che.prosadguru.com

Ostatní škůdci pokojových rostlin

Tato část popisuje příležitostné škůdce pokojové rostliny. Mohou se objevit v případě, že rostlina je vyveden v zahradě nebo na venkovní verandě. Při přenosu rostliny z ulice je třeba jej přezkoumat jako takové škůdci, jako jsou slimáci, brouky, housenky a další lze nalézt, pokud jsou při pohledu na listy. Je-li rostlina přinesl do domu a po chvíli se rostlina začíná zaostávat v růstu, vadnutí, nebo se začaly objevovat částečně jedl částí stonků, listy a květy, je nutné zkontrolovat škůdci. Navíc, pokud nadzemní části rostlin před škůdci není k dispozici, je možné, že se skrývá v kořenech. Takže je potřeba získat rostliny z květináče a prozkoumat kořeny.

housenky

Je to v podstatě zahradní škůdci někdy spadnout na pokojové rostliny, pokud je květina vystaven na letní zahrádce. Housenky padají ze stromů nebo keřů za oknem. Jasné znamení jejich vzhledu - zatraceně díry v listech. Ve fotografii housenka listu kromě toho, že kousali okrajích listů, pletl pavučiny a slepými rameny a listí, v následku webu je vetkána kuklu, kde housenka proměnil začíná motýl.

Škvor den skrývá pod listí, ve vaječnících květin, a v noci vyjde, jí listy a mladé výhonky, proto prosím pečlivě zkontrolujte všechny zastrčený na květiny a hmyz Aubert.

housenkahousenka

kontrolní opatření. Ručně pás škůdce z rostlin. Jako prevenci je možno provádět postřik insekticidy, ale v případě, že rostlina je venku, chemické látky jsou odplaveny rychle. Housenky jíst listy rostlin, ale zbavit se jich není dost obtížné otřete listy houbou, aby se odstranily všechny pavučiny a hmyz.

No z listožravého pomáhá intavir. Bohužel, pesticidy jsou jen mladé larvy.

mnohonožky

Tyto bělavé nebo tmavě hnědé hmyz, jako housenka s mnoha nohou, která by mohla ohrozit hrnkové rostliny vystaveny na letní zahrádce. Spadají do plantážníků s květinami ze zahrady k zemi, někdy se na nákup pozemků. Stonožka jíst kolem bazální oblasti rostlinné a spodních listech, o čemž svědčí zatracený místo v zdravých tkáních rostliny. Některé druhy stonožky jsou neškodné, ale nepříjemné, dokonce odporná -rasteniyam nebolí, ale já bych se jich zbavit.

stonožkystonožky


kontrolní opatření. Sušení na povrch půdy v květináči, kropením půdy suchý písek, může být popel. Stonožka skrývá v temných a vlhkých místech, takže objevovat a sbírat škůdce může být uveden na půdě v okolí rostliny dřevěné zabednit, malý kus linolea, kruhu okurky nebo cukety. V rámci takového pasti by vyšplhat stonožky, a kde mohou chytit a hodit si ruce.

E.albidus

Tento hmyz, podobně jako jemných bílých červů (asi 1 cm) je možno vidět v případě odstranění z květináče. E.albidus - ideální krmivo pro akvarijní ryby rostlin, které jsou v zásadě neškodný jako krmivo především na mrtvých rostlinných tkání. E.albidus - je signál, že v nádobě osvětlené bažiny podmáčené rostlin z přebytku zavlažování hniloba kořenů - a pohltí je E.albidus. Výsledkem je, že rostlina je potlačen a zakrnělé, zemře brzy přepad, než od bílých červů.

E.albidusE.albidus

kontrolní opatření. Po zjištění těchto škůdců, je třeba umýt kořeny ze staré půdy a rostlin závod v čerstvé půdě. V případě, že zařízení nemůže být transplantovány, z nějakého důvodu, pak je třeba nalít půdního roztoku insekticidu. A jemně uvolnit půdu. Pokud nejsou bílí červi v květináčích s květinami, myslím, možná jste příliš hojné zalévání květin! Zadané E.albidus obvykle s organickým hnoje nebo zahradní zeminy. Ale pokud zalévání není příliš časté, červy vysychat a umírá.

weevil

Weevil - zahradní škůdci, ale občas dostane spolu s půdou na pokojové rostliny. Nejčastěji postihuje prvosenky a brambořík. Nicméně predmetomnapadeniya weevil může být jakákoliv rostlina, dát si na léto v zahradě.

Brouci požírají listy, takže díry v nich, jak mandelince bramborové. Dospělých brouků nosatec lze jasně vidět na rostlině - černá, velká, s dlouhým knírkem. Ale skutečná škoda, aby larvy 1 cm dlouhý, krémové barvy, které samice snáší v půdě. Larvy žijí v půdě a jíst kořeny, cibule a hlízy. V případě, že nedetekuje škůdce, kořeny budou zcela jedli a rostlina zemře.

weevilweevil

kontrolní opatření. V případě, že kořenový systém nejedl celek, tj rostlina právě začíná slábnout, pak se nalije půdy systémový insekticid (Fufaev, Intal sup a kol.) a zpracuje list. Ale je to lepší, aniž by se uchylovat k chemikáliím, transplantovat závod v čerstvé půdě.

