che.prosadguru.com

Japonské Tuky z čeledi Araliaceae

Japonský Fatsa patří do čeledi Araliaceae. Tato rostlina je již více než dvě stě let, je to jedna z nejoblíbenějších pokojových rostlin. Tuky - rychle rostoucí stálezelený keř, který může dosáhnout v pokojových podmínkách až do šesti metrů na výšku. V přirozených podmínkách, například při pěstování v zahradě, často tento keř roste až na tři nebo čtyři metry.

Vyplývají z této japonské princezny subramose listy - velmi velké a atraktivní, rozdělených do 5-9 široce kopinaté laloků. Crohnova je svazek listů sebraných na krásný balónu.

růstové podmínky

japonský Fatsa

japonský Fatsa

Fatsa rostou na jedné straně poměrně snadné, protože to není tak náročný závod, na druhé straně - existuje celá řada některé z obtíží spojených s zavlažování. Pokud nechcete dbát na správný režim, rostlina ztrácí dobrý vzhled a jeho koruna bude pomalý a uklonil se. V období aktivního růstu vyžaduje hodně vody, ale nemůže zabránit zamokření, snížit množství vody v zimě.
Závod se nejlépe cítí polostín při teplotách až 30 stupňů, s horkou potřeby mikroklima květ postřik. V létě a na podzim roku Fatsa Roste dobře v otevřených balkonů, tam, kde je konstantní příliv čerstvého vzduchu.

Tuky se pěstují ze semen vzácné, nejčastěji používá pro tento vzduch vrstvení a apikální řízků. Je nutné implantovat při vysoké vlhkosti ve velmi vlhkém substrátu. Je žádoucí vytvořit podmínky miniaturní skleníky, pokrývající hrnec s fólií nebo sklem. Semena se používají k chovu pouze ty rostliny, které jsou zelené odrůdy, zbytku snižuje uvedeným způsobem.

choroby rostlin a potenciální problémy v pěstování

Tuky Aralia při špatném údržbě může být ovlivněna těmito škůdci jsou mšice, trip, molice, svilušky chmelové, Jose stupnice. Tento hmyz obvykle usadit na listech na obou stranách. Zároveň se poměrně výrazně zhoršit kvalitu dekorativní květina: růst je pomalý, nebo dokonce zastaví, listy žloutnou, lokny, začne padat. Závod sám zemře, pokud je doba nebude podnikat žádné kroky, aby ji zachránil.

Tuky by měly být pravidelně kontrolovány. Pokud se zjistí, paraziti, musí být odstraněny vlhkým hadříkem, který je namočenou v mýdlové vodě nebo alkoholu (to může být nahrazen pivo s úspěchem).

Pokud se jedná o vytvoření zelené tvrdě, je potřeba zpracovat karbofosom aktellik nebo v poměru patnáct až dvacet kapek na litr vody.

Tuky v zahradě

Tuky v zahradě

Většina problémů při pěstování přináší šedou plísní botrytis. Toto onemocnění se projevuje v případě, kdy je rostlina obsažená v chladné, velmi vlhkých místech. Pokud existují náznaky hniloby na stonku rostliny, je nutné pečlivě odstranit poškozené oblasti a transplantované závod. Zalévání je omezena v tomto okamžiku, je žádoucí stanovit hrnec na místě s rozptýlené osvětlení.

Také, pokud je pěstována možné problémy, jako jsou:

  • Fatsa květ začíná ztrácet své listy, nejprve začnou žloutnout, pak začne postupně klesat. To je způsobeno tím, že nadměrné zalévání a zamokření půdy dochází. V tomto případě se množství vody významně snížit doporučuje make dobré odvodnění.
  • Špičky listů rostlin vyschne a hnědé. Důvodem pro tento jev je příliš suchý vzduch. Tuky-li v místnosti s teplotou osmnáct stupňů, potřebnou pravidelný postřik nebo jiných metod zvlhčování kolem květu.

Video: (. Latin Aralia elata) Jak Aralia elata

Často se stává, takže luxusní listy rostliny začnou žloutnout. To se děje v důsledku nedostatku zavlažování, se sušením půdy v květináči. Po tomto poměrně obtížné se dostat ji zpět jemný tvora ve svém bývalém zdravém stavu. Obecně se doporučuje svázat listy ve vodorovné poloze na speciálních rekvizit, napojena pravidelně. Nejčastěji Fatsa vrátí do své původní podoby, ale to není vždy.

Takže dávat pozor na své pokojové rostliny a nenechávejte je bez řádného dozoru.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Cenný Fatsa květiny u vás domaCenný Fatsa květiny u vás doma
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
Fancy Fatsa: péče a péče domaFancy Fatsa: péče a péče doma
Sciadopitys nebo Japonský deštník jedleSciadopitys nebo Japonský deštník jedle
Eleorhis JapaneseEleorhis Japanese
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
Fatsa péči domaFatsa péči doma
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
Vlast aloe péče a kultivaceVlast aloe péče a kultivace
Dekorativní rostlina - FatsaDekorativní rostlina - Fatsa
» » » Japonské Tuky z čeledi Araliaceae
© 2022 che.prosadguru.com