che.prosadguru.com

Kontrolní metody Thrips

Thrips.

Nebo třásněnky Thysanoptera (Thysanoptera) jsou velmi časté škůdci pokojových rostlin. V přírodě, které tvoří tisíce druhů, které patří do desítky různých druhů. Mnohé z nich jsou považovány za velmi nebezpečný škůdce okrasných a zemědělských plodin. Nejen, že sát šťávu z listů a květů, oslabení rostliny, ale také nést květinu nemoci.

Třásněnky může poškodit prakticky všechny pokojové rostliny. Různé druhy těchto hmyzu působí na různé rostliny. Zevně identifikovat konkrétní typ třásněnkou je téměř nemožné pro laika, a to je obtížné pro odborníka (třásněnka jsou vysoce volatilní). Pro pěstování-fan to nevadí, protože opatření pro boj se všemi druhy hmyzích škůdců jsou téměř totožné.

Známky třásněnkou

Thrips - velmi malé hmyz, je obtížné vidět pouhým okem. Akumulace třásněnek na list rostliny vypadají jako malé černé tečky. Při vysokém zvětšení nesekomoe jako protáhlé mouchu. Zbarvení - černá, hnědá, šedá.

Thrips. =

Nejprve najít třásněnek, stejně jako první červci, obtížné. Mohou být pouze jedna rostlina. Ale škůdci rychle množit doma, kde se obvykle vysoké teploty a suchého vzduchu.
Poškození Thrips hlavně pokojová rostlina opustí. objevit hmyzí kolonie na spodní straně listové čepele, pak na horní straně listu je pokryta světelných bodů. Na objeví silně zamořené listy nahnědlé nebo stříbrný pás fólie může být zakřivené.

A larvy a dospělí sát mízu z rostlinných pletiv. Listy jsou deformovány a vyschnout, květy spadnou. Kromě toho, třásněnky závod znečišťuje jejich lepivé sekret, který se usazuje ukoptěného houba.

Prevence porážka pokojové rostliny třásněnkou

Pravidelně kontrolujte květy a listy rostlin, zejména spodní stranu listů. Očistí od prachu, naneste na všechny rostliny, aby tato péče je užitečná.

Vyhnout nadměrnému vysušování vzduchu v místnosti. V zimním období, kdy práce ohřívače použijte zvlhčovač vzduchu veškerých druhů.

Boj proti třásněnkou doma

V rámci boje proti Thrips použití insekticidů. Můžete si je koupit v každém květinářství. Existuje mnoho různých léků: fitoverm, aktelik karate vertimek, malathion, kofidor, intavir. Můžete nabídnout stejnou látku pod různými jmény. Často různých výrobců mají různé štítky produktů. Je důležité si přečíst návod a striktně dodržovat jej. Před zahájením léčby přípravkem insekticidem měly mýt rostlinu pod sprchou.

Video: biologická metoda kontroly pro zelí 25.07.2015 entomolog na Ukrajině

Thrips se snadno pohybuje od infikovaných rostlin na zdravé stojící poblíž. Proto po detekci škůdců je nejlepší zvládnout všechny domácnosti insekticidy květiny, ale nejvíce výběrové řízení, kterého se taková léčba kontraindikována.

Thrips může dlouho existovat bez dodávek potravin - pokojová rostlina. Z tohoto důvodu se ujistěte, že uklidit místo, kde byly květináče s květinami.

Infikované rostliny musejí být odděleny od těch, kde dosud nebyl nalezen škůdce. V případě, že lék pro kontrolu hmyzu po ruce není, můžete utírat listy rostliny s měkkou houbou s mýdlem. Je důležité mít na paměti, že se jedná o dočasné opatření, a to neposkytuje odstranění třásněnkou, as, opravdu, a další hmyz.

bezpečnostní opatření při práci s insekticidy

Veškeré chemikálie pro kontrolu hmyzu v jedné cestě nebo jiný škodlivý pro člověka. I v případě, manuál říká, že lék není škodlivá pro lidi, to je lepší riskovat.

Postřik by měly být vždy prováděny v místě, kde nejsou žádné děti, v žádném případě ne v ložnici nebo v kuchyni. V létě to může být provedeno na balkon v zimě - v koupelně.

Před zahájením léčby je nejlepší nosit gázu obvaz nebo svázat nos a ústa kosynkoy.Gorshok závodu dát do vanou nebo sprchovým koutem, rychle sprej na všechny strany, soustružení hrnec. Po ošetření na nějakou dobu ji uzavřít v koupelně. Máte-li pěstovat hodně, dílčí způsob, dělat dlouhou pauzu. Vana nebo sprcha poté důkladně umýt a větrat prostory.

Po ošetření se rostliny nemohou být okamžitě dát do ložnice, dětského pokoje nebo kuchyně. Nechte ho vstát kde nejméně množství členů rodiny časových utratit.

Pokud je léčba nepomáhá, a na vytvrzenou rostlině objevil třásněnky neměl zoufalství. Budete muset použít jiný insekticid. Metody vlivu mezi různými léky a jiné, snad další budou účinnější.

„>
Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Thrips o pokojové rostliny - nejčastější škůdceThrips o pokojové rostliny - nejčastější škůdce
Škůdci pokojových rostlin v obrazechŠkůdci pokojových rostlin v obrazech
Nenoste „nájemníky“ s cibulí!Nenoste „nájemníky“ s cibulí!
Thrips o pokojové rostliny: preventivní a kontrolní opatřeníThrips o pokojové rostliny: preventivní a kontrolní opatření
Jak rozpoznat Thrips fialkyJak rozpoznat Thrips fialky
Výlety / třásněnkaVýlety / třásněnka
TřásněnkaTřásněnka
Škůdci pokojových rostlinŠkůdci pokojových rostlin
Mezi nejčastější škůdci pokojových rostlinMezi nejčastější škůdci pokojových rostlin
Jak se vypořádat s třásněnkou?Jak se vypořádat s třásněnkou?
» » » Kontrolní metody Thrips
© 2022 che.prosadguru.com