che.prosadguru.com

Fatsa

Fatsa japonský. Dům s pečovatelskou službou. Výsadba a množení

Nádherná koruna Fatsa Japonci vždy přitahuje pozornost všech zahradníků ve světě, dlouhé pěstování povoleno „zkrotit“ a povýšit asijské krásy. Další jméno - Japonská Aralia. Na ostrovy divoce rostoucí rostliny rostou až šest metrů, fascinující prochází vítr široká palmových listů. Jsou hlavním lákadlem závodu.

V prvé řadě je třeba mít na paměti, že kulturní Fatsa japonský jen jeden druh je zastoupena po celém světě. Ale ona má mnoho odrůd.

  • Mazeri - velmi kompaktní Bush není velký.
  • Pavučina - velmi vysoká v několika příběhů, jako je listí sypané omítkou.
  • Oživí - zelené listy, jako by prsty máčené v bílé barvy, vypadá to velmi neobvyklé.
  • Anneliese - geneticky chlorofyl je redukováno na poločasem stavu, takže listy objeví zlatožluté.
  • Tsumugi shibori - je téměř vybělené listy se zeleným žilami umístěných pletiva.

Další možností pěstování - kříženec Fatsa Japonců a kudrnaté, všechny známé břečťan. Neobvyklý závod udržel neuvěřitelný růst první a roztomilý svěšené střílí z druhého. Hybridní tzv Fatskhederoy a odlišný počet lopatek oddělených na list - ne více než pěti sekcí. Rostlina je evergreen, péče je stejná jako u obou rodičovských forem.

Péče japonské Fatsa
Lokalita. Opuštěním bytu závod, by měl okamžitě zvážit proveditelnost jeho umístění. Sotva metr obří úspěšně vejde do malé místnosti, ale tato velikost Fatsa japonské kmeny schopny dosáhnout zhruba deset až patnáct měsíce. Velmi drahé a luxusní Tento dekorativní zeleň rostliny vypadají ve velkém sále a kanceláří, obdrží maximálně prostoru a optimální vzduchu solární klima. Je dokázáno, že wide web listí dokonale čisté vnitřního ovzduší tím, že filtruje prach a nečistoty. Pro dítě stacionáře mají svá omezení, protože stonky pořád jsou jedovaté při požití.

Přesazování a rozmnožování Fatsa

Osvětlení. Je to nejlepší volba - rozptýlené, střední intenzity, pigmentové odrůdy s tmavě zelenými listy tolerovat stínování a umělé osvětlení. V jižních oblastech, a v létě se rostliny umístí na ulici, což korunu stává kvetoucí, stonky jsou silnější a silnější rozvoj kořenového systému.

Teplota. Pokojová teplota 20 je vhodný pro všechny druhy Fatsa Japonců při + 12 + 16 stupňů růstu a vývoje se zpomaluje, další pokles hrozí zničení.

Vlhkosti a zavlažování. Nejdůležitějším pravidlem při mokré půdy - nemusí nalít tekutý, ale není souš, nebo svěšené listy nemusí obnovit nikdy nebyly. Poté musíme svázat listy přijít s zálohování a obnovení bývalé dlouhé krásné výhledy. Po vysušení horní zavlažování půdy je zapotřebí, s výhodou teplé vody, o něco méně v zimě.

Prevence přetečení jednoduchá instalace palety a odstranění