che.prosadguru.com

Zamioculcas pokoj (homeObecný popis vnitřní Zamioculcas

Tato exotická rostlina se stal známým mezi ruskými fanoušky vnitřní květu není to tak dávno, a byl schopen získat na popularitě velmi rychle. Šíření vnitřních okrasných rostlin školky začala díky Nizozemsku, která byla vydána na konci 90. let série Zamioculcas. Zvlášť přilákal phytodesigners tuto rostlinu, která začala ji použít k vytvoření interiéry v kancelářích. Zamioculcas se stal pro ně dar z nebes, jako velmi účinné a relativně nenáročné rostliny. On dobře roste v horkém a chladném místě, to nepotřebuje pravidelný postřik, nenáročnou na složení půdy v hrnci.

Zamioculcas zamielistny ("Zamioculcas zamiifolia") Přijel k nám z východních oblastech Afriky, Keni. Jméno rodu se jeho výhradní zástupce vychází ze skutečnosti, že listy rostliny jsou podobné zamii listy. Z nějakého důvodu, lidé Zamioculcas získal jméno „Dolar strom“.

Zamioculcas ačkoli pochází z čeledi Araceae, velmi odlišný od svých dalších zástupců. Již dlouho je známo, na všechny Araceae (Anturium, Alokaziya, Dieffenbachia, kala, filodendron, spatifillyum) pocházejících z rovníkových a tropických oblastech, jsou velmi náročné na půdní vlhkosti a vzduchu, a nemůže tolerovat vystavení přímému světlu. Zamioculcas, naopak, je v pořádku v suchých oblastech, je dobře snášen spalující africké slunce, a zároveň tolerovat roste v místech se špatným osvětlením.
Vzhled rostliny jsou velmi účinné. Bezpochyby se odkazuje na dekorativní listoví rostlin. To není nudit. Výkonný hlízy, která je vodozapasayuschim rostlinných orgánů je zcela skryta v podzemí. Odchýlit se od ní husté, tmavě zelené, lesklé listy peřenosečné, která může dosáhnout 1 m na výšku. Tlustý na základně řapíku má původní zelené zbarvení.

Květy Zamioculcas skromně. Za prvé je zde špice podobné uniknout, ze které se tvoří listy, ale později se místo listů objeví sotsvetie- charakteristiku ucha Araceae. Světle krémově bílá nebo COB zabalené do světle zelené přikrývky a je zavěšena na hustou a krátkou, zakřivený špice. Stejně jako většina druhů Araceae, kvetoucí Zamioculcas interiéru, není často dostat semena nemohou být.


Zejména pěstování Zamioculcas místnosti

Zamioculcas nevyžaduje žádnou zvláštní péči a komfort. Dostatečné podmínky pro její obsah je dobré osvětlení, prodyšné a vlhkosti kapacity půdy, a nejsou časté, ale včasné zalévání. Zimě ve vytápěné místnosti netrpí suchého teplého vzduchu, ale dobře reaguje na periodické postřiku a umytí listy prachu. Rostlina je také nebojí průvanu a dobře zvyklí na letní údržbu pod širým čerstvém vzduchu na zahradě nebo na balkoně.

Nové listy jsou Zamioculcas rostou 1-2krát ročně, s požadovaným množstvím světla a tepla. I když to není květina začala růst, může to být v určité vzdálenosti od okna a napojena jen zřídka. Ale hned po začátku růstu nových listů, musí být pot posunuly blíže k teplo a světlo, nebo dodat speciální podsvícení. V případě, že světlo není dostatečné, budou nové listy rostou slabé a tenké. Během růstu Zamioculcas dobře reagují na hnojivo hnojivo pro kaktusy.

Vodozapasayuschy podzemní hlízy je velmi silný a v příjemném prostředí s rychlým vývojem může zlomit plastovou nádobu. Proto je pot Zamioculcas je lepší zvolit nízké a široké, ale ne přehnaně. Když se kořeny sahají do stěn, celkový růst rostlin se stává intenzivnější.

Vypěstované Zamioculcas vegetativně: střílet řízky nebo dělící dospělé Bush listové řízky, které jsou oddělené od kompozitní fólie. Pro reprodukci, mohou mít jakoukoli část: velký komplex listu, část nebo malého kousku papíru, sušší dny a prikopat v písčité půdě. Můžete také umístit výstřižek ve vodě, kde to bude dávat kořeny. Ale tyto těžké řízky zakořenit v půdě. Během zakořenění zálivku se provádí jen zřídka. Je důležité vědět, že čím menší je velikost zakořeňování části, takže zakořenění bude trvat déle. Uzlík vyvíjí Zamioculcas velmi pomalu, po dobu šesti měsíců v podzemí se zvýší velikost uzlem hrášku. A vzhled mladého listu bude svědčit, že Zamioculcas definitivně zakořenilo.

Velké rostliny jsou také množí dělením hlízy. Cut by to mělo být tak, že obnovení ledvin, nebo jak se tomu říká bod růstu došlo na každém delenki. Pokud se na delenki žádné ledviny, šance na jeho přežití, ale oni jsou velmi malé.

Postiženi především Zamioculcas škůdců, jako jsou svilušky, José měřítku, mšice. V případě, že listy rostliny začnou žloutnout, objevují se hnědé skvrny, a pak spadne - to jsou příznaky kořenové hniloby. Zdá se, nemoc, když smáčení půdy ve stínu a obsah.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
Tipy pro péči ZamioculcasTipy pro péči Zamioculcas
FotografieFotografie
Oblíbená květina ZamioculcasOblíbená květina Zamioculcas
Zamioculcas, starat, transplantace, kvetoucíZamioculcas, starat, transplantace, kvetoucí
ZamioculcasZamioculcas
Monotypický rod Zamioculcas PlantMonotypický rod Zamioculcas Plant
Zamioculcas, kouzelníkZamioculcas, kouzelník
Květiny Zamioculcas - to stojí za to vidět!Květiny Zamioculcas - to stojí za to vidět!
Jak pečovat o Zamioculcas, a získat kvetoucí ZamioculcasJak pečovat o Zamioculcas, a získat kvetoucí Zamioculcas
» » » Zamioculcas pokoj (home
© 2022 che.prosadguru.com