che.prosadguru.com

Vermikulit pro pokojové rostliny

Vermikulit rostlina - je to užitečné a někdy dokonce nezbytný nástroj. Tento minerál může být zrnitý, volně tekoucí, pórovitá struktura. Při střelbě se voda vypařuje z ní, a oddělit ji váhy oloupat. Potom se objemová hmotnost sníží na 30-100kg / m3.

vermikulit závod

Nepostradatelný nástroj pro rostliny

Video: Příprava půdy pro sazenice

Jeho struktura umožňuje dosáhnout stávajícími substráty požadované vlastnosti aeračních: netvoří kůrky na povrchu zeminy komatu, půda zůstává volná. Proto pěstitelé a zahrádkáři často přidejte jej do země.

Měla by se zaměřit na to, že je šetrný k životnímu prostředí materiál, který neobsahuje těžké kovy a toxické látky. Hlavní výrobní závod je považován za poloostrov Kola (Kovdor vklad), stejně jako je možné nalézt na Sibiři a Uralu.

užitečné vlastnosti

 1. Struktura této látky jsou užitečné pro barvy minerálů: vápník, hořčík, hliník, železo, draslík, křemík. Navzdory tomu, že nemůže být považována za hnojivo. Má dobrou schopnost iontové výměny, takže to pomáhá udržet nutriční ionty, které jsou zavedeny do půdy, a pak podle potřeby přenést své závody.
 2. Není hnilobě a rozkladu mikroorganismy.
 3. Má tepelně a zvukově izolační vlastnosti, a také má schopnost absorbovat vlhkost, je mnohem větší než jejich vlastní hmotnosti. Z okolní vlhkostí mírně absorbuje. Není vystaveno všem druhům kyselin a zásad, že je čisté a sterilní minerální.
 4. Vermikulit rostlina má porézní strukturu. Je velmi lehký a sypký materiál s nepravidelně tvarovaných vloček. Porézní granule okamžitě absorbovat vlhkost a hnojivo přijatou a dát jim postupně, vytváří příjemné prostředí pro napájení kořenového systému.Tato komponenta může být použita pro pěstování zahradních květin na zvyklý jehličnany v terénní, levandule a další rostliny jsou vybíravý.

Aplikace ve vnitřním zahradnictví

Vermikulit pro květiny

Vnitřní květiny do vermikulitu

Není pochyb o tom, že zařízení je velmi užitečná vermikulit. Jeho použití v interiéru zahradnictví je možný z několika důvodů:

 • minerální se používá pro přípravu pozemní směsí. Při použití na povrchu půdy netvoří kůrku. Vzhledem k izolační vlastnosti, kořenový systém rostlin je chráněno před extrémními teplotami. Kořeny rostou dobře v prostředí, které je vytvořeno v hrnci vermikulitu. Půda je stále volná, prodyšná s normální vlhkostí. Od tohoto pH neutrální látky, proces okyselování půdy zatormazhivaetsya-
 • vynikající pro odvodnění, takže kořeny vyvíjet rovnoměrně stávající hliněné někomu
 • dobré semena klíčí a produkují zakořenění do vermikulitu. Z tohoto minerálu může být použit v čisté formě nebo jako integrální součást. Vzhledem k absenci mikroorganismů, řízky nejsou zagniyut a dobře razvivayutsya-
 • Ideální pro skladování rostlinných žárovek v zimě, pomáhá udržovat požadovanou teplotu kolem nich a dobrou výměnu plynů. Žárovky jako výsledek nikdy zagniyut a nebudou ovlivněny žádným onemocněním. Květinové hlízy položen ve vrstvách do připravených boxů, každý řádek pokryté vrstvou expandovaného vermikulitu, její tloušťka se pohybuje od 2 do 5 cm.

Vermikulit pro pokojové rostliny: je třeba mít na paměti, když jej používáte?

 • Před nanesením minerální je třeba omýt pod tekoucí vodou.
 • Vermikulit se používá pro květiny jednou. Před dalším používání je třeba zapalování. Zároveň neztrácí své vlastnosti.

 • Pokuty látek přichází s velkým množstvím prachu, což by mohlo mít nepříznivý vliv na oči a plíce. Proto se před použitím musí být nutně navlhčit vodou. Pro práci musí maskovat, nebo je třeba použít dýchací přístroj. Je-li však, prach dostane do očí, měly by být důkladně opláchnout vodou. Namočené v těžebním nebudou stoupat k povrchu pod závlahou a nasákly veškerou vlhkost v sobě.
 • Rostliny, semena a řízky pěstují do vermikulitu, tvrdá voda nemůže být napojena. Z takové neutrální médium pH vody může být alkalická. Květiny již cítit pohodlně a jsou málo rozvinuté. Zálivka by měla být použita k obraně převařenou vodou.
 • Zalévání rostlin by mělo být mnohem méně, aby nedošlo k nalít. To je způsobeno tím, že minerální dlouhou dobu dává barvy vlhkosti.

Stručně řečeno, je to nepostradatelný nástroj má být použit pro pěstování rostlin.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
VermikulitVermikulit
Užitečné vlastnosti zelíUžitečné vlastnosti zelí
Vermikulit závodVermikulit závod
Jak užitečné dýně - magické vlastnosti rostlinnéhoJak užitečné dýně - magické vlastnosti rostlinného
Užitečné vlastnosti angreštuUžitečné vlastnosti angreštu
Naše oblíbené fazoleNaše oblíbené fazole
Užitečné vlastnosti daikonUžitečné vlastnosti daikon
Vermikulit zařízení používat, co?Vermikulit zařízení používat, co?
Užitečné vlastnosti bramborUžitečné vlastnosti brambor
Umírněná konzumace sladkých zralého ananasu bude jediným přínosemUmírněná konzumace sladkých zralého ananasu bude jediným přínosem
» » » Vermikulit pro pokojové rostliny
© 2022 che.prosadguru.com