che.prosadguru.com

Fatsa Japanese

Fatsa Japanese

Tuky japonský (Fatsia japonica) je jediným zástupcem svého rodu tropických rodiny Araliaceae, jako tetraplasandra - aromatické koření pro potraviny, ženšen, sibiřský ženšen, břečťan, fatskhedera Lisa (Fatshedera lizei) - hybrid společného břečťanu z Fatsa. Stálezelený keř až 3 metry. 5-9 má ventilátor ostří zaoblené hladké prosté zelené listy.

Květy bílé nebo žluto-zelená není dekorativní, malý a shromažďovány v slunečníky.

Co dělat s květem po nákupu, v tom, co místa na místo.

Před transportem rostliny napojena nemusí být zakoupeny v zimě. Musí být zabalen v mnoha vrstvami plastové fólie, pytle naplněné horkým vzduchem. Po příjezdu na pokoji stojí v tomto plášti 3 hodiny pro aklimatizaci. Open, zkontrolujte, omyjte pod tekoucí teplou vodou. Ze zjištěných škůdců, léčit v mýdlové vodě. Takže kakfatsiya japonský zástupce tropech, je nutné vytvořit mírnou teplotu a dostatečnou vlhkost.
Vyberte umístění směrem od baterie a nedotýkejte listy okenního skla. V zimě teplota by neměla být větší než 22 stupňů.

Fatsa japonský. transplantace:

Tuky jsou pěstovány ve směsi 2 dílů rašeliny, humusu a 1 díl 1 díl písku. Pot z jedné třetiny naplněné odvodnění z cihel nebo keramzitu. Je vhodnější zvolit hliněné nádobě s odtokovými otvory nejsou bílé. Bílá barva odráží slunce a Supercool zdi. Rostlina bude vysoká a transplantovány každoročně více 3-5 cm v průměru hrnce.

Tuky pro transplantaci je převzata ze starého hrnce, setřást část půdy. Zaschlé nebo zkažené části kořenů. Řezací poloha je sypaná s aktivním uhlím. Usíná na transplantaci rostlin, která opouští kořenovou krk není sypaná. Půda je mírně zhutňuje. První hojně zalévat, pak během jednoho týdne po sušení alespoň horní vrstvy.

Zapotřebí jemnost péči, jídlo

Fatsa Japonský nemůže tolerovat přímé sluneční světlo, ale světlo, které vyžadují. Okno by mělo jít na jih nebo jihovýchod a mají stínování. V létě lepší dát květinu na balkoně. Miluje hodně vody, ale bez stagnace vody v kořenech. Listy jsou velké a nemusí postřik, popráší vlhkým hadříkem.

Tuky musí být přiváděn na čisté teplé počasí, jednou za deset let tekuté minerální komplexních hnojiv a střídavě je s organickou. Dávkování je uvedeno na obalu hnojiva. Je-li půda v hrnci výrazně zhutňuje a zbělely viditelné známky prodloužení stonků, poté se přebytečný hnojivo.

Organických hnojiv je nejúčinnější hnůj. Je vyvážený organická látka a přítomnost kobaltu, manganu, boru. Téměř všechny pokojové rostliny dobře se slabý roztok manganistanu draselného pro okyselení půdy bariér. Je žádoucí provádět analýzu lakmusosovy papíru pH půdy, což znamená, červené kyselosti. Na velmi kyselých půdách pokojové rostliny nežijí.

Snížit vysokou kyselost vápna, fosforu, skořápka. Analýza půdy ukáže, jak nejlépe nakrmit hnojiv Fatsa.

Fatsa japonský. reprodukce:

Množí různé způsoby: semena, řízky, dělící pouzdro. Množení osiva je doma poměrně pracné. Osiva dostávají z rostlin žijících v přírodě. Sbírat již zralý semena potřebují od bývalého zdravou barvou, označená nití nebo stuhou v průběhu kvetení. Uchovávat v chladu. Před výsadbou, zkontrolujte klíčení, pád do vody.

Fit pro růst semen jsou těžké a klesají ke dnu. Zasazeny v dřevěných bednách s drenážní otvory. Země je lepší být zapálen na ochranu proti plísním a mechu. Vyklíčila rostliny jsou uloženy v oddělených nádobách. Okrepnuvshie sazenice ponořit a dát do trvalých hrnce. Vegetativní množení řízkováním nebo malým dříkem střílí lépe vyrábět v březnu a dubnu.

Cut stonek s ostrým nožem 1-2 uzlů a vloží do vody pro zakořenění. To může být pokryta kapucí ze skla. Zakořeněné řízky jsou uloženy odděleně v připravených stálých hrnce. Voda budoucnost Fatsa japonské denně s teplou vodou. Nejrychlejší a časově náročný způsob rozmnožování - rozdělení Bush. Pro reprodukci, tak, že se pouzdro zařízení nalil vodu, se odstraní z nádoby a oddělené ruce požadovaný díl. Jsou zasazeny do připraveného kontejneru.

Choroby a škůdci

Quadraspidiotus perniciosus jsou hlavní hrozbou. Červci žijící na stopkách. Připojené k jeho kmeni a sedět bez hnutí, chráněn speciálním krytem. Z nich na rostlině objeví ukoptěného houba. Ten jeho jedovaté pyl ucpávají póry. Stonky a listy jsou zabarvené a odpadávat. Nemocné rostliny by měly být uchovávány odděleně od zdravé.

hmyz dospělých stupnice jsou odstraněny kartáčem. Pak se promývá požadované směs mýdla listy 40 g petroleje a 2-3 kapky na litr vody. Tento postup opakujte tři týdny každých 5 dní. Chemicky škůdce lze odstranit postřikem nebo thiophos nikotinu v dávce obalů. Jiných škůdců, kteří žijí v půdě hrnce, nebo změnil od ostatních pokojové rostliny zničeny agrotechnické metody - počet molů snižuje uvolňování, řezání - sušené a nemocné části rostlin.

Mechanicky - sbírání škůdci a pro čištění rostlinných ruce zničena roztoči, hnízdo a vejce. používat méně žádoucí chemická metoda insekticid, protože je nutné provést postřik v obytné zóně. Při správné péči (bez popálení nebo přebytečné hnojivo) Fatsa Japonci žádný nemocný.

Pokud by se tmavé skvrny, kusy šedé barvy na listech a zčernalé své kořeny, bude závod zemře olejové špinění nebo ekzobazidioza. Tyto nemoci nejsou ošetřeny, a to je lepší odstranit květinu spolu s pozemkem. Nadměrné zalévání vede k plísni šedé na listech. Potom odstranit postižené listy a rostlina je považován polimartsinom, zuparinom a snížit zálivku.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Fatsa: péče domaFatsa: péče doma
Cenný Fatsa květiny u vás domaCenný Fatsa květiny u vás doma
PolysciasPolyscias
FatskhederaFatskhedera
Ženšen pravýŽenšen pravý
Fancy Fatsa: péče a péče domaFancy Fatsa: péče a péče doma
FatskhederaFatskhedera
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
FatskhederaFatskhedera
Fatsa péči domaFatsa péči doma
© 2022 che.prosadguru.com