che.prosadguru.com

Dekabrist (Schlumberger, Zigokaktus)

Pěstování a ošetřování. Nutit Decembrists na Vánoce a Nový rok

Dekabrist (Schlumberger, Zigokaktus) květSchlumberger nazvanýDecembrists

a Vánoční kaktus vzhledem k době kvetení: od listopadu a prosince do konce ledna. Zigokaktus - epifytické keř zimní květinové, bohaté a stále kvetoucí pokojová rostlina ampelnoe. Vzhledem k tomu, o kráse a Decembrist neokázalost velmi populární mezi fanoušky pokojové rostliny

Napětí přes parapet kashpoosobenno malebné vzhled spojované visí zelené výhonky Schlumbergera nafone okno mráz. Konce výhonků Decembrist pokrytymnogochislennymi zcela ostrý a jasný pupeny "multistoried" květiny s dlinnympuchkom výtvarných vláken.

Schlumberger (Schlumbergera) Inogdavstrechaetsya prodávaný pod názvem Zigokaktus a Epiphyllym.předci pokoj Schlumbergera jsou přírodní typy: Zigokaktus (Zygocactustruncatus) A Schlumberger (Schlumbergera russeliana) of semeystvakaktusovyh, rodák z horských deštných pralesů tropické Brazílie. Zigokaktus kakepifit roste na kmenech a kořeny derevev- zakončí svůj list podobný, zploštělá výhonky vrazgar yuzhnotropicheskogo léto (shodující se v čase s severnogopolushariya zimním období) se vztahuje dlinnotrubchatymi často nevyvážené květiny,kolibřík opylovány. kromě Schlumbergera přírodní červená květiny, tsvetovodyvyraschivayut vynikajících stupňů Decembrist s květinami Nejvíce raznoobraznoyokraski: bílá, meruňková, žlutá, růžová, fialová, fialová, fialová.
Dekabrist (Schlumberger, Zigokaktus) květiny ve skleníku botanické zahrady RHS WisleyDekabrist (Schlumberger, Zigokaktus) květ

Decembrists. Pěstování a péče

Schlumberger Dává přednost jasný, ale nesolnechnoemestopolozhenie. Jaro a léto Decembrist vhodné pro polostínu a rozptýleného světla, a vperiod kvetení je lepší na jižním okně (chráněné před jasného solnechnyhluchey). pro Decembrist nepřípustný nebo sušení hliněné hrouda, ani jeho nadměrné zamokření. růst Periodaktivnogo Schlumbergera - od března do srpna, tentokrát eyneobhodimy: teplý obsah, pravidelný postřik, jednotný polivtoploy měkkou vodou s udržováním mírného vlhkosti půdy, hnojení 2 krát za měsíc. v létě je žádoucí, aby se Zigokaktus Ileana balkon zahrada v polostínu. Na zahradě je třeba chránit Schlumberger otslizney srpna ulitok.S postupně snížit zálivku a hnojení Schlumbergera Pro luchshegosozrevaniya listy.

Decembrist (Kakhrizantemy, vánoční hvězda, atd.) - krátké jednodenní závod. Zakladkatsvetochnyh ledvin Zigokaktus Záleží na snížení délky a obsahu teplotu svetovogodnya. V září, Schlumberger menshevlagi je nutná, ale čerstvý chladný vzduch. Light sserediny doba odpočinku září do poloviny listopadu se snižujícím se zavlažování v kombinaci sukorachivayuschimsya denního světla a chladné obsah šetří velké množství poupat Decembrist. Proto se na podzim, aby mozhnoprodolzhat Zigokaktus na terase nebo altánku, eslitam chladu optimální teplotu (10-20 ° C) Obsah poklesu tepla (nad 23 ° C), podporuje silný růst výhonků Schlumbergera v nepřítomnosti tsveteniya.Kak jen Decembrist záležitosti se objeví pupeny rostliny jsou umístěny napostoyannoe při teplotě 15-20 ° C v noci a 20-22 ° C během dne.

Dekabrist (Schlumberger, Zigokaktus)Dekabrist (Schlumberger, Zigokaktus) v létě - růst nových listů

Foto zleva: Paul Chemodurov

Během aktivní pučení a kvetení Schlumberger lepší neperestavlyat a měnící se světlo. by měla být chráněna Decembrist podle pryamyhsolnechnyh paprsků pravidelně navlhčit podklad a udržovat optimalnyetemperatury, jinak rostlina může ztratit pupeny a květiny. S okonchaniemtsveteniya v Decembrist jde o dobu odpočinku vesny- trebuetsyaumenshit zalévání a obsahují zařízení na chladném (10 až 15 ° C). V březnu, začátkem nového růstu, Schlumberger transplantovány vsvezhy zem.

růst Schlumberger lehké, propustný substrát s slegkakisloy reakci. Doporučuje se použít trávník, list zemi, humus a písek v poměru 1: 3: 2: 1, s přídavkem aktivního uhlí nebolshogokolichestva a drcené cihly. Aby se zajistilo, půdu, která se pěstuje Decembrist, požadované propustnosti vody, kanalizace, nalít jednu třetinu výšky hrnce.

Schlumberger no to vypěstované z řízků na jaře a roubování ssohraneniem odrůdových vlastností a osiva - chovatelství pro kmenové řízky raboty.Vyzrevshie Zigokaktus 2-3-prstencové segmenty mohou být přesně otkrutitot matka rostlin a během dne mírně suché, po chegooni kořen snadno ve vlhkém substrátu. očkování Schlumbergera nakaktusy (pereskia, Hylocereus, selenitsereus) umožňuje poluchitinteresnye Stam formulář.

nutit Decembrist

Nízké teploty (10-15 ° C) podporují tvorbu pupenůDecembrist bez ohledu na délku denního světla. Odnakosleduet si uvědomit, že po odkvětu destilací Schlumberger boleedolgogo vyžaduje čas pro obnovu.

materiál: Elena Ziborova, vedoucí projektu editor Gardenia.ru
fotografie: Oksana Jeter, CountrysideLiving.net

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Reprodukce Decembrist (Zigokaktus)Reprodukce Decembrist (Zigokaktus)
Schlumbergera nebo DecembristsSchlumbergera nebo Decembrists
Orchidej mezi kaktusyOrchidej mezi kaktusy
My ZigokaktusMy Zigokaktus
Dekabrist-Schlumberger: údržba a péčeDekabrist-Schlumberger: údržba a péče
SchlumbergerSchlumberger
Vánoční kaktusVánoční kaktus
Zigokaktus aka DecembristZigokaktus aka Decembrist
RozhdestvennikRozhdestvennik
Flower room SchlumbergerFlower room Schlumberger
» » » Dekabrist (Schlumberger, Zigokaktus)
© 2022 che.prosadguru.com