che.prosadguru.com

Zigokaktus nebo neobvyklé květiny Decembrist

Předpokládá se, že všechny kaktusy, nelíbí nadbytečnou vlhkost, a nejlepší místo, aby jim dal je slunný parapet. Daleko od ní, květina Decembrist je často nazýván Zigokaktus nebo Schlumberger, miluje vodu, bojí slunečního světla a nemá žádné tvrdé a ostré trny. Tato rostlina patří k epiphytes, t. E. rostoucí na jiné rostliny. Jeho kořeny rozvíjet v trhlinách kůry. Rostou ve stínech, skrývající se před světlem v korunách stromů.

Zigokaktus

Zigokaktus

Pojmenujte tento kaktus byl známý pod jmény chovatele. Závod samotný spojuje malé kaktusy s kloubovým stonky, které jsou vytvořeny na špičkách asymetrickými květin pestrých nebo jemných barvách.

Kořenový systém Zigokaktus slabý, rychle hnije, když jakékoliv porušení režimu. Důvody mohou být hypotermie, sušení, přehřátí, okyselení půdy škůdců, nadměrné zalévání, spálit za použití koncentrované hnojivo.

Od oplodnění kvést

Dekabrist místnosti vyžaduje mnohem více péče než ostatní kaktusy. Pro normální vývoj doma, že potřebuje volné, výživné zemi, bohatou zálivku, stonek a krmení kořen. Pot by měla být široká a mělká.

Kromě bohaté zalévání se doporučuje umýt a posypat, mírné osvětlení. To by nemělo být dovoleno, aby květ na povrchu na přímém slunci, zejména v poledne.

V případě, že pet umístěna na parapetu, pak je jisté, že vytvořit dobrý stín závoj, který ji chrání před nadměrným slunečním zářením. Teplota vhodná pro kultivační místnosti, takové podmínky mohou být udržovány v průběhu celého roku. Doporučuje pravidelnou preventivní léčbu fungicidů.

Decembrist péče

První pupeny
Začíná v září a říjnu pro Decembrists muset vytvořit krátký-denní podmínky, se připravuje na tuto malou obrazovku. Během půl měsíce, udělá perfektně 8 hodin světla denně při teplotě do + 20 ° C V souladu s touto jednoduchou podmínku od listopadu nebo začátkem prosince, bude velké množství pupenů. Během vegetačního období domovem obyvatel potřebuje dostatečnou vlhkost a teplo, pravidelné postřik.

Pokud nemáte čas na obrazovku může být odeslán v hrnci září s rostlinou v místnosti s teplotou + 10 ° C Krmení se neprovádí v tomto okamžiku, zalévání se zmenší na polovinu. Na počátku listopadu Zigokaktus kladen na parapetu, obnovit staré zalévání oplodněné. Brzy květina potěší bohaté kvetení.

Pro pupenů je zpřístupnění požadováno 75-90 dní, některé z nich by mohl spadnout. To je zcela normální proces, který demonstruje nedostatek fosforu a draslíku v půdě. Tomu se lze vyhnout, pokud provést přihnojování. Vhodné univerzální hnojivo pro kvetení nebo kaktusy, divizny slabý roztok. To je dost provádět postup 2 krát za měsíc. Popel ze dřeva jako hnojivo To je také důležité. K odstranění nadměrného vylučování pupenů v roztoku pro zavlažování, můžete přidat trochu fosforu a draslíku hnojiv. Měsíc před květem všechny pravidlo krmení. Pokud používáte populární oblékání pro rajčata a papriky, mnoho z LO Decembrist vhodný pro, například kvasinkovou roztoku.

Návnada po odkvětu

Decembrist po odkvětu, což bylo trochu péče specifické, potřebuje vytvořit zvláštní podmínky pro další rozvoj. Během tohoto období, on byl docela vyčerpaný, takže to musí být obnovena.

Obvykle kaktus střih, že odstraní všechny výhonky, které byly květiny. Potom se rostliny přesadí do většího hrnce, půda je plodná přijata.

Zařízení samo o sobě je nastaven na dobře osvětlené místo, za předpokladu, hojné zalévání. To vyžaduje neustálé krmení dusíkatých hnojiv. Pokud je to možné, Decembrist, péči v domácnosti, pro které v této době by měl být velmi opatrní, můžete přinést do otevřeného prostoru, chrání před slunečním zářením. Nenáročný pohledný smířit se svými rozmary a rádi novém bydlišti.

sezónní péče

Péče o této neobvyklé kaktus je jednoduchý, ale velmi liší v závislosti na ročním období. Jak by mohl pečovat o něj v různých obdobích roku? Na začátku zimy se mu zlíbí jeho majitel krásné květiny a její název pochází ze skutečnosti, že se začíná kvést v prosinci. Květy vypadají jako malé zvonečky, které poukazují na plátky s nezvyklou barvou. Tóny mohou být červená, růžová, bílá.

Od února, snížit zálivku a snížit možnost, že teplota v místnosti. Stav odpočinku bude pokračovat až do konce března.

Transplantovaných rostliny jsou obvykle na konci dubna nebo začátkem května, ve stejnou dobu, můžete začít množit řízkováním. Jejich 2-3 dny suší, dokud se povrch sklovité filmu, pak kořeny v úrodnou půdu.

Vhodné pro výsadbu takové složení:

  • písku,
  • part of SOD půdy,
  • Obě části křídla země.

V takové směsi, je žádoucí přidat jemně rozptýleného uhlí, a na spodní straně hrnce keramzitu štěrku balení, které bude vynikající odvodnění.

květina Decembrist

Delikátní květ Decembrist

V letních měsících Zigokaktus cítí nádherné přírodě. Pokud je to možné, tak je možné se zahradou, venkovní terasou, balkonem. Osvětlení by mělo být rozptýlené, takže je nutné zajistit instalací stínící, jako je fit těsný tylu nebo pergamenový papír.

Zalévání vyžaduje dostatek vody musí bránit, měkká. četnost zalévání závisí na vysoušení půdy, může rostlina nenaplní, protože kořenový systém může hnít.

Od září, jsou rostliny připravené kvést. Cactus být na chladném místě, teplota bude optimálně asi 14 ° C. Množství vody v tomto okamžiku začíná omezovat. Že chlad a nedostatek vody stimuluje vyhození pupenů v prosinci.

Květiny začnou formovat budoucnost v listopadu Decembrist musí být převedeny v tomto okamžiku na teplejší místo, teplota by měla být od 15 ° C do 20 ° C Zalévání mírně zvýšit. Postupně se poupata a květy promění v nádherné exotické rostliny.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Péče DecembristPéče Decembrist
Druh kaktusu ve vnitřním zahradnictvíDruh kaktusu ve vnitřním zahradnictví
Transplantace Decembrist nebo rozhdestvennikaTransplantace Decembrist nebo rozhdestvennika
Reprodukce Decembrist (Zigokaktus)Reprodukce Decembrist (Zigokaktus)
Hrnkové kaktusy a řádné péče o něHrnkové kaktusy a řádné péče o ně
Schlumbergera nebo DecembristsSchlumbergera nebo Decembrists
Orchidej mezi kaktusyOrchidej mezi kaktusy
My ZigokaktusMy Zigokaktus
Dekabrist (Schlumberger, Zigokaktus)Dekabrist (Schlumberger, Zigokaktus)
SchlumbergerSchlumberger
» » » Zigokaktus nebo neobvyklé květiny Decembrist
© 2022 che.prosadguru.com