che.prosadguru.com

Zamioculcas - Africké efektní pěstování a ošetřování

Při pohledu na velkolepé, stylové rostliny, která je natolik jednoduchý, že péče, by rozhodně podívat na Zamioculcas zamielistnomu (Zamioculcas zamiifolia). Její lesklé zelené listy vypadají velmi dekorativní a ozdobí každý interiér.

Zamioculcas

Video: Komnatnye_tsvety_uhod_video

Mnozí to nazývají „Zamia“ to není tak úplně pravda. Zamia - je další závod, podobný tvaru Zamioculcas listů. Mimochodem, jeden více „populární“ jméno Zamioculcas - „dolar strom.“

Navzdory tomu, že vlast Zamioculcas vyprahlá Africe (Keňa), se cítí dobře v našich domovech ve zhoršených světelných podmínkách. Tato nápadné rostlina patří do čeledi Araceae jedovaté. Štiplavý šťávy obsahují hlíz a listů rostliny.

Zamioculcas listy dělené u základny

Ve srovnání s ostatními členy této rodiny, jako Dieffenbachia, kaly, velmi náročné na vysokou vlhkostí a půdy Zamioculcas nevyžaduje zvlášť časté zalévání. To může být napojena jednou za 2 týdny a jen občas sprej listy.

Rostlina je velmi dekorativní. Kde by jste to buď, všude, kam bude vypadat velmi působivé.

Zamioculcas v okně

Stonek rostlina nemá. Pod zemí je velká hlíza, která provozuje asi 6 vysoký, tmavě zelené, velmi lesklé listy.
hlízy Zamioculcas

Forma list pinnatisected. U základu listů jsou tlustší zkosené nahoru. Nové listy může růst několikrát do roka, když rostlina dostatek světla a tepla.

Kvetoucí Zamioculcas není tak krásná, jako to je vzácné dobu 6 let ve mně, že neměl kvetly rostliny. Květy také Zamioculcas, kdy rostlina je velmi dospělý. Květina je podobný smetaně klas zabalené v zeleném bract. 
Kvetoucí Zamioculcas. Fotografie z rozlohy internetu

Zamioculcas Care

Jak jsem již řekl, Zamioculcas nenáročný, zvláštní podmínky existence vyžaduje. Dokonce přesušení to nebolí, protože kořen z obchodů dostatečnou vlhkost. Jednou za měsíc odešel na odpočinek, takže jej bez zálivky. Koncepty a že se nebojí. A v létě vůbec stojím na venkovní terase.

osvětlení

Na rozdíl od mnoha rostlin, které dávají přednost té či oné straně světa, Zamioculcas může růst na jižních a severních oken. Mám to roste v dostatečné blízkosti k oknu s rozptýleným světlem a kuchyně - to vše na lednici před oknem. Ale permutace do rohu, kde je světlo méně listy se narodila slabá a řídká. Proto je silná rostlina bude jen dostatečné množství světla.

Zamioculcas zamielistny na začátku svého pobytu v našem domě

teplota

Teplotní rozsah, ve kterém může růst tato rostlina je rozsáhlý, ale neměli bychom zapomínat, že toto „dítě Afriky“ stále miluje teplo. V zimě teplota by neměla klesnout pod 16-18 ° C.

Vlhkost a zalévání 

Suchý vzduch pro Zamioculcas není kritická, ale ve svém závodě mohu říci, že k očištění listy prachu a postřik musí být láska. Celou krásu v těchto elegantních lesklými listy. Ale to není nutné vyplnit. V zimě, zalévání je jen zřídka, jen když je půda zcela suchá. 

hnojiva

Jeho Zamioculcas I oplodnit komplexní hnojivo pro dekorativní listy, ale někdy koupit hnojiva pro kaktusy a sukulenty (které pravděpodobně ještě lépe, ale má rád všechno, co mu nabídnout). Obvykle jsem přinést hnojivo během tvorby listů. Kdo je u soudu do konce ledna, ale od začátku ledna moje rostliny začaly zvyšovat zeleň.

