che.prosadguru.com

Škůdci pokojových rostlin: popis, boj, foto

Škůdci mohou způsobit velké škody na rostlinu a na pomoc svou květinu, je nutné představovat, co škůdce byl udeřen.

mšicehousenka
To má vliv na malé škůdce, jako pravidlo, rostliny s měkkou tkání, v tomto případě vliv na pupeny a špičky výhonků. Účinky mšic vystaveny kvetoucích rostlin. Mšice - škůdce malých, většinou zelené. Proti němu bojovat, permetrinsoderzhaschie používají drogy, nebo použít derris. V případě, že první pokus o nefunguje, opakujte postup znovu.Caterpillar miluje skleníkové rostliny, ale není neobvyklé, léze a pokojová tsvetov.Esli na listech vaše rostliny se objevila díra, pak útočí na housenku. Někdy pomůže pochopit, že závod je „přitahoval“ vzhled housenky na závod listu kroucené (Housenka kroutí hedvábnou nití). Housenky jednoduše shromáždit a zničit.
brambořík roztočškvor
Když se brambořík roztoče masové stávky květina, zdá se, že na spodní straně papírového prachu vytvořena. Zejména tento druh škůdců nebezpečných pro Saintpaulia, balzám, brambořík, pelargolii. Závod, který byl vystaven tomuto škůdci, růst se zastaví, složit okraje listů, pupeny chřadnout, zkroucené stonky. Za účelem boje proti škůdcům je nutné odstranit postiženou oblast.Tento škůdce lze jen stěží vidět, protože jako den, kdy se skrývá, a „práce“ v noci. Ale výsledky jeho „tvrdé práce“ v noci můžete vidět v průběhu dne. List touto škůdcem je špatná show: to je vše v otvorech, a někdy i zcela jedl list škvoři. Za účelem odstranění tohoto škůdce, je třeba ji sbírat ručně tím, že zkoumá listy a setřást květiny.
hlísticeSmutnice
Hlístice - mikroskopické červ, který se jen zřídka infikuje rostlinu. Hlavním znakem jeho dopad je velký otok na kořenech. Na léze hlístice okamžitě zničit rostlinu a budoucí přistání pouze za použití sterilní půdu.Worm-like bílé larvy, které se líhnou z vajíček malých černých komárů, schopných zasáhnout kořeny mladých rostlin, ale jedí hlavně organické zbytky v půdě. Zvláště nebezpečné, když mokré půdy. Aby se zabránilo ztrátě Smutnice, voda insekticidu půdy.
mealybugspider mite
Oblyubovyvayut listy a stonky mnoha pokojových rostlin. Tyto malé hmyz s bílým bavlny jako chmýří shromáždí celá kolonie na rostliny a ovlivňuje listy. Reakce na porážku - vadnutí, žloutnutí, spadnutí listev.Pri malá léze je dost otřete vatovým tamponem nebo vlhkým hadříkem porazit místo, se silným - platí týdenní postřik insekticidy.Velmi nebezpečný škůdce pro téměř všechny pokojové rostliny. Tento malý sající členovec je umístěn na spodní straně listu, tvořící žebra někdy mezi listy a stonek květiny. Vyberte si rostliny, které rádi teplý a suchý vzduch. Poté, co ztratil horní část listu je pokryta nažloutlé skvrny, předčasné abscise listí důsledně dodržovány.
červcitřásněnka
Jedná se o malé hnědé skvrny a mají ochranný kryt vosku ve stavu pro dospělé, což jim umožňuje, aby se ochránili před škodlivým působením insekticidů. Quadraspidiotus perniciosus umístěné na spodní straně listů podél žíly. Tento škůdce lze snadno odstranit vlhkým hadříkem nebo houbou, a potom se zpracuje pokojové rostlině systémový insekticid. v případě, že listy rostliny byly pokryty zažloutlé nebo sladké sekrety, to znamená, že rostlina škůdce způsobil velkou škodu a aby se s tím vyrovnat, je k ničemu.


Malá černá hmyzu ovlivňuje hlavně květiny pokojová rostlina je zvláště náchylný k útokům tohoto škůdce begónie, fuchsie, codiaeum. Tyto malé hmyz zanechat své stopy v podobě charakteristických stříbrné pruhy. bolí, většinou květy rostliny, které v důsledku deformované a pokrytý skvrnami. Růst rostlin zpomaluje. Při prvních příznacích infekce je nutné aplikovat insekticidní postřik.

doplňující informace

hroznový slonmolice
Nebezpečí pochází z larva, která jedí kořeny, cibule a hlízy a rostliny jsou v půdě, a to navzdory skutečnosti, že sní list brouk škůdce rasteniya.Etot projevuje, když se kořeny rostlin způsobila téměř nenapravitelné škody. V rámci boje proti tomuto škůdci je třeba zalévat insekticidu půdy. A pokud zjistíte, že na listech bramboříku a prvosenky brouka, pak jako preventivní opatření, stejně léčit rostlinu s insekticidem, aby se zabránilo vzniku larev.Nebezpečí tohoto škůdce je, že se rychle množí a je těžké se s tím vyrovnat. Rostliny Larvy usazují na spodní straně listů krmné šťávy a zanechat cukru vylučování. Akce škůdce poškozuje rostliny, jako Impatiens, begónie, fuchsie, pelargonie. Po expozici molice listy rostliny žloutnou a odpadávat. Proti němu bojovat, je třeba použít permentrinsoderzhaschie přípravky ve formě spreje.
Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Jak zničit mšice v barvách místnostiJak zničit mšice v barvách místnosti
Škůdci pokojových rostlin v obrazechŠkůdci pokojových rostlin v obrazech
Cibule škůdcůCibule škůdců
Choroby a škůdci pokojových rostlinChoroby a škůdci pokojových rostlin
Boj proti škůdcům rybízBoj proti škůdcům rybíz
Bílý americký motýl - bojBílý americký motýl - boj
MšiceMšice
Nemoci Ficus a diagnostikyNemoci Ficus a diagnostiky
Škůdci zahradní růžeŠkůdci zahradní růže
Škůdci třešeňŠkůdci třešeň
» » » Škůdci pokojových rostlin: popis, boj, foto
© 2022 che.prosadguru.com