che.prosadguru.com

Květina Zamioculcas

Není to tak dávno, v Rusku mezi fanoušky pokojové rostliny se objevily, která se již stala oblíbenou mezi ostatními - květ Zamioculcas, která získala druhé jméno lidí - „dolar strom“. Tato rostlina je původem z tropických oblastech Afriky z čeledi Araceae.

obsah:

Biologická popis zařízení

Prezentovány je jediný závod v přírodě View - Zamioculcas zamielistnym nebo Latin

Milníky péče Zamioculcas

Teplota a osvětlení
Dává přednost střední teplotní úrovně, aniž by náhlým výkyvem. V zimním období, bylo by lepší, aby teplota klesne pod + 16-18 stupňů, může na chvíli projít jeho snížení do +12 stupňů.

Pokud jde o osvětlení se Zamioculcas rostou nejlépe na světlé místo s jasným světlem, ale difúzní. Dobře, vezme žijí pod širým nebem v létě: to může být vyjmut na lodžii, balkon nebo zahrádka. V zimě je lepší umístit květináč, kde nejintenzivnější osvětlení.

Správné zavlažování, vlhkost a krmení

Kdysi jsem četl článek o péči o Zamioculcas, v němž se uvádí, že by měla být napojena velmi pečlivě a malý. Ve skutečnosti to je podobné sukulenty, ukládá vody v objemové hlízy a šťavnaté v listů a stonků. Sledoval jsem rad, ale můj Zamioculcas nevydala žádný nový růst po dlouhou dobu.

Rozhodl jsem se provést experiment a zvýšil počet

Přesazování a rozmnožování Zamioculcas

Mladé rostliny se přesazují každý rok lepší. Hlízy rostlina velmi rychle „zraje“, zvýšení velikosti, což často vede k tomu, že rozbije bank. Z tohoto důvodu je velká hlíza je velmi obtížné se dostat ven ze staré hrnce, které mají být transplantovány do nového.

Již jsme se zmínili, že Zamioculcas miluje živiny. Vzhledem k tomu, půdy a pro to, aby bylo plodné, které je dosaženo tím, že se k podkladu velmi dobře shnilé kompost.

Dospělí velké rostliny se přesazují vzácně - jednou za dva roky a méně. V obou případech, aby se zabránilo hnití na dně hrnce silná vrstva odvodnění, musí být uspořádána a hlízy není nutné zcela uložené v zemi - špička by měla být na povrchu.

Propagovat tento úžasný závod může být snadno a hned třemi způsoby:

  • řízky;
  • opustí;
  • Dělení Bush.

Pokud máte pouze jeden list Zamioculcas, před přistávací to by mělo být trochu suché, aby nedošlo k ohnutí. Totéž platí i pro řízky. Chcete-li rychle vytvořit nové kořeny, je vhodné se uchýlit k léčbě listy nebo stonky používají specializované rostlinné hormony, které urychlí tvorbu kořenů.

Kromě toho, že je třeba organizovat a zahřívá k lepšímu zakořenění. Ale i se všemi dodržení podmínek budou kořeny muset počkat několik měsíců, protože Zamioculcas není zakořenění proces je velmi jednoduché.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Zamioculcas (dolar strom: péče domaZamioculcas (dolar strom: péče doma
Tipy pro péči ZamioculcasTipy pro péči Zamioculcas
FotografieFotografie
Oblíbená květina ZamioculcasOblíbená květina Zamioculcas
Zamioculcas, starat, transplantace, kvetoucíZamioculcas, starat, transplantace, kvetoucí
ZamioculcasZamioculcas
Monotypický rod Zamioculcas PlantMonotypický rod Zamioculcas Plant
Zamioculcas, kouzelníkZamioculcas, kouzelník
Květiny Zamioculcas - to stojí za to vidět!Květiny Zamioculcas - to stojí za to vidět!
Jak pečovat o Zamioculcas, a získat kvetoucí ZamioculcasJak pečovat o Zamioculcas, a získat kvetoucí Zamioculcas
© 2022 che.prosadguru.com