Pohledný muž v kanceláři

transplantace

Mladé rostliny se přesazují častěji než dospělí. To je způsobeno tím, že když jsou hlízy naplněné hrnec, rostlina začne vybudovat listy. Každý následující pot by měla být o něco větší než předchozí. Ale dospělý rostlina je transplantovaný extrémně vzácné. Jste povinni položit dobrý drenážní vrstvu během transplantace. Mám to - hrubý štěrk. 

šlechtitelských metod

Všude slyším, jak snadné a jednoduché množit Zamioculcas. Předpokládá se, že to může reprodukovat libovolnou část: 

  1. dělení žárovky
  2. Listové řízky oddělen od archu
  3. listy

Snažil jsem se reprodukovat ve vodě celou stránku, uříznout téměř na základně. Měsíc stojí ve vodě a bez kořene. Na základě doporučení odborníků v několika dnech sušených list, pak ponoří do kornevin a spadl do lehké písčité půdy, ale výsledek není dosažen.

rozmnožování Zamioculcas

Reprodukce listovými řízky jsou o něco lepší, ale těžší čekat na požadovaný výsledek kvůli zpomalení růstu. Pokud se rozhodnete, dejte řezání ve vodě, rychle dát kořeny. Po něm posypeme směs půdy a film na teplém místě. Osvětlení je v tomto případě mají být šířeny. A pak o rok budete pěstovat „Baby“, která změnila uzlík měření jen asi 2 cm.

Část plechu kořen odběru. Fotografie z webu syl.ru

Nejvhodnější metodou pro mě - násobení dělením oddenků. Ale několikrát potýkají s problémem poškození kořenů. Mateřská rostlina pak dlouho nemocná. Faktem je, že když je hrnec příliš malý, všechny jeho žárovky propletené s kořeny a zabírají téměř celou kapacitu banku. Zkuste minimálně poškození kořenů při přesazování.

Složení půdy pro chov

Již několik let, jsem se koupit ready-made půdu pro kaktusy + hrubého štěrku transplantací své závody. A pokud jste se rozhodli připravit vlastní půdy směsi, budete potřebovat trávníku hřiště, listový půdy, písku a rašeliny v poměru (1: 1: 1: 1). Rostlina preferuje půdy normální kyselost.

nemoci Zamioculcas

Vidíte na vaše rostliny žloutnou listy s hnědými skvrnami, vězte, že se jedná o první příznak kořenové hniloby. Vyplnil si to! V tomto případě je lepší, aby vyschnout, než nalít.

Toxic Zamioculcas

Můj syn ví, že naše krásné rostliny jedovaté šťávy, a to i v případě, že rozdělení může dojít k poškození kůže hlíz šťávy. Proto, jednoduché bezpečnostní pravidla v podobě rukavic pro transplantaci a non-stravovací rostlin vás zachránit z jeho šťávy.

slavnostní Zamioculcas

Psát o jejich Zamioculcas, ukázat, co hezký, sdílet narůstající problémy :)

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
Tipy pro péči ZamioculcasTipy pro péči Zamioculcas
FotografieFotografie
Oblíbená květina ZamioculcasOblíbená květina Zamioculcas
Zamioculcas, starat, transplantace, kvetoucíZamioculcas, starat, transplantace, kvetoucí
ZamioculcasZamioculcas
Monotypický rod Zamioculcas PlantMonotypický rod Zamioculcas Plant
Zamioculcas, kouzelníkZamioculcas, kouzelník
Květiny Zamioculcas - to stojí za to vidět!Květiny Zamioculcas - to stojí za to vidět!
Jak pečovat o Zamioculcas, a získat kvetoucí ZamioculcasJak pečovat o Zamioculcas, a získat kvetoucí Zamioculcas
» » » Zamioculcas - Africké efektní pěstování a ošetřování
© 2022 che.prosadguru.com