che.prosadguru.com

Vermikulit zařízení používat, co?

Vermikulit - šetrné k životnímu prostředí minerál ze hydromica skupiny. Výsledkem je, že zvláštní zacházení minerální stane drobivé v vloček materiálu. V krytém zahradnictví, zavedeného do směsi zeminy, získal slávu jako univerzální pomocník, a byl nazýván agrovermikulita.

zázrak přírody

Obraťme se k výčtu zásluh vermikulitu. Nahrazuje odvodnění je výtečný regulátor vodní bilanci a úrovni hnojiva, perlátor. Water-holding schopnost vermikulitu je velmi vysoká. Nicméně, on neváží dolů půdu a dělá to porézní, a zároveň zajistit dostatečnou zásobu vlhkosti. Kromě toho, vermikulit chránit kořenový systém od změn teploty, což je důležité pro okenní parapety a v zimě obyvatel, a v létě (včetně sazenice). Složení vermikulitu zahrnují křemík, hořčík, draslík, železo, vápník, mangan. Nemůže být považován za hlavní „dodavatele“ potřebných živin do rostliny, ale vzhledem k vysoké iontoměničové kapacity vermikulitu pojme kladně nabité ionty prvků hnojiv do půdy a postupně získaly rostliny.
Minerální není náchylná k hnilobě a degradace mikroorganismy není příznivé prostředí pro hmyz. Proto je široce používán pro zakořeňování řízků a klíčení semen. Jeho pH 6,8-7,0 (neutrální až slabě alkalické), tak, že jeho přítomnost snižuje kyselost půdy směsi a inhibuje jeho slanost. Minerální chemicky a biologicky sterilizovány, těžké kovy jsou v něm chybí.

Hle kořen

Kolik av jakém poměru, který chcete použít zázrak oblázků v květináčích? pro mladý nebo jen vznikajícíchkořeny lepší využívání mini-vermikulitu. Má vysokou schopnost udržet vlhkost v zemi, a balení je označeno indexem 2.

Video: Jak pěstovat orchideje v vermikulitu

pokud kořenový systém již tvořil, Vermikulit vhodnou kombinaci dvou typů indexů 2 a 4 v poměru 1: 1. Dále jen „kvartet“ z předchozího větší, v květináči s rostlinou se uvolní půdu, takže je přístupnější pro pronikání vzduchu a vody.

Velké, dobře vyvinuté kořeny treelike rostliny mají gruntosmes jako 5: 3: 2 (5 dílů ornicí, 3 rašelina vermikulitu a 2). Toto používá vermikulit s indexem 8 nebo směsi (index navíc index 8 v poměru 1: 1). Velké minerální desky raspushat půdu na kořeny, a ty, které jsou menší velikosti, vyživují kořeny rostlin s vlhkostí.

Video: Jaký je vermikulit

individuální přístup

Dávka vermikulitu v půdě závisí na samotném závodě. A to vypadá takto:

  • Fíkus, ibišek, maranta, Dieffenbachia, filodendron, Monstera, Caladium, Alokaziya, káva, plektrantus, Anthurium - 1/5 součástí celého gruntosmesi.
  • Břečťan, Haworthia, Gasteria, rozchodník, Crassula, haemanthus, clivia, zuharis, gippeastrum - 1/3 součástí celého gruntosmesi.
  • Palma (funkcnosti, Livistona, chamaedorea, Kent, Dracaena, juka, kordilina), Kraton, chřest, aspidistra, vavřín, tsiperus - 1/3 část gruntosmesi.
  • Calathea, gloxínie, begónie, kapradí, brambořík, peperomiya, Tradescantia, gardénie, jasmín, streptokarpusy, fialová - část celkové gruntosmesi.
  • Lithops - up? part, pouštní kaktusy - část 1/3.

Tip!

Ujistěte se, že opláchněte vermikulit pomocí tekoucí vody a před opětovným použitím jistě zapálil.

Mimochodem!

Navlhnutí, vermikulitu drží vodu v 5-ti násobku své vlastní váhy.

Podle časopisu „Květiny, kočky a vy“
Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
VermikulitVermikulit
Vermikulit závodVermikulit závod
Setí semena AdeniumSetí semena Adenium
MikrohnojivaMikrohnojiva
Adenium, péče, kultivace a další tipy a otázkyAdenium, péče, kultivace a další tipy a otázky
FikusyataFikusyata
Row půda plodiny pro kaktusy vermikulituRow půda plodiny pro kaktusy vermikulitu
Zlepšení půdy v zahraděZlepšení půdy v zahradě
PerlitPerlit
Expandovaný rozšíření láskyExpandovaný rozšíření lásky
» » » Vermikulit zařízení používat, co?
© 2022 che.prosadguru.com