che.prosadguru.com

Použití fenyklu a škody na lidském zdraví

Užitečné pro lidské kopruKopr, dobře známo, že lidé po tisíce let, se používá v kuchyních různých zemích a regionech. Rostlina je ve formě výtažků, odvary a parfém se používá v kosmetice, ale neméně kopr poptávka používá a medicína. Dokonce i obyvatelé Řecka a Říma používá kopr jako přírodní lék proti bolesti. Dnes, díky detailní studium složení bylin jeho aplikace by mohly být mnohem širší.

Takže jaké jsou užitečné vlastnosti kopru, a zda existují kontraindikace v užívání pikantní zelených k jídlu? Po celé léto, kopr lůžek dostane ke stolu, čerstvé listy jsou sklizeny v zimě. Ještě vše, co můžete přidat nasekané kopr větvičky do polévek a salátů? A kopr je užitečné pro organismus?

Složení a kalorický obsah kopru
Vaření kopr pitíZelené rostliny populární mezi kuchaři a díky gurmány do sladkých chutí a silným zápachem vlastní pouze této rostliny.

Aroma kopru povinen dostatek esenciálních olejů, ale to není jen důstojnost rostlin.

100 gramů zelených, které obsahují pouze 38 kalorií, je třeba:

  • 0,5 gramů tuku;
  • 2,5 g proteinů;
  • 6,3 g sacharidů.

Co je užitečné pro organismus kopr, a co může zmírnit tuto nemoc? První z řady vitamínů přítomných v kopru, hodnotě kyselina askorbová. Při použití 100 g za den čerstvé zelené osoba dostane více než 110% požadovaných množství vitaminu C.

Bohatá na stopové prvky zelenýchKromě toho, fenykl má beta-karoten, tokoferol a vitaminy skupiny B. V makroprvku kopru kompozice, které obsahují měď, draslík, sodík, hořčík, zinek a jiných látek na člověka. Kopr do salátové nebo dušené doplnit těla železo a fosfor, a účinné látky se kopr dezinfekční, sedativní a analgetický účinek.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Zasít kopr podzimZasít kopr podzim
Rostoucí kopr semínko, vitamíny a esenciální AIF kopr - kopr do vaší zahraděRostoucí kopr semínko, vitamíny a esenciální AIF kopr - kopr do vaší zahradě
Léčivé vlastnosti fenyklu a kontraindikaceLéčivé vlastnosti fenyklu a kontraindikace
Letní výsadba kopruLetní výsadba kopru
Rostoucí kopr a petržel na místě a parapetuRostoucí kopr a petržel na místě a parapetu
Jak pěstovat dobré kopr pouzdro?Jak pěstovat dobré kopr pouzdro?
Keř koprKeř kopr
Kopr vonícíKopr vonící
Jak roste šťavnaté a nadýchaný koprJak roste šťavnaté a nadýchaný kopr
Volba půdy pro pěstování kopruVolba půdy pro pěstování kopru
» » » Použití fenyklu a škody na lidském zdraví
© 2022 che.prosadguru.com