che.prosadguru.com

O chování a zvyky Zamioculcas

Video: Jejich chování | 07/17/2016

Zamioculcas zamielistny (Zamioculcas zamiifolia) - se silnou hlíz rostlin oddenku rodiny Araceae, reprezentativního jediného druhu - Zamioculcas zamiifolia. Jeho rodný dům - ostrov Madagaskar, tropické Africe.

Zamioculcas zamielistny

Kde se informace, které Zamioculcas - „flower celibátu“ Hlavním znakem spojené s rostlinou - je „květ dolaru.“ Věří v dobré znamení, aby vaše květina pokoj bude symbolem bohatství a žen štěstí a budete mít úspěch!

Video: Hodina pravdy. Život a zvyky v době Elizabeth

Péče o ně je ekvivalentní k péči o své vlastní blaho. A ne žloutnutí, zčernalé, padající listí ... Takže pokud je prezentována - dobře starat o své Zamioculcas a milovat - je to vaše peníze a pomoci zachránit až navázat osud!

Obecné informace o Zamioculcas ..

V kultuře Zamioculcas to bylo až do konce XX století prakticky neznámá, ale z důvodu prodeje v nizozemských květinových aukcích od roku 1996, tato rostlina je stále populárnější.
Tento typ je tak rád, že získal neobvyklý název "Pearl of Zanzibar", "Věčné rostlina", "Golden Tree", "ZZ rostlina", "Araceae dlaň", "Dollar Tree". My Zamioculcas nazývá pouze „Peníze květina“ analogií s Jade.

chovatelské práce provedené k dnešnímu dni, v srpnu 2007 první Zamioculcas kultivar byl vyšlechtěn botanik zamielistnogo - miniatura, s kompaktními rozměry pouzdra (méně než 60 cm).

Jedná se o stálezelený šťavnaté, hlíznaté rostliny, s hustý vzpřímený stonky. Schopnost ukládat vlhkost masité stonky, listy a hlízy, které se snaží využít v době sucha. Listy jsou lesklé, dužnaté, tmavě zelené, zašpičatělé na koncích. Výsadba list - symetrický, pára.

Často Zamioculcas tvořil květ ušní krém, který se nachází na krátkém tlustou stopku. Kob oblečený ve světle zeleném závoji, který maskuje květiny mezi zelenými listy.

S dobrou druh domácí péče Zamioculcas dorůstá do 1-1,5 m na výšku, takže jej lze bezpečně připsat rostliny grandiflora.

Zamioculcas: podmínky domácího vězení

Zamioculcas podmínky vazby doma

Zamioculcas preferuje světlé plochy s rozptýlené světlo. Teplota je mírný, v zimním období - 16-18 ° C, ale ne nižší než 12 ° C, Chcete-li zajistit komfortní podmínky pro existenci květu i na čerstvý vzduch - balkón, zahrada. V zimě, být umístěn v místnosti u okna, ale ve větší vzdálenosti od topných zařízení.

Zalévání by měla být mírná, v zimě je velmi vzácné. Paleta neopustí voda, půda musí být zcela vyschnout mezi waterings. Vzhledem k vlhčení rostliny náchylné na kořenovou hnilobu, hlízy netrpí stagnaci vlhkosti, takže je snazší Zamioculcas vydržet určitou sušení než nadměrného průtoku vody.

Ale dobře tolerován v suchém vzduchu vytápěných místnostech, nevyžadují postřik na listy. Z hygienických důvodů je rostlina někdy spokojený chladnou sprchou, odplavuje nečistoty a prach zlepšuje „dýchání“ listové plochy. Před uvedením zařízení do sprchy, je nutné chránit povrch hrnce z vody - vrátit na vrchol zásobníku s plastovou fólií.

Vzhledem k rychlému růstu a velké velikosti Zamioculcas velmi rychle spotřebovává živiny, takže potřebuje pravidelnou zálivku. Dělat malé množství hnojiva je nejlepší od dubna do srpna každé dva týdny nebo jednou za měsíc. Během zimních měsíců v chladném pokojová rostlina není krmena. Jako hnojivo vhodné pro hnojení kaktusy a sukulenty.

Zamioculcas miluje těsné hrnce, hlízy někdy téměř přišel k povrchu půdy. Pro přistání se půdu stejných dílech po trávníku, list, rašeliny hlíny a písku. Můžete přidat trochu dobře rozložené humusu země, perlitu pro uvolněné. Aby se zabránilo stagnaci vody, keramzit Drenážní zařízení je zapotřebí výšky 5 cm.

Pokud pěstitelé nemají problémy s tím, jak zajistit péči Zamioculcas, pak, jak se dostat na mladé rostliny z listu, málo lidí si uvědomuje ...

. Více informací naleznete na pokračování:

-

-

Zamioculcas: obecné informace a podmínky

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
Tipy pro péči ZamioculcasTipy pro péči Zamioculcas
FotografieFotografie
Zamioculcas, starat, transplantace, kvetoucíZamioculcas, starat, transplantace, kvetoucí
ZamioculcasZamioculcas
Monotypický rod Zamioculcas PlantMonotypický rod Zamioculcas Plant
Zamioculcas listy žloutnouZamioculcas listy žloutnou
Zamioculcas, kouzelníkZamioculcas, kouzelník
Květiny Zamioculcas - to stojí za to vidět!Květiny Zamioculcas - to stojí za to vidět!
Jak pečovat o Zamioculcas, a získat kvetoucí ZamioculcasJak pečovat o Zamioculcas, a získat kvetoucí Zamioculcas
» » » O chování a zvyky Zamioculcas
© 2022 che.prosadguru.com