che.prosadguru.com

Vermikulit závod

Video: Pěstování sazenic do vermikulitu !!!

vermikulit závodVermikulit je uvedeno téměř ve všech článcích a poradenství v oblasti výsadby, přesazování pokojových rostlin. V tomto případě je umístěna jako velmi užitečné složky zemlesmesi. Ale tady je to začátečník květinářství, není nic, co by řekl. Co je vermikulit, co to je a jak se používá, není jasné. Vyplnit tuto mezeru ...

Vermikulit: co to je a co to je

Tento minerál je nejbližší příbuzný samotného slídy, který ve starověku byl používán jako sklo pokud jde o vzhled a širokou distribuci druhé. V mineralogie, patří do skupiny obsahující vodu. Vermikulitové, které lze koupit v každém květinářství (které máme zájem v něm), získaný vypalováním při vysoké teplotě, při které odstraňuje z něj vlhkost, minerální stává rozvrstvené a jeho objem se výrazně zvýšila (až 50 krát!). Zde ve formě jednotlivých, velmi lehké vločky vermikulitu a to dostane k nám.

Vermikulit. Foto.

Je to nádherná tepelné a zvukové izolace, která se používá v průmyslu. Ale pro pěstitele je zajímavé v tom, že mohou absorbovat velké množství vlhkosti a uvolňují postupně rostlin (např hydrogel a rašeliník). Proto není hygroskopický, neabsorbuje vlhkost ze vzduchu.

Video: Jak a co může být použit vermikulit
Ačkoli oficiálně vermikulit se nepovažuje za hnojivo, obsahuje řadu relevantní a užitečné pro rostliny mikroelementy (Hořčík, draslík, železo, vápník, atd.). Vermikulit rostlina často především obohatit různé stopové prvky.

Tento ekologický minerální, odolný proti hnilobě, kaz, alkalií a kyselin.

Vermikulit závod. Jak se přihlásit.

Díky jedinečné schopnosti absorbovat a zadržovat vlhkost, vermikulit je vynikající materiál pro odvodnění. Zvláště vhodné k použití v této funkci pro rostliny, které jsou velmi citlivé na příliš mnoho vody.

Zemlesmes vermikulitem otáčí světlo, volné, s dobrou vzduchu a paropropustností. Kromě toho absorpce vlhkosti nesnížila vlastnosti směsi. Přidání do půdy, aby se zabránilo tvorbě vermikulitu barev na povrchu pevného koláče, a jako vynikající izolační materiál chrání kořeny podchlazení a přehřátí. Samozřejmě, že tato půda se udržet vlhkost déle, a to zároveň v důsledku dusného neutrálním pH minerál. V zemi s přídavkem kořenů rostlin vyvinout mnohem lépe, rovnoměrně naplnění objemu hrnce.

Vermikulit závod. Foto.Stonky citronu ve vermikulitu

Široce používané vermikulit a hydroponie.

Vermikulit lze použít jako mulč a zalévání rostlin. Rozlije na povrchu půdy, bude to trvat déle udržet vlhkost v něm, které chrání rostliny před vysycháním, a ti z časté zalévání.

Je to velmi dobré pro zimní uskladnění cibule a hlízy zahradních květin. Vzhledem k vynikající izolační vlastnosti, vermikulit podporuje kolem požadované teploty bez prevenci výměna plynů a prevenci různých onemocnění.

Video: Vermikulit - to ..

Některá pravidla k vermikulitu:

Expandovaný minerál lehké a křehké. Častým perefasovok a dopravy produkovat nějaký prach, který se snaží dostat do očí a plic. Aby se tomu zabránilo, zejména při práci s velkým množstvím tohoto minerálu, pomocí ochranné prostředky (brýle, gázy). Před použitím se ujistěte, že jej opláchněte. Tím se nejen vyplavení všech zbytečné, ale také vázat malé částice, které jim brání ve vzduchu.

Při zalévání rostlin pěstovaných v vermikulit samotné nebo ve směsi s velkým přídavkem vermikulitu vyhne využívání tvrdou vodu. Z takového vody začne její pH stoupat a neutrální složka se konvertuje na alkalické. A to není o nic méně škodlivý než překyselení. Rostliny v takovém prostředí bude cítit utlačovaných a přestane vyvíjet. Použít měkkou vodu, nebo v extrémních případech - vařené. Jen pozor na a četnost zalévání. Zemlesmes s vermikulitem déle zadržuje vlhkost a voda by měla být výrazně nižší, v opačném případě může dojít k jeho nadbytek vlhkosti a budete skutečně zaplaví rostlinu.

Vermikulit lze použít i opakovaně čas a dlouhodobé užívání neztrácí své vlastnosti. Ale dříve, než ji znovu použít, je nutné důkladně opláchněte a zapálil ji (ve staré pánvi, například).


Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Reprodukce barev listůReprodukce barev listů
JukaJuka
VermikulitVermikulit
Kultivace kala lilie v květináčiKultivace kala lilie v květináči
Důležité aspekty péče, zavlažování, Saintpaulia reprodukciDůležité aspekty péče, zavlažování, Saintpaulia reprodukci
Druhý život čínského zelíDruhý život čínského zelí
Výsadba v květináčích visí LOBELIA a petunieVýsadba v květináčích visí LOBELIA a petunie
FikusyataFikusyata
Row půda plodiny pro kaktusy vermikulituRow půda plodiny pro kaktusy vermikulitu
Vermikulit zařízení používat, co?Vermikulit zařízení používat, co?
© 2022 che.prosadguru.com