che.prosadguru.com

Drosophila, roztoči, klíšťata Root

Drosophila, roztoči, klíšťata Root

roztoči. Pro všechny typy roztočů, suchý vzduch a vysoké teploty - velmi příznivé podmínky pro rozvoj. Se množí velmi rychle, z vajíček až do dospělého koná 6-7 dny.

Roztoči poškodit mnoho pokojových rostlin v průběhu celého roku, ale především více aktivní na jaře. Roztoči pronikají do kůže stonku, jeho poškození, opouští nerovnoměrné šedavý nebo nažloutlé skvrny. Výsledkem je, že poškození kůže stonků a ponechává zahanbený a trhlin. Rostlina se vyvíjí špatně.

Drosophila, roztoči, klíšťata Root

Roztoči jsou velmi malé rozměry, takže je obtížné odhalit včas. V pozdějších fázích lézí na rostlinné znatelné pavučiny na které se pohybují malý bod - to je roztoči.

prevence:

Nejjednodušší profilakticheskoe událost - regulyarnoe stříkající vodě. Roztoči nemají rádi vysokou vlhkostí, může být upravena tak, aby to.

kontrolní opatření:
Vzhledem k tomu, roztoči - velmi vážný škůdce, je nutné, aby se s nimi vypořádat v pravidelných intervalech a se všemi dostupnými prostředky. Po prvním vítězství není uklidňující a pečlivě kontrolovat rostliny, pokud škůdce objevil. Dokonce i když po prvním ošetření, které mají být vidět, strávit týden ještě jeden pro prevenci.

 1. Spider roztoče nelze tolerovat ultrafialové záření, takže přirozeně se skrýval pod listy ve dne slunce. Máte-li UV lampu, je možno ozařovat rostlinu. Sezení pro 1,5-2 minut jednou za týden výrazně snížit počet roztočů a zvyšuje odolnost rostlin k mnoha chorobám. Snažte se, aby se paprsky svítí spodní povrch listů, což je často roztoči.
 2. První vyzkoušet bezpečnější způsoby:
  - Rostliny postříkané vodou, poté provést jejich zásyp pyrethra nebo mleté ​​síry (koloidní síry a sulfarid) -
  - Mezi lidových prostředků bopby s roztoči někdy doporučit česnekovou tinkturu nebo tabák, ale tyto prostředky nejsou radikální, mohou snížit počet roztočů, ale ne úplně zničit. Z tohoto důvodu, použití a chemické opatření bopby. Nezapomeňte, že většina léků na svilušky nepůsobí. Tak se určitě zeptejte se pokyny k použití prostředků k hlasování, zda budete moci uplatnit v obývacím pokoji, kde jsou rostliny, a zda to bude mít vliv na roztoče.
 3. Chemikálie: metaldehyd, thiophos, "Aktelik", "neoron", "Nurell-D", "fitoverm", Poslední - omayt, neoron, jsou na bázi přírodních látek, tak bezpečnější. Metaphos phosphamide a toxické, takže jsou použity pouze v krajním případě. Roztoči mohou přizpůsobit chemikálií v souvislosti s tím, co je lepší použít jiný, je střídavý.
 4. Léčba alkoholu. Provádět zpracování lékařské listů neředěné (96%) alkoholu malého rozprašovače nebo otřením tampónem namočeným v alkoholu. To je radikální způsob boje, který je však vhodnější pro rostliny s tlustými, kožovitými listy (Rose, Monstera, palmy). Je důležité, aby krátce mírně navlhčit celý povrch listů tak, že alkohol se rychle vypařuje, aniž by došlo k popálení listů. Metoda je kontraindikován pýřitý rostlin, protože odpařování z nich je pomalejší než s hladkými listy, které způsobuje popáleniny. Pro rostliny, které mají vosku nebo voskových epidermis (kaktusy, sukulenty), léčba může být alkohol lokálně provedena pouze na malých plochách. V každém případě, pre-check na několika listech, provoz přenosové zařízení. Léčba Alkohol je také snadno zničit roztoče, které jsou v prasklin a štěrbin okna.

  Nyní pro více roztočů:

  brambořík roztoč.

  Drosophila, roztoči, klíšťata Root

  Pouhým okem vidět zvlášť hmyzu nemožné roztoči jsou velmi malé. Převážná akumulace roztočů vypadá jako vrstva na spodní straně listu. Jedná se o škůdce-monophagy, tj pro jiné druhy rostlin, nemá zaútočit, nápadné brambořík, impatiens, Pelargonium a Gloxinie. Na rozdíl od pavoučí roztoči, škůdci dává přednost životu ve vlhkých podmínkách. Příznaky napadených rostlin je zakrnělý růst, vadnutí pupeny, skládací hrany listů, zkroucené stonky.

  Video: roztoč na jahodách

  Plochý červený roztoč.

  Drosophila, roztoči, klíšťata Root

  Krok kotace 0,25 mm, hnědo-načervenalé barvy - nejnebezpečnější škůdce kaktusů. Výbuchy také Aucuba, citrusové plody a jiné rostliny.

  Spider roztočů.

  Drosophila, roztoči, klíšťata Root

  Spider roztoče - jeden z nejvýznamnějších trudnoiskopenyaemyh škůdců pokojových rostlin. Apartmány s ústředním topením roztoče najde své příznivé podmínky - suchý vzduch a vysoké teploty. Zároveň se od vajec, kterým se na dospělé roztoče proxodit jen 7 dnů. Zvlášť časté vzplanutí aktivita roztočů v předjaří, ale drugoe době udeřil rostlinu, což způsobuje velké škody.

  Drosophila, roztoči, klíšťata Root

  Nejotravnější věc, která postihuje většinu kvetoucích pokojových rostlin. Na začátku popazheniya na listech objevují nažloutlé, později rostou hnědé malé skvrny. V pozdějších fázích závodu je patrný pavučiny na kotopoy pohybovat malé načervenalé kopichnevye bod - to je spider roztočů.

  kořen roztočů. Patří mezi ně několik různých druhů roztočů, který v sobě spojuje to, co k poškození podzemních částí rostlin. Mezi kořene roztoči jsou častější baňatý kořen roztočů a baňaté roztoči.

  Drosophila, roztoči, klíšťata Root

  Tyto roztoči škodlivé zejména cibuloviny (mečík hyacintu, tulipánu a orchidejí atd.) Klíšťata mají velmi malé rozměry - baňatý kořenový roztoč asi 0,5-1 mm široký oválný tělo světležlutý, pásma do konce, a čtyři páry nohou. Baňatý roztoč o něco větší - 1,5 mm, má oválný tělo a dvě dvojice nohou. Oni kousat tkáně žárovky, kladení vajíček tam ve velkých množstvích - cca 300 vajec z jednoho ženského baňaté kořenového roztoče.

  V počáteční fázi lézí mohou štamprle místo a pohybuje se klíšťata, roztoči postupně kousat celou cibuli. Závada žárovky je snadno rozpadnout v ruce nebo závady, bude řídit všechny vnitřní tkáně, odcházející jediný bílý odpadky a roztoči lze vidět pouhým okem. Kořenové roztoči aktivně proliferují, a vyvinout v širokém teplotním rozsahu - 10 až 25 ° C, a dokonce i vyšší. Jak se mění podmínky, že neumírají, a spadají do stavu diapauzy.

  prevence:

  Video: Škůdci orchideje. Klíště?

  Kořenové roztoči zvláště silně množí při vysoké vlhkosti. Proto je jedním z prevence výskytu klíšťat je ukládat kořenové hlízy, žárovka a kořenových plodin v suchém a chladném prostoru při vlhkosti ne vyšší než 60%.

  Kontrolní opatření:

  Video: Na škůdců pokojových rostlin

  Před výsadbou, pečlivě zkontrolujte žárovky. Přispívá ke vzniku kořenového roztoče nadměrné vlhkosti půdy. Nemusíte zalévat rostliny méně, než potřebuje, je nutné, aby se zabránilo stagnaci vody v kořenech, tj aby dobré odvodnění a vypusťte vodu z pánve. Infikované kořeny a žárovky průběžně napojena nebo systémové řešení insekticid (např neoron, aktellik, Apollo).

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Zkušení webové Listy begónie lze vyléčitZkušení webové Listy begónie lze vyléčit
Škůdci pokojových rostlin v obrazechŠkůdci pokojových rostlin v obrazech
Orchidejí škůdcůOrchidejí škůdců
Choroby a škůdci pokojových rostlinChoroby a škůdci pokojových rostlin
Croton s květinářstvíCroton s květinářství
Péče o OxalisPéče o Oxalis
Briobiya / BryobiaBriobiya / Bryobia
Jak se vypořádat s bambusovou roztočiJak se vypořádat s bambusovou roztoči
Opatření proti třásněnkou a jetel roztočiOpatření proti třásněnkou a jetel roztoči
Kořen roztočůKořen roztočů
» » » Drosophila, roztoči, klíšťata Root
© 2022 che.prosadguru.com