che.prosadguru.com

Akhtar

účel:

Akhtar - návod k použitíAkhtar - insekticid skupina neonikotinoidů. Má silný účinek proti velkému množství škůdců. Efektivní a, je-li zavedena do půdy, a když se stříká na horní části země. Používá se proti mandelince bramborové na brambory, proti mšice Na rybízu az třásněnka, mšice, lozhnoschitovok, červci a molice V květinových plodin.

action:

Během půl hodiny po ošetření škůdců zastavit krmení, a během dne přijde smrt škůdců. Při Aktar u kořene, ochranný účinek trvá až 2 měsíce, a sprej - až 4 týdny. V souladu s doporučením výrobce, možnost rezistence u škůdců chybí.

Návod k použití:

Před zahájením postřiku je nutné zkontrolovat funkci postřikovače. Léčba Aktar by měla být zahájena co nejdříve byly zaznamenány první známky porážce rostlinných škůdců. Roztok se nastříká za použití batohu postřikovač za klidného počasí ráno nebo večer, ujistěte se, že pracovní roztok není převedena na sousední kultury. Pokud existuje možnost, že během několika hodin po postřiku se spustí déšť, je třeba postřik odloženo. Po dokončení postřiku, omyjte postřikovače, Bay čistou vodou a nastříká rostliny v něm.

Připraví se roztok v otevřeném prostoru. Nejprve je potřeba připravit matečného louhu, - je schopnost 1,5-2 litrů se nalije celý balíček Aktar, a nalít 1 litr vody. Pracovní roztok se připraví bezprostředně v postřikovači. Rozprašovač se naplní vodou o čtvrtinu, a přidal sprej bramborový 150-200 ml matečného louhu, pro rybíz - 250 ml a 600 ml pro květinové plodiny, načež se pracovní roztok byl zředěn vodou na 5 litrů. V blízkosti nádrže postřikovače a dobře protřepat obsah - to vše je připraveno k práci.
Při léčbě nebo okrasných květin plodin - 10 litrů. vody se rozpustí 1 g Akhtar pro zavlažování rostlin pod koren- 10 litrů. vody se rozpustí 8 g přípravku pro rozprašování (méně možné připravit roztok dimenzování). Při použití léku s doporučenými plodin a při dodržení všech pokynů výrobce, neexistuje žádné riziko fytotoxicity.

kompatibilita:

Akhtar je kompatibilní s celou řadou fungicidy, insekticidy, regulátory růstu a pesticidů. Výjimka - produkty s alkalickou reakcí. V každém případě je nutné zkontrolovat kompatibilitu mísitelná přípravy.

Bezpečnostní opatření:

Akhtar třetin třída nebezpečnosti (mírně nebezpečná látka). farmakologická léčba by měla být prováděna v brýle, kombinézy, rukavice a respirátor. Je zakázáno kouřit, jíst a pít při práci s Akhtar. Po dokončení prací potřebných k převléci, umýt ruce mýdlem a obličej, vypláchnout ústa.

Ochrana přírody:

Droga je mírně toxický pro žížaly, ptáci, ryby a vodní organismy. Akhtar vysoce toxické pro včely - včely vyrábět není před tím, než než po 4-5 dnech po ošetření se ochranné pásmo - až 4-5 kilometrů.

Video: hubení škůdců. GARDEN GARDEN. Aktar insekticid. Důvěrné Maxi, BI 58, Aktelik ...

Nevylévejte zbytky roztoku léku a vody, která vyčištěné postřikovače do otevřených vod a zdrojů pitné vody.

Je zakázáno pást dobytek na nedávno ošetřené oblasti, nedošlo ke kontaktní Akhtar v krmivech a potravinách.

První pomoc:

Po poskytnutí první pomoci, měli byste okamžitě konzultovat s lékařem!

Oběť musí přinést čerstvý vzduch, při prvních příznacích otravy - slabost, zvracení, nevolnost, malátnost.

Pokud Akhtar dostane na kůži, je třeba odstranit tuto drogu z kůže s látkou nebo vatou, se snaží vtirat- důkladně vypláchněte tekoucí vodou.

Video: Akhtar - falešný nebo originální, jak se odlišit?

Pokud Akhtar dostane do očí, je třeba je opláchnout pod tekoucí vodou v otevřené poloze po dobu 15 minut.

Pokud je lék požit a postižený při vědomí, je třeba mu dát napít drceného dřevěného uhlí (3-5 lžíce lžíce uhlí na 1 šálek teplé vody) a vyvolat zvracení. Varování! Nevyvolávejte zvracení, pokud oběť je v bezvědomí. Ujistěte se, že zavolat lékaře a ukažte mu etiketu léku!

Neexistuje žádné antidotum, příznaky léčen. Je vhodné se poradit s příkaz toxikologického střediska.

skladování:

Skladovat při teplotě od minus 10 do plus 35 stupňů sucha v komerčních prostorách. Neskladovat společně s léky a potraviny. Děti a zvířata nesmí mít přístup k Akhtar. Prázdné kontejnery musí být spálen bez vdechování kouře. Pracovní roztok se udržuje zakázáno.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Posypeme rybízu od škůdců a chorobPosypeme rybízu od škůdců a chorob
OberonOberon
PrestižPrestiž
Akhtar - systémová insekticidAkhtar - systémová insekticid
IntavirIntavir
Jak zničit mšiceJak zničit mšice
Nejlepší škůdců jahod - je prevenceNejlepší škůdců jahod - je prevence
Sladké řečičkySladké řečičky
Foto červciFoto červci
BankoleBankole
© 2022 che.prosadguru.com