che.prosadguru.com

Molice, housenky, weevils

Molice, housenky, weevils

molice. Tyto malé létající hmyz malé jako 3 mm jsou jako malé bílé můry. Tělo je nažloutlý, 2 páry křídel pokrytých bílým prachem jako povlak. Obvykle se udržuje na spodní straně listu. Larvy jsou podlouhle oválné světle zelená. Vajíčka škůdců lze nalézt v podobě malých šedavě skvrnami na listech.

Larvy a dospělé hmyz sát šťávu z listů a nechat sladký výměšky, které rozvíjejí Sooty plíseň znečištění vod. Poškozené listy pokryté bělavými skvrnami, žloutnou a odpadávat. Porazit whitefly tlumivý účinek na rostliny. Nejnebezpečnější věc je, že je nositelem virových onemocnění. Násobí rychle.

Molice, housenky, weevils

Velké škody Fuchs, pelergoniyam, Begónie, Impatiens, ibišek, jasmín. Stávky a další pokojové rostliny s jemnými listy, a to zejména v létě.

Kontrolní opatření:
Molice tvrdě bojovat. Počet dospělých můry může být snížena tím, že pověsí v blízkosti rostlin suchý zip na mouchy nebo jiný lepicí páska žlutá. Je nutné pravidelně mýt listy s vajíček a larev.

Video: Jak porazit mandelince bramborové, Caterpillar, mšice, housenky weevil

Molice, housenky, weevils

Je možné aplikovat rozprašováním spodní listy 3-5 krát v intervalech 6-7 dnů sodného mýdla (10-15 g na 1 litr vody). Z bylinných pomoci infuze česneku. Pokud se to nepodaří, sprej listy každé tři dny rastvopom vodného nikotinu-sulfát (2-3 cm3 / L) nebo nurellom-d (1,5 kubické / 1 litr).

housenky. Je to v podstatě zahradní škůdci někdy může zaútočit a pokojové rostliny, v případě, že rostlina je vystaven na letní zahrádce. Jasné znamení jejich přítomnosti - zatraceně díry v listech.

Molice, housenky, weevils

Caterpillar den skrývá pod listí, ve vaječnících květin, a v noci vyjde a jí listy a mladé výhonky, proto prosím pečlivě zkontrolujte všechny zastrčený na květiny a sbírat hmyz.

Video: ŠKŮDCI ve skleníku není místo! Uspět jedině se mnou!

Molice, housenky, weevils

Kontrolní opatření:

Video: Tradiční metody pro boj s mšice, housenky brouků

Výrobního závodu systémové insekticidy: Talstar, Nurell-d, malathion IT n

Molice, housenky, weevils

weevil. Weevil slon nebo hroznové nejčastěji postihuje prvosenky a brambořík. Nicméně předmětem moly útoku může být jakákoliv rostlina, dát si na léto v zahradě. Brouci požírají listy, takže díry v nich, jak mandelince bramborové.

Ale skutečná škoda, aby larvy do 2,5 cm dlouhé, krémové barvě. Larvy žijí v půdě a jíst kořeny, cibule a hlízy. V případě, že nedetekuje škůdce, kořeny budou zcela jedli a rostlina zemře.

Molice, housenky, weevils

Kontrolní opatření:

Video: Jak bojovat proti chorobám okurek. Padlí a molice

V případě, že kořenový systém nejedl celek, tj rostlina právě začíná slábnout, pak se nalije půdy systémový insekticid (Fufaev, Intal sup a kol.) a zpracuje list. Je lepší transplantovat rostlinu do čerstvé zeminy.

Molice, housenky, weevils
Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Škodlivé moliceŠkodlivé molice
Boj proti moliceBoj proti molice
MoliceMolice
MoliceMolice
Účinným prostředkem moliceÚčinným prostředkem molice
Závod záchrana nebo jak se vypořádat s moliceZávod záchrana nebo jak se vypořádat s molice
Molice v zahradě, jak se vypořádat se škůdci?Molice v zahradě, jak se vypořádat se škůdci?
Škůdci pokojových rostlin: popis, boj, fotoŠkůdci pokojových rostlin: popis, boj, foto
Molice, bojuje její chovMolice, bojuje její chov
Co škůdci ohrožují úrodu rajčatCo škůdci ohrožují úrodu rajčat
» » » Molice, housenky, weevils
© 2022 che.prosadguru.com