che.prosadguru.com

Škůdci pokojových rostlin

škůdci pokojových rostlin
Bohužel někdy se stane, že vaše květiny nebo váš domov strom začnou vadnout a vysychat bez zjevného důvodu se objevují podivné skvrny na listech, zastaví růst, listy jsou zabaleny do trubkového tvaru. To naznačuje, že s největší pravděpodobností váš mazlíček chováni škůdci pokojových rostlin. Je poznat, je třeba vzít v úvahu vzhled rostliny a substrát opatrně, ve kterém je obsažena.
Pokud se zde škůdci okamžitě rozlití půdu nemocných rostlin systémové insekticidy (intavir et al.).
Zde je několik škůdci pokojových rostlin:
Molice - tento hmyz, jako malá můra, který má dvě křídla, na něž se vztahuje s bílou práškovou barvou. Nachází se škůdci sama o sobě obvykle pod křídlem. Whitefly larvy oválné, tmavě - zelená. Vajíčka vypadají jako malé šedavě zrn, na místě ho obývá list GLE zdá Sooty houba, která ničí rostlinu. Mimochodem, molice, je nositelem viru - obsahující choroby na další rostliny. Favoritů na ní jsou tyto typy barev, begónie, ibišek, fuchsie, a všechny rostliny, jejichž listy jsou měkké a šťavnaté. Boj proti tomuto škůdci může být provedeno s pomocí suchého zipu pro mouchy, které se používají v létě, postřikem na spodní stranu listů s roztokem zeleného mýdla ('10 až 1 litr vody.), Jakož i pro silnější efekt lze nastříkat parathion (0,5 ml - tři litry vody).
- Různé druhy roztočů.
Jmenovitě, brambořík roztoče a pautinovy. Vypadá to takhle: listy začnou vadnout a stočit do zkumavky. V rámci boje proti tomuto druhu škůdců stačí všechny listy jsou posypané nimi (jako plaku), odstraňte rostliny a uveden do odděleného prostoru až do úplného uzdravení. Aby se zabránilo tento druh škůdce, rostlina musí být alespoň jednou za dva týdny sprej SI.
- Stsiaridy.
Podobají velmi málo komárů a černé mouchy. Asi 4 mm dlouhé. Kladou vejce (průsvitné) přímo ke kořenům rostlin. Komáři sami žádnou škodu na zařízení nepředstavují, ale jejich larvy požírat výkvět kořenového systému a rostlina začne slábnout. Tito škůdci dostat do vašeho domu častěji, protože - vzhledem k otevřené větrací otvory. Také to přispívá k jejich rozmnožování i hydratovanou půdy. Takové prostředí je pro ně velmi příznivé. Takže se nemusíte pereuvlazhnyat půdy rostliny, a je vybrán i půda pro rostliny bez přidání humus.
Boj proti těmto škůdcům se provádí s roztokem insekticidu. Ředit trochu víc než standard, bude insekticid být silnější, a účinek je ireverzibilní (intavir, Decis). Nebojte se poškodit rostlinu, preparáty jsou uvolněny naprosto fitotaksichny.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Škůdci pokojových rostlin a květinŠkůdci pokojových rostlin a květin
Choroby a škůdci jsou okurky, jak se zbavit z nichChoroby a škůdci jsou okurky, jak se zbavit z nich
Zkušení webové Listy begónie lze vyléčitZkušení webové Listy begónie lze vyléčit
Molice / AleyrodidaeMolice / Aleyrodidae
Škodlivé moliceŠkodlivé molice
Škůdci pokojových rostlin v obrazechŠkůdci pokojových rostlin v obrazech
Choroby a škůdci pokojových rostlinChoroby a škůdci pokojových rostlin
Sooty houbaSooty houba
MoliceMolice
Závod záchrana nebo jak se vypořádat s moliceZávod záchrana nebo jak se vypořádat s molice
» » » Škůdci pokojových rostlin
© 2022 che.prosadguru.com