Pomáhá vyrovnat se s neštěstí transplantací s výměnou pozemků a půdní aplikace bazudina -pro nově zakoupených rostlin (zejména ve skleníku a skleník), stejně jako půdní insekticidy zalévání, pokud rostlina nesnáší přesazování.

woodlice

Tento člen rodiny korýšů mají žábry umístěné na břiše, které vyžadují stálou vlhkost, takže vši zamořit velmi vlhký substrát do odtokové vany, truhlíky. Woodlice jsou aktivní jen v noci, jedí šťavnaté části rostlin. Stínka má segmentované tělo oválný šedé nebo hnědé barvy, které segmenty měkká strana břicha a tvrdé horní jakoby pokryté výzbroji. Vpředu jsou dvě dlouhá tykadla. Rozměry cca 5-10 mm.Lapki 5 páry a další viditelné ze strany břicha.

Známky woodlice v barvách pokoj - když je paleta objeví malé hromady zeminy. Woodlice samy o sobě nemohou vidět - jsou skrývá v zemi. Vši zamořit list organické bohaté na půdu, a na podzim se na nákup pozemků. Proto se vždy doporučuje před transplantování půdy sterilizovány. Poškození woodlice že zhutněné půdy přibil ho k tělíčku z obrněný. Jsou-li žížaly prošel sám půdy a uvolnit ji, že pracuje jako dřevo veš tolkushkoy. Tím se snižuje přístup kyslíku ke kořenům, by se udusit.

dřevo vešwoodlice

kontrolní opatření. Sušení na povrch půdy v květináči, kolekce ručně škůdci. V zahradě s woodlice pomoci bojovat takovou metodu. Mezi hřebeny desky nebo dát mokré hadry ranních škůdcům schovat pod desek nebo hadr, pak mohou být shromažďovány. Typicky je stupeň regulace vlhkosti půdy je dost zničit woodlice.

Tipy z fóra:

Acanta: Koupeno v městském skleníkových Bush jinan. A nachází se v hrnci woodlice. Zpočátku doufala, že tím, že potopí Bush uši mohou shromáždit se vynořil zvířata. Ale ukázalo se, - nemají plavat! Kdyby transplantované celou rostlinu.

Severin: Bouda akarinom z woodlice pomůže.

Earl: chemických látek používaných opět nechtějí. Moje rada: vzít bramboru, duté uvnitř, dejte do hrnce vedle závodu, a bude shromažďovat všechny vši v něm. Pak odhodit brambor spolu s škůdci. Místo toho, aby brambory lze umístit na povrch zeminy kousku mech, rašeliník, by mělo být mírně vlhký. Woodlice by vyšplhat do něj a mech může být vyhozen.

GoldenEye

Goldeneye - nikoliv škůdci! Ona zachránce zahrady a domácí škůdce barvy.

Zlatoočka považovat za hmyzího škůdce, neboť klade vajíčka na spodní straně listu. Ve skutečnosti, larvy některých druhů lacewings živí škůdci pokojových rostlin - mšice, třásněnky, molice, jakož i, roztočům, červci. Jsou velmi podobné larvami berušky - s prodlouženou tělíčkem se třemi páry nohou a silnými čelistmi.

zlatoočkazlatoočkalarva beruškyzlatoočka larva

zlatoočka létat často na balkónových rostlin, skrývá před povětrnostními vlivy, tj ne nutně v závodě silně ovlivněny škůdců pokojových rostlin. Nicméně, při pohledu na listech rostlin omítnuté produkci vajec - není příjemná.

Zlatoočka larvy, stejně jako červi berušky - neškodný pro rostliny - jedí mšice, roztoče a další hmyz, rostliny-jíst.


Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Škůdci pokojových rostlin a květinŠkůdci pokojových rostlin a květin
Kde a jak strávit zimní hmyzích škůdcůKde a jak strávit zimní hmyzích škůdců
Škůdci pokojových rostlin v obrazechŠkůdci pokojových rostlin v obrazech
Popis pokojové rostliny na pomoc začátečníkům květinářstvíPopis pokojové rostliny na pomoc začátečníkům květinářství
Choroby a škůdci pokojových rostlinChoroby a škůdci pokojových rostlin
Choroby a škůdci černého rybízuChoroby a škůdci černého rybízu
Škůdci (mealybug, mravenci, slimáciŠkůdci (mealybug, mravenci, slimáci
Škůdci pokojových rostlinŠkůdci pokojových rostlin
Škůdci pokojových rostlin: popis, boj, fotoŠkůdci pokojových rostlin: popis, boj, foto
Škůdci zahradní růžeŠkůdci zahradní růže
» » » Ostatní škůdci pokojových rostlin
© 2022 che.prosadguru.com