che.prosadguru.com

Jak bojovat proti mšice na rostliny

Mšice - to je jedna z nejběžnějších škůdců pokojových rostlin, které lze snadno zjistit pouhým okem. Tyto malé hmyz asi jeden milimetr délky mohou být černé, zelené nebo nažloutlé barvy. Typicky kolonie mšic usadil na mladé výhonky rostlin, na spodní straně listů a pupenů.

Kde dělá mšice na pokojové rostliny?

Nejčastěji se tento škůdce je uložen spolu s novými barvami, zakoupené v obchodě. Proto je každý nový závod by měl být pečlivě zkontrolovány a ošetřeny speciálním složením, pokud je to nutné.

Můžete zadat škůdce a s dárkových kytic. Oblíbené dekorační květiny pro mšic - chryzantémy, růže a astry.
Na jaře av létě mšice proniká domů s větrem přes otevřené okno.

Video: Jak se zbavit mšic. Boj proti mšicím na rostlinách. Domácí přírodní prostředek pro mšice

Jak správně a účinně řešit?

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak se zbavit škůdce - použití insekticidu. Pracovní i moderní léky, jako je fitoverm a Agravertin. Zbavit mšic, musíte zvládnout pokojová rostlina jednoho z těchto léků a krycím obalu.

Velmi dobrý účinek ilustruje přípravu Akhtar. Je dostatečně zalévat rostlinu, jakmile to znamená zničit celou populaci mšic. Upozorňujeme, že mšice klade vajíčka, jakmile se objeví od mláďat, zalévat by se měla opakovat.

Lidových prostředků, pokud nechcete, aby se uchýlit k chemikáliím

Mnoho lidí dává přednost vnitrostátní prostředky boje proti škůdcům, protože nechtěl používat chemické látky. Tyto léky jsou méně účinné, ale správné a pravidelné užívání, vykazují také dobrý účinek.

Je nezbytné, aby byly všechny detekované hmyzu pomocí gázy nebo vatový tampon namočeným v silném roztoku mýdla (6 dílů vody na jedné straně rozpustné mýdlo). Pečlivě otřete tomto řešení celý povrch listů a větviček rostlin. Po procesu se roztok nesmývá.

Také zpracovatelských závodů zcela účinným alkoholu. Pro tyto účely by měly být použity pouze čistý alkohol, který se rychle vypařuje z povrchu rostlin. Alkohol je kontraindikován v rostlinách s jemné a měkké listy.

Jedním z nejoblíbenějších lidových metod - zpracování tabáku závod tinktura. Pro jeho přípravu musí mahry 1 dílu do 10 dílů horké vody. Tinktura by měla stát po dobu dvou dnů, načež se vaří po dobu dvou hodin, ochladí a přefiltruje.

Před použitím se prostředek se ředí s vodou v poměru 1: 2 se přidá 10 g mýdla na 1 litr roztoku. Všimněte si však, že řešení tabák v takové vysoké koncentraci je toxický pro člověka a domácí zvířata.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Jak se zbavit mšic na pokojových rostlin - metody pro boj a chránitJak se zbavit mšic na pokojových rostlin - metody pro boj a chránit
Mšice na růžích - jak se rychle zbavit?Mšice na růžích - jak se rychle zbavit?
Mšice (AphididaeMšice (Aphididae
Lék na mšic na pokojové rostlinyLék na mšic na pokojové rostliny
MšiceMšice
Mšice. Boj proti mšicím. Jak se zbavit mšicMšice. Boj proti mšicím. Jak se zbavit mšic
Mšice na rybízu - co mám dělat?Mšice na rybízu - co mám dělat?
Jak se zbavit mšic na sazenice papriky?Jak se zbavit mšic na sazenice papriky?
Mšice na růžíchMšice na růžích
Mšice v zahraděMšice v zahradě
» » » Jak bojovat proti mšice na rostliny
© 2022 che.prosadguru.com