che.prosadguru.com

Choroby a škůdci rajčat: Foto a kontrolní

Za předpokladu, že výsadba rostlin ve sklenících je mohou chránit před infekcí a napadení hmyzem, jste hluboce mýlí. Mnoho choroby a škůdci rajčat, naopak, s extrémně aktivní plemene ve filmu úkrytů, zatímco pod širým nebem hrozba nákazy je minimální. Mezi nejčastější choroby a škůdci rajčat s fotografiemi a popisem - v této recenzi.

Rajčat nemoci a jejich léčba

Rajčata jsou náročné zemědělské techniky. Co dělá to lépe, tím vyšší výnos. A pouze tehdy, když včasné rozpoznání, prevenci a kontrolu chorob a škůdců rajčat, můžete si zajistit dobrou úrodu.

Začněte tím, že si o rajčatových nemocí s fotografiemi a jejich zpracování v zahradě.

Suchá hnědá skvrna (Alternaria). Objeví-li teplota v oscilace na začátku a na konci léta. , Kterýžto organismus overwinters na rostlinných zbytků. Alternaria ovlivňuje nadzemní části rostlin. Postižené zralé plody ztrácejí svou prodejnost. Jako preventivní opatření se doporučuje položit agrovoloknom přistání v noci, používat speciální léky.

Vertex fruit rot. Onemocnění se projevuje v zelených plodů. Jsou špičkou hnědé nebo černé barvě. Příčinou apikální hniloby - .. nedostatek vápníku nebo konfliktu mezi draslík a vápník, to znamená, že když jeden člen blokuje přístup druhého. Jako preventivní opatření při pěstování sazenic v jamky se přidá 1 polévková lžíce. l. dusičnan vápenatý a trochu dřeva popel. Můžete sprej zelené plody s roztokem dusičnanu vápenatého.
Hnědá skvrna. Toto onemocnění nejčastěji postihuje listy rajčata ve skleníku filmu, je méně obyčejný v otevřeném poli. Na spodní straně listů objevují hnědo-hnědé skvrny s sametově šedou patinu. Postižené listy vadnou rostliny často umírají. Při prvních příznacích onemocnění, které má být sníženo zálivku a také nastavit teplotu vody. Můžete posypat rajčata bakteriální přípravky s odstupem 5-6 dnů. Pro profylaxi po sklizni stříkání se může provádět: 1 šálek síranu měďnatého se zředí v 10 litrech vody a kropení rostliny a půdu.

Plísni. Jedním z nejnebezpečnějších onemocnění rajčat. To se projevuje v podobě hnědé skvrny, žloutnutí a sušení listů. V průběhu doby, stávky a ovoce, což má vliv na výnos. Patogen přezimuje v půdě a na rostlinných zbytků. Příčina onemocnění - vysoká vlhkost vzduchu. Jako preventivní opatření se doporučuje dodržovat střídání plodin, ne zasadit rajčata vedle brambor. Také pro biologics, a když infikované - Chemie a Bordeaux směs.

Na konci léta v rajčatech je často vidět ovoce praskání. Tento stav je způsoben náhlým změnám teploty a nepravidelné zalévání. Pečovat o rajčat důkladněji napojena pravidelně, dávejte pozor na počasí, kolísání teploty a pak dostanete velkou sklizeň.

Identifikací rajčata onemocnění, bojovat s nimi by měl začít okamžitě.

Hmyzí škůdci rajčat a jejich kontrolu

Zde se dozvíte o rajčat škůdcům a jejich kontroly používání chemických látek a lidových prostředků.

Molice. Malá bílá moucha, která je ukryta na spodní straně listů. Je považován za jeden z nejnebezpečnějších škůdců rajčat pod chráněným zem. Jak se zbavit toho, ujistěte se, vyčistit dočasné útočiště. Také použít žluté návnady a lepidel Boverin.

Tomato mol. Hmyz délku 7 mm, poškozuje všechny části rajče keře.

Jak vidíte, tento škůdce rajčat kladou vajíčka na spodní straně listů, které se jich týkají, a tvořily takzvané doly, které brání vývoji závodu:

Kontrolní opatření jsou na podzim kopání zeminy, pálení napadených rostlin. Po zjištění hmyzích infikovaných listů byly odstraněny a zničeny.

Spider roztoče. Škůdce, který má vliv rajčata ve sklenících. Listy rostliny jsou pokryty malými skvrnami, kvůli které jsou žluto-bílé barvy. V boji proti roztočům pomoci biologických látek. Doporučuje se také pravidelně větrat rostliny v interiéru.

Mšice. Postihuje rajčata ve sklenících a v otevřeném terénu. Proti mšicím pomáhá vodním paprskem, jehož cílem je v místě hromadění hmyzu, stejně jako roztírací popela listy. Nalezení těchto škůdců rajčat, pro boj s nimi můžete použít odvar z řebříčku, heřmánku nebo tabák. Ze zvláštních fondů na pomoc biotechnologii a chemických látek.

Root-uzel hlístice. Šnekové bílá 2 mm. To má vliv na kořeny rostlin, tak oni tvoří zhoustne. Keře začínají zaostávat v růstu a umírají. Kontrolní opatření jsou odstranění postižených rostlin a půdy pro pěstování Karbationom, houby nematofaginom. Někdy infikovaných kořeny Bush je ponořena do vody o teplotě 45 ° C po dobu 30 minut, pak se kořen rostliny prořezávají a znovu vysráží zpracováním chemicky léčivo.

Podívejte se na fotografie z chorob a škůdců rajčat, nejčastěji postihuje rostlin:

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Boj proti plísni a hnědé hniloby na rajčatechBoj proti plísni a hnědé hniloby na rajčatech
Rajče nemoci - Prevence a léčbaRajče nemoci - Prevence a léčba
Obhájit rajčata z nemociObhájit rajčata z nemoci
Nemoci rajčat na fotceNemoci rajčat na fotce
Semenáčky přistání rajčat ve skleníkuSemenáčky přistání rajčat ve skleníku
Jak usnadnit pěstování rajčat v otevřeném terénu?Jak usnadnit pěstování rajčat v otevřeném terénu?
Efektivní Výsadba rajčat ve skleníkuEfektivní Výsadba rajčat ve skleníku
Správné výsadbu rajčata v otevřeném terénuSprávné výsadbu rajčata v otevřeném terénu
Podívejte se na pěstování rajčat ve skleníku na videu - a to lépe!Podívejte se na pěstování rajčat ve skleníku na videu - a to lépe!
Rané odrůdy rajčatRané odrůdy rajčat
» » » Choroby a škůdci rajčat: Foto a kontrolní
© 2022 che.prosadguru.com