che.prosadguru.com

Červy, červci, E.albidus

Červy, červci, E.albidus

červi déšť. Mohlo by se zdát, že žížaly nepatří škůdci pokojových rostlin, někteří dokonce věří, že jsou užitečné, protože se uvolnit zemi. Nicméně, není to, žížaly může být přiváděna nejen organických zbytků v půdě, ale také spotřebují kořeny rostlin. Obvykle, když tato rostlina se stane ochablé a zakrnělé.

kontrolní opatření:

Žížaly mohou být shromažďovány v tzv pasti, stejně jako stonožky. To může být také napojena půdy v květináči s růžovém roztoku manganistanu draselného, ​​nebo Aktar.

Červy, červci, E.albidus

Červci a Coccidae. Známky parazita - na listech rostlin objevují hnědé nebo blond zaoblené váhy, které lze jen obtížně oddělit od listu. Jedná se o dospělém stádiu nebezpečný škůdce pokojové rostliny - červci.

Červy, červci, E.albidusQuadraspidiotus perniciosus (PANELBOARD mšice) - velikost hmyzu 1,5-4 mm. Hustý tělo pokryté štítem - vosku shell, který dělá to nezranitelný vůči chemikáliím. Okřídlení muži mají jeden pár křídel.

Coccidae liší od hmyzu reálné měřítko, které nemají voskovou slupku a vajíčka a larvy chrání pokožku schne umírající žena.

Druhy červci jsou velmi různorodé, se liší, pokud jde o barvy a velikosti:

  • Ivy Jose stupnice - tělo je oddělen od panelu, ve tvaru vejce, žluté, šedé a bílé desky, asi 3 mm dlouhé.
  • Oleander Jose stupnice - tělo světle žluté, plochý panel, kolo, první je bělavý, pak žlutá a roste s hmyzem, až do dosažení průměru 2,5 mm. Muž hnědožlutý, potažená tenkou bílého filmu.
  • Pink Jose scale - samec světle červená, pokryty. Samice ve tvaru vejce, ploché, žluté, s kulaté, ploché, právě uprostřed konvexní štítu.
  • Cactus Jose scale - samec pomerančový. Samice světle žlutá, deska zaoblené, žlutá, asi 2 mm.
  • Laurel Jose scale - muž bledý třešeň. Žena bílé nebo světle třešeň, se zaobleným hnědé štítem ve tvaru pláště, který má čelní pohled na červené a žluté a soustředných kruhů a lišt.
  • Palm Quadraspidiotus perniciosus - pes světle žlutý. Larva lineární, bílá a načechraný. Samice je světle žlutá s kulaté, ploché, bílé klapky, ne více než 2,5 mm.
  • Soft Coccidae - tělo obecně, asymetrické, hnědo-hnědá, s nejasné vpichů na zádech.

Většina druhů červci nosnic plemena, ale jsou zde i živorodé druhy. Udržet škůdců na spodní a horní straně listů, výhonky a stonky rostlin. Vypořádávají pouze mladé larvy připoutat do různých částí rostliny, dospělý hmyz je nepohyblivé.

Video: Grindal, živá potrava pro akvarijní ryby po celý rok

Červy, červci, E.albidus

Když silně napadené listy podél žíly a stonky rostlin jsou zahrnuty, protože to bylo dotek, obraz velkého nahromadění červci. V poškozeném růst a vývoj rostlin zpoždění, listy žloutnou a pádu předčasně.

Červci a Coccidae vylučují lepkavou kapalinu - ananasový, na kterém se usazuje Sooty houba, což dále negativně ovlivňuje vývoj rostlin. Červci a Coccidae poškození mnoho pokojových rostlin: chřest, aukuba, palmy, citrusové, oleandr, břečťan a jiné tsiperus.

prevence:

Pravidelná kontrola stonky a listy rostlin, a to zejména v dolní části.

kontrolní opatření:

Nejjednodušší způsob, jak těchto pomalých hmyzu zničit počátku svého vzniku. Zkontrolujte, zda listy rostlin, zejména v dolní části. Pokud ještě Jose stupnice usadil na jeden list nebo větvičku, kotopoy můžete darovat, je dobré ho vyjmout s popazhennym opganom. V závažnějších případech je třeba odstranit z rostliny měkkým štětcem nebo vatovými tampony navlhčenými mýdlové vody nebo anabasin síranem sodným, a výhodněji alkohol škůdci. Zbytky klapky a prach, které mají být vypláchnout pomocí kartáče nebo smotku slabý roztok octa. Kromě dospělých hmyzu, pravděpodobně zůstanou neviditelné pouhým okem, larvy na povrchu listů. Zničit můžete použít na trojnásobek (za 2 týdny) byl ošetřen insekticidy. Specializované chemické insekticidy pro boj s červci ne, proto si nejvíce insekticid široké spektrum aktivity.

E.albidus. Tyto hmyz jako malými bílými červy může být viděn, pokud odstranit rostlinu z květináče. Oni pohltit kořeny, takže postižený závod začne zakrnělé, listy žloutnou, vadnou a rostlina nakonec umírá. Přispívá ke vzniku E.albidus vlhkosti vysoké půdy.

Video: orchidej škůdci. Boj pokračuje

Červy, červci, E.albidus

kontrolní opatření:

Po zjištění těchto škůdců, je třeba umýt kořeny ze staré půdy a rostlin závod v čerstvé půdě. V případě, že zařízení nemůže být z jakýchkoli důvodů k transplantaci, je třeba nalít půdním roztoku insekticidu

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Škůdci pokojových rostlin a květinŠkůdci pokojových rostlin a květin
Jak se zbavit červci na pokojové rostlinyJak se zbavit červci na pokojové rostliny
Ostatní škůdci pokojových rostlinOstatní škůdci pokojových rostlin
Acacia CoccidaeAcacia Coccidae
Škůdci pokojových rostlin v obrazechŠkůdci pokojových rostlin v obrazech
Bílé červy v zemiBílé červy v zemi
Žížaly na trávníku - ziskový, ale někdy je to velmi nepříjemnéŽížaly na trávníku - ziskový, ale někdy je to velmi nepříjemné
Škůdci a paraziti pokojové rostlinyŠkůdci a paraziti pokojové rostliny
Žížaly v květináčiŽížaly v květináči
Foto červciFoto červci
» » » Červy, červci, E.albidus
© 2022 che.prosadguru.com