che.prosadguru.com

Fatsa Japanese

Rostlina je jedním z nejkrásnějších okrasných pokojových rostlin.

Zastoupen jednoho druhu - japonský tuky, který je také nazýván japonský Aralia.

Vlast - země vycházejícího slunce - Japonsko.

Patří do čeledi Araliaceae.

Roste v podobě keře s velkými listy klenoobraznymi o průměru 35 cm.
Obvykle listy jasně zelené barvy, ale může být barevné, a dovolil tmavě zelené možnost. Rozvíjí ve vnitřním prostředí, tuky může dosáhnout 1-1,2 m, což je důvod, proč je tak populární, zejména pro výzdobu místností a zeleně.

Rostlina je velmi nenáročná, a to by bylo skvělé, aby růst a rozvíjet se, kde jste se rozhodli dát ji - na balkóně v teplém období, terasu, nebo v jakékoliv jiné místnosti.

Ale péče je stále nutné dodržovat určitá pravidla: v zimním období květu doporučeno být instalován na dobře osvětleném a chladném místě, kde se teplota pohybuje v rozmezí od 5 do 8 stupňů. V chladnějším, s výhodou před mrazem, užitečné působení na čerstvý vzduch.

foto Fatsa

Pokud je to možné, je žádoucí najít v létě zastínění místo. Nezapomeňte, že Fatsa vody japonská milující, takže si můžete nastavit hrnec na podnos mokré oblázky nebo rašeliny. Nezapomeňte si umýt voda opouští, je žádoucí, aby se od sebe vzdálených vařené nebo vody za teploty místnosti.

Když přesazování nevyžadují speciální půdu, pomocí jednoduchého květ substrát. Doporučeno provést transplantaci na jaře každý rok a vybrat hrnce 1 cm větší než předchozí.

Nejčastěji Fatsa japonský může být ovlivněna těmito škůdci, jako jsou červci. Také nevylučují výskyt molice. Z tohoto důvodu je vhodné provádět kontroly a prevence nemocí.

Vážný přístup k zavlažování, kvůli silnému smáčení substrátu mohou začít hnít kořeny a může vést k plísním. Nejvhodnější doba pro těmito chorobami - podzimní a zimní sezónu.

V případě, že listy se objeví žluté skvrny na okrajích, to znamená, že ne dostatek kyslíku. Není v plánu pro přihnojování také ovlivňují stav listů. Části listu mohou být ovlivněny skvrn v důsledku hniloby kořenů nebo poškození kořenů.

Fatsa Japanese foto2

Pokud jsou hniloba doporučuje k léčbě jejich systémové fungicidy, posypeme uhlí v prášku a stimulátor zakořenění.

Pokud se svilušky, radí opláchněte mýdlo, které neobsahují bělidla, listy, opláchněte teplou vodou. Použít pro léčbu a prevenci drog akaricid akce.

Propagace je obvykle řízkováním. K tomu je nutné vytvořit příznivé podmínky, to znamená, že podklad musí být zahřátá na 25-26 stupňů, a zajistit vysokou vlhkost - podmínky v blízkosti skleníku.

Rada. Pokud je vaše vnitřní zařízení silně vzrostl, je možné snížit na velikost, kterou chcete, takový postup nezpůsobí poškození, ale bude užitečné. Tak se vytvoří krásný tvar rostliny.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Javor japonský akonitolistnyJavor japonský akonitolistny
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
Japonský javor zlatýJaponský javor zlatý
Fancy Fatsa: péče a péče domaFancy Fatsa: péče a péče doma
Judas JapaneseJudas Japanese
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
Fatsa péči domaFatsa péči doma
FatsaFatsa
Japonský olšeJaponský olše
Japonské Tuky z čeledi AraliaceaeJaponské Tuky z čeledi Araliaceae
© 2022 che.prosadguru.com