che.prosadguru.com

Vermikulit

vermikulit

vermikulit - ostatní fosilní materiál. Ve svém přirozeném stavu, že se podobá slídy, ale rychle zahřeje, se rozšiřuje a vytváří interlaminární páry.

Vermikulit se nejčastěji používá ve spojení s perlitem, jak se obě složky se vzájemně doplňují. Vermikulit udrží vlhkost (asi 200% - 300% hmotnostních), a perlitu ne, můžete vybalancovat substrát, takže se zadržuje vodu a živiny, ale stále dost kořeny zásobovány kyslíkem.

50/50 směs perlitu a vermikulitu - velmi populární substrát pro hydroponické typu systémů kapkové a periodických systémů záplavy. Expandovaný není drahý.

vermikulit

Hlavní nevýhodou vermikulitu je, že si zachovává příliš mnoho vody, která nemůže být použita samostatně. To může udusit kořeny rostlin, i když jen vermikulit.

Je to také není příliš příjemné expandovaný v neustálém kontaktu se schopností snadného přilepení k prstům, ze kterého se šíří po celém bytě. A na základě svého barevného pobloskivayuschego nakonec to začíná docela otravné.
vermikulit

Externě - je minerál, z něhož se nakonec vytvořil obchodní vermikulit. On je ruda světle šedé barvě, občasných velkých frakcí čistého slídy. Jako velká frakce rudy a střední a malé, jsou vrstvené materiály, ale ještě není vhodná pro směsi.

Ruda je také hodně pokut, podobný písku a prachu. Obecně platí, že ruda - unikátní soubor chemických prvků, které po dlouhou dobu, a historických se vytváří zvláštní geologické podmínky deskových krystalů slídy.

vermikulit

Video: půda kynutí vermikulit, perlit a kokosový substrát MPEG2 ARCHIV PAL

Ruda je zpracován na koncentrátoru. Čistý nativní slída vybrána, třídit a poslal pro potřeby elektrotechnický průmysl, a zbývající ruda se dále zpracuje ve způsobu hydrotermální pásových pecí při vysoké teplotě (1400 ° F).

Výsledkem je, že různé frakce bobtnat rudy a delaminaci, transformován do různých postav, něco připomínající nudle, které tvořily základ názvu materiálu. Ale v budoucnu celá hmota se drtí, již představuje podobnosti vločky různé velikosti od prachu na mince velikost.

vermikulit

V závislosti na velikosti frakce minerálních je vermikulit klasifikovány do skupin, které mají čísla 1, 2, 3, 4, 5 - od největší k nejmenší. Číslo 1 - velikost drobných mincí, číslo 5 - frakce písku a prachu. Používá se pro Květinová frakce 2-4.

Vermikulit má pozoruhodnou kvalitu pro rostliny - v tom, že je podstatné rozpětí minerálů, jako je draslík a hořčík, které se postupně hromadí v průběhu času mezi deskami ve formě vloček nasyceného roztoku a jsou snadno přizpůsobil kořeny rostlin.

Z hlediska živin, vermikulit má velmi vysokou kapacitu výměny. To znamená, že je schopen udržet kladně nabité ionty, jako je draslík (K +), amonné soli (NH4 +) a hořčíku (Mg ++), a další prvky.

vermikulit

Jedná se o vynikající materiál jako chemická a fyzikální hlediska. Chemicky - je přítomnost velmi užitečných prvků z fyzikálního hlediska - je velký a snadno prášek do pečiva.

vermikulit zajišťuje, že směs velkého množství vzduchu. Kromě toho, že má užitečné prvky pro výživu rostlin, vermikulit schopnosti udržet živiny, které vstupují do směsi s hnojivy.

A pokud přidáte do směsi materiálu, jako je perlit, to se stává ještě více užitečných funkcí.

Video: 7.108 vermikulit FAKTA, moderní ohřívače .. CH7

Jak je známo, perlit se již dlouho používá jako sterilním médiu pro zakořenění. Vermikulit není zaprášený, má vysokou iontovou výměnnou kapacitu, perlit tato vlastnost nemá. Vermikulit postupně dává živiny rostlinám, jako je perlit nutričně neutrální a není ani schopna dočasně ukládat tyto látky.

Ale na závěr, musím říci, že ve směsi jako vermikulitu a perlitu podobě "rád" vytvoření kombinace materiálů pro rostliny nejkvalitnější stanovišť. Takže bez obav používat hrnkové směsi založené na rašelina rašelina, vermikulitu a perlitu.

diskutovat v tomto článku jsou forum

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Pěstování hydroponickyPěstování hydroponicky
Kultivace kala lilie v květináčiKultivace kala lilie v květináči
Vermikulit závodVermikulit závod
Perlit: charakteristika a využití v zahradnictvíPerlit: charakteristika a využití v zahradnictví
Druhý život čínského zelíDruhý život čínského zelí
Klíčí semena aloe - je to jenKlíčí semena aloe - je to jen
Row půda plodiny pro kaktusy vermikulituRow půda plodiny pro kaktusy vermikulitu
Vermikulit zařízení používat, co?Vermikulit zařízení používat, co?
Primer pro vnitřní domácí mazlíčkyPrimer pro vnitřní domácí mazlíčky
PerlitPerlit
© 2022 che.prosadguru.com