che.prosadguru.com

Weevil škůdce jahody, maliny a jiné zahradnické plodiny

Video: Boj weevil na jahodách tradičními metodami

jahoda weevil

Škůdci zahradních rostlin - hodně. Například weevil na jahody - skutečná katastrofa. Tento škůdce vyžaduje nemilosrdný boj za zachování rostlin a plodin. Ale co je to za útok - Weevil?

Ukazuje se, že se jedná o velmi početná skupina brouků a jejich celosvětově existuje asi 40.000 (!) Druhů. Jak vědci zjistili, tento hmyz lze přičíst velmi dávných obyvatel naší planety. Poněkud, oni byli ve starém druhohor, což je asi před 252000000rok! Je těžké uvěřit, ale tyto malé škůdci kazí naši úrodu, žili na zemi s dinosaury!

škůdci chobot
V současné době lze identifikovat dvě hlavní skupiny brouky - a dlinnohobotnye korotkohobotnye. Ano, pilous se nazývá proto, že charakteristické struktury hlavy, která je v přední části, vytváří zvláštní orgán - tribuny. A to je jiná skupina hmyzu - škůdci kazí a ničí úrodu, a jahody a maliny stejně.

Weevil-gurmán

Mimochodem, weevils se vyznačují svými chuťovými preferencemi a oblíbená místa kladení vajíček. Tam pilous poškozování plodin řepy weevil, který ničí kořeny řepy v zemi. A tam je speciální weevil, která prostě miluje jahody, maliny, ostružiny a další byliny, které patří do čeledi Rosaceae, skutečný gurmán!

Anthonomus rubi

Winters nezralý malina-jahoda weevil v zemi. S nástupem tepla se vybírá na povrchu země, a na mladé výhonky jahoda, malina. Zpočátku, jíst mladé listy řapíky. Když se objeví poupata, samice, aby otvory v nich, a ležela v bud jedno vejce. Pak to hlodá v zárodku stopky, které by Bud několik dní spadla na zem. Larvy se vyvíjejí v zárodku, jíst, tam zakuklí. K dispozici je nový brouk živí listy jahodníku, maliny, šípky. Hibernace, on jde do podzemí.

Jak bojovat s weevil

Tento boj by měl být systematický a pravidelný. To také zahrnuje kopání zeminy, setřást chyby na tkaniny až do pupenů, sběr a odstraňování pupenů poškozených weevil, jakož i ošetření rostlin se speciálními přípravky.

Hodně štěstí!

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Malina Škůdci a jejich kontrolaMalina Škůdci a jejich kontrola
Nejlepší škůdců jahod - je prevenceNejlepší škůdců jahod - je prevence
Péče o jahodáchPéče o jahodách
Skloněná maliny ve fotografických funkcí jejího pěstováníSkloněná maliny ve fotografických funkcí jejího pěstování
Listové weevils: jak bojovatListové weevils: jak bojovat
Malina Processing jaroMalina Processing jaro
Jak správně pečovat o jahodáchJak správně pečovat o jahodách
Jak se vypořádat s weevil?Jak se vypořádat s weevil?
Prevence a kontrola Strawberry weevilPrevence a kontrola Strawberry weevil
Tyto weevils jsou nebezpečné, boj proti a prevence weevilsTyto weevils jsou nebezpečné, boj proti a prevence weevils
» » » Weevil škůdce jahody, maliny a jiné zahradnické plodiny
© 2022 che.prosadguru.com