che.prosadguru.com

Orchidej mezi kaktusy

Orchidej mezi kaktusy

Video: Cestování do Izraele. Utopia Park. Kaktusy. relaxovat

Kaktusy, který bude projednán, spousta jmen, botanických synonym a populárních přezdívek. Basic - Schlumbergera uťaté, Zygocactus zkrátí, Epiphyllum truncatum. Ve skutečnosti Zigokaktus trunkatum (Zigokaktus odsekl) v kultuře prakticky nedochází.

To lze nalézt kromě toho, že pouze v botanických sbírek, a těch rostlin, které stále ještě vyskytují v amatéry nebo prodeje - in hybridy. Oni byli chováni ve Francii na počátku 19. století křížením Zigokaktus s příbuznými druhy. Ve starých encyklopediích interiérovým zahradnictví tyto hybridy s názvem Zigokaktus a soudobé reference - Schlumberger hybrid.

Video: Cactus a orchidejí

Orchidej mezi kaktusy

Když jsme na ulici pozdě na podzim nebo v zimě, domov Schlumbergera, v lesích Brazílie, - tropické léto. Ale tyto kaktusy "nemění své návyky" a kvést ve vnitřním prostředí v době, kdy téměř žádné jiné pokojové rostliny nemají kvést. V katolické Evropě a Americe kvete přibližně shoduje s vánočních svátků, takže se nazývá Schlumberger "Vánoční kaktus" (Vánoční kaktus), a máme - "rozhdestvennik", "barva Varvarin", "Decembrist",
V každodenním životě vylíčil v jiné jméno: "krab kaktus" (Krab kaktus) a naše "rak", Poslední dva přezdívek spojené s kloubovým stonky formu rostlin, které rostou řetězu od sebe navzájem. Na koncích segmentů vyvíjet v jednom nebo 2-3 velmi krásné květiny. Květina trubice je mírně zakřivená, vnější okvětní lístky jsou dokořán koruna, tyčinky jsou uvedeny daleko za květiny. Květ se podobá malou světlou tropický pták obvykle červené nebo bílé, ale někdy losos, levandule, červené, oranžové, broskvové, oranžové, červené, žluté a vícebarevný barva lístků.

Orchidej mezi kaktusy

Ve starých ruských knih na vnitřní zahrádkaření je doporučeno očkovat Zigokaktus na peyreskiyu (kaktusu s pravých listů) nebo opuncie. Výsledkem je podobnost strom s plačící korunou, který během období květu je pozoruhodný pohled. Jakmile je taková rostlina se prodává. očkování jsou "vrasschep",

V peyreskii odstraní rozvětvenou horní část koruny s listy, takže jen vnitřní válec, který je štěpen na vrcholu. Chcete-li snížit potomek natáčení s 2-3 segmentů, zužující se klín a vložen do štěrbiny v řezu skladě. Očkovaná zajištěné dlouhý trn, trn, jehlu a zabalené provázkem nebo páskou. Pot rukojeť oddenek nevztahuje, fúze se vyskytuje při teplotě + 18-20S. Po dvou týdnech, štěpu začnou růst. Poté se obvaz odstraní a rychle odstranit všechny objevit pod očkování, výhonky a listy.

Orchidej mezi kaktusy

Očkování se nejlépe provádí na jaře nebo počátkem léta. S dobrou péči, hydrataci a výživu ze strany prvního zimě Zigokaktus může kvést.

Video: IV Zimní festival orchidejí v Moskvě

Ve své vlasti, původní druhy rostou v deštných pralesích na pobřeží oceánu jako epiphytes na kmenech stromů, ve stínu husté listoví, jako orchideje, a často v bezprostřední blízkosti z nich. Epifytické kaktusy rostou luxusně v rostlinném humusu. Někdy jsou nalezeny roste na troskách vlhkých skalách. Vzhledem ke způsobu života a zajímavé květy bizarní druhy rodu Schlumbergera stylizovaný orchidejí mezi kaktusy.

Orchidej mezi kaktusy

Ve vlastní kořeny kultury Schlumbergera se obvykle pěstuje jako koše závodu v závěsné květináče a košíky epifytické. Jsou nenáročné a dobře rostou ve světlých a sypkých substrátů. Nicméně, to je nejvhodnější pro ně epifytické substrátu, v ideálu - připravený substrát pro orchideje. Schlumberger i zimní rád zalévání s teplou vodou, musí být pravidelně stříkané s teplou vodou ze spreje nebo vykoupat se pod teplou sprchou.

Musíte se ujistit, že podklad není vyschl, ale zároveň nebyl příliš po-smáčení. Schlumberger na léto, je lepší, aby zahradu nebo balkon, které v částečném stínu, bude to to ztvrdne.

Rysy rostlin a možné problémy pro péči o:

Nepohybují, neotáčejte kaktus od začátku pučení a kvetení až do konce, jinak pupeny odpadávat. Doporučuje se dokonce dělat poznámky na parapetu hrnce a kontrolovat orientaci kaktusu. Pokud se výhonky zčervená, důvod - příliš mnoho světla. Ale s nedostatkem světla může být zakrnělý růst nebo žloutnutí (chloróza) stonky hrany. Střílí pomalý a vrásčitá - s největší pravděpodobností nedostatek nebo nadbytek zalévání.

diskutovat v tomto článku jsou forum

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Druh kaktusu ve vnitřním zahradnictvíDruh kaktusu ve vnitřním zahradnictví
Reprodukce Decembrist (Zigokaktus)Reprodukce Decembrist (Zigokaktus)
Botanické názvy kaktusůBotanické názvy kaktusů
Schlumbergera nebo DecembristsSchlumbergera nebo Decembrists
Kaktusy mého manželaKaktusy mého manžela
My ZigokaktusMy Zigokaktus
Dekabrist (Schlumberger, Zigokaktus)Dekabrist (Schlumberger, Zigokaktus)
Epiphyllum a selenitsereusyEpiphyllum a selenitsereusy
KaktusyKaktusy
SchlumbergerSchlumberger
© 2022 che.prosadguru.com