství esenciálního oleje.

Jak je správně připravit? Vyschly deštníky řezané úhledně spolu s malou část stonku, umístěte je na papírovém sáčku a visely dolů šlehač po dobu 3-4 dnů. Po vysušení se shromáždí, důkladně vyčistit od nečistot a uložené v papírovém sáčku. Jako takový, si zachovávají své vlastnosti, stejně jako je to možné.

Semena této rostliny, která se snadno sklizena, může být použit po celý rok. Používají se pro zlepšení trávení, snížení krevního tlaku a normalizaci srdeční frekvence. Jako fenykl vývar lze použít při léčbě nespavosti v případě problémů s ledvinami. Infuze je následující:

  • 2 hod. L. Semena se vlije 0,5 litru kipyatka-
  • Směs byl infundován po dobu asi 10 minut, pak se zfiltruje dobře.

Tato infuze by měla být opilý horké, léčebné období - 2 dny v recepci 1-2 doušcích dost. Tento nástroj může být užíván v kolitidy, nespavosti, zvýšit laktaci. Semena mohou být prášek, vyjme do 3 krát denně v množství od jednoho gramu (asi nouzi). Pokud použijete prášek, vývar již nemůže pít. Takovou pokutu nápoj pomáhá s zácpa, nadýmání. Můžete ho pít v případě problémů s viděním, zažívacího traktu, kožní onemocnění.

Odvar z kopru na to, co pomáhá jiný? Tato rostlina je vhodná pro téměř všechny orgány. Doporučuje se v případě problémů s ledvin, žaludku a střev. Ale stejně jako mnoho jiných léčebných a preventivních přírodních produktů, semen fenyklu je třeba používat opatrně, protože předávkování může být škodlivé.

Kopr pasta s hnisem a pihy

Odvar z fenyklu semen - vynikající dezinfekční prostředek. Pasta, vyrobený z mladých výhonků, pomáhá vytáhnout hnis z ran, zmírnění otoků a zánětu. Vzhledem k tomu, použití kaši? Je třeba hnisavé rány s tlustou vrstvou, aby prostředky, kryt s kouskem gázy a obvaz. Po 10-12 hodinách oblékání změny, jako je zpracování se provádí po dobu 3 dnů. Tento recept vám pomůže s včelí bodnutí a komárů.

Pro děti, které jsou neklidné a špatně spí, můžete šít polštáře a naplnit je s koprem laty. Tyto sáčky se doporučuje, aby v čele. Dospělí mohou vyzkoušet i jiné prostředky. Receptura přípravku je velmi jednoduchá: 1 polévková lžíce. l. zelený nalít 0,2 litru vroucí vody, aby se zasadila obsahu v termosce asi 8 hodin. Infuze kmene a pít jednu sklenici před spaním.

kopr výhody

Kopr „deštník“

Z mladé výhonky, aby vynikající a výživné masky. Tímto způsobem můžete zbavit pih, stařeckých skvrn nepříjemné. Po ošetření pokožky dostane zdravý a zářivý vzhled. Jak může mít masku? Čerstvé větvičky jemně nasekané a smísí s medem ve stejném poměru. Tato maska ​​pomůže odstranit a vrásky kolem očí. Máte-li suchou pokožku, může být část prostředků přidat trochu sýra. Kromě toho, kaše, rozbušilo kuchyňské soli lze vyčistit póry obličeje.

Vlastnosti semen fenyklu jsou univerzální. Jedná se o velmi cennou potravinou pro ty, kteří se rozhodli zhubnout. Odborníci radí nejen používat jako koření, ale také s sebou uspokojit svůj hlad. Dost na to, žvýkat hrst semen, a pocit hladu bude trvat několik minut.

Léčivé vlastnosti kopru semena jsou známy již dlouhou dobu. Tato rostlina je stále provozován v domácím lékařství pro přípravu různých léčivých přípravků. Infuze a odvary, prášků je velmi jednoduchá, hotová éterické oleje lze zakoupit v každé lékárně. Na základě nejjednodušších možných prostředků k léčbě poruch žaludku a střev, selhání zrak, nespavost.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Rostoucí kopr semínko, vitamíny a esenciální AIF kopr - kopr do vaší zahraděRostoucí kopr semínko, vitamíny a esenciální AIF kopr - kopr do vaší zahradě
Léčivé vlastnosti fenyklu a kontraindikaceLéčivé vlastnosti fenyklu a kontraindikace
Rostoucí kopr a petržel na místě a parapetuRostoucí kopr a petržel na místě a parapetu
Kopr pro každý denKopr pro každý den
Keř koprKeř kopr
Kopr vonícíKopr vonící
Jak roste šťavnaté a nadýchaný koprJak roste šťavnaté a nadýchaný kopr
Volba půdy pro pěstování kopruVolba půdy pro pěstování kopru
Rostoucí kopru (videoRostoucí kopru (video
Použití fenyklu a škody na lidském zdravíPoužití fenyklu a škody na lidském zdraví
» » » Jak se používá v léčbě kopru?
© 2022 che.prosadguru.com