che.prosadguru.com

Kopr, lásky, zdraví a lůžka

Dill má silnou známý všem, „kuchyně“ vůni. A nějak to není věřil, že kopr chuť ve starověkém Řecku soutěžil s růžovou vůní. Jeho vetkány do věnců a slavné řecké básnířky Sapfó zpíval tuto rostlinu ve verši. Ve středověku se v Itálii, snítka kopru byl považován za symbol lásky: lásky jí dal za cíl své vášni, vyjádřit náklonnost beze slov. Možná, že tato tradice nebyla náhodná, neboť dříve Avicenna počítají fenykl v bylinkách, stimuluje touhu milovat.

Dill páchnoucí.


Ale to bylo dávno, a nyní rostliny kopru a po celý rok, není žádným překvapením. No, možná někdo nový, aby byl jeho „suché“ botanický popis.

Kopr zapáchající semena.

kopr páchnoucí (Anethumgraveolens) - roční bylina se vztyčenýma, kulaté, s rozvětveným výšky stonku 70-100 cm Listy dvojnásobně -. Pyatikratnoperistorassechennye s vláknitými laloky, nižší - řapíky, prodloužené v dolní části v podlouhlém pláště, horní - menší, přisedlé, s pochvy. Květy jsou malé, žluté, sofistikované zontikah- kvetou v červnu až srpnu. Ovoce - visloplodniki- dozrávají v červenci a srpnu.
Okrasné odrůdy kopru:

  • 'Alligator' - Bush výška 30-40 cm, pozdní-zrání, s velkým zvednutou zelenou růžici listy s modravým nádechem;
  • 'Carnac' - je střední, velké listy, zelená, atraktivní vzhled, v zásuvce polupripodnyatoy;
  • 'Richelieu' - je střední listy modro-zelené barvy s modravým nádechem, velmi originální a krásné formy v zásuvce polupripodnyatoy.
 
& Co. amp-Quot nosník and AMP-quot- kopr.

Vlast kopr: Severní Asie, Afrika, Amerika. Dnes je široce kultivovaný a roste divoce pikantní, léčivé a velmi okrasné. V potravinářském spotřebované mladé listy, stonky, pupeny, plody (například salátových zálivek jako první a druhý kurzy, marinády, nakládaná zelenina).

Za účelem léčby pomocí plody mají vykašlávání, lék proti nadýmání, sedativum, diuretikum, laktogonnym, projímadlo, protikřečové akci. Jsou vhodné také při onemocněních břišní dutina, anémie, hypertenze, arytmie, koronární léky nedostatochnosti- kopr semena se používají pro zvýšení chuti k jídlu, trávení, metabolismus a tak dále.

Koprový olej se používá pro léčbu hypertenze, srdeční abnormality. To uvolňuje křeče gastrointestinálního traktu, snižuje kvašení a hnití ve střevech, snižuje nadýmání, má laxativní účinek. Je doporučeno při zánětech močových cest, dny, ztráta chuti k jídlu, plicních onemocnění, chřipka, bolesti zheludke- může být použita pro zlepšení trávení a jako diuretikum, laktogonnoe, anthelmintikum.

Video: Jak zasadit a pěstovat kopr kopr kopr v zahradě výsadby zeleninové zahradě růžové zahradě květinovou zahradu

Způsoby použití: olejovým hořákem - 1-3 kapky koupel - 2-3 kapky masáž - 2-5 kapky na 1 g základního oleje-v - 2-3 kapky medu. Před použitím, měli byste se poradit se svým lékařem!

koprový olej.

Video: Kulturní postel - kavárna "kopr"

Kopr - je to snadné, delikátní závod, který dává lehkost jakéhokoliv složení. Při pěstování na mladé zelené, doporučuje se umístit ji na zem k těsnění zahradních zelené nebo brzy okopanin (např, ředkvičky, salát, mrkev). Kopr vhodné pro vysoké lůžky nebo alespoň třikrát za sezónu pro lemování postele s zkrácení zelení. Při pěstování na semeno je nejlepší jej pěstovat v barevné louce, kde jeho deštníky bude sloužit jako doprovodný prvek poskytující období květu nenápadné žluté.

Vzdálenost mezi rostlinami :. 0,5-1 cm (SZ), 12 až 15 cm (semena) mezi řadami - 6-10 cm hloubka setí 1,5-2 (3) cm Dill preferuje drobivý černozemního , úrodné písčité hlíny a jílovité půdy.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Zasít kopr podzimZasít kopr podzim
Rostoucí kopr semínko, vitamíny a esenciální AIF kopr - kopr do vaší zahraděRostoucí kopr semínko, vitamíny a esenciální AIF kopr - kopr do vaší zahradě
Letní výsadba kopruLetní výsadba kopru
Rostoucí kopr a petržel na místě a parapetuRostoucí kopr a petržel na místě a parapetu
Fotografie a pravidla kopr strom pěstování na webuFotografie a pravidla kopr strom pěstování na webu
Pojďme zjistit, proč žluté kopr a co dělat, aby zachránit úroduPojďme zjistit, proč žluté kopr a co dělat, aby zachránit úrodu
Výsadba v otevřeném terénu fenykluVýsadba v otevřeném terénu fenyklu
Kopr vonícíKopr vonící
Jak roste šťavnaté a nadýchaný koprJak roste šťavnaté a nadýchaný kopr
Volba půdy pro pěstování kopruVolba půdy pro pěstování kopru
» » » Kopr, lásky, zdraví a lůžka
© 2022 che.prosadguru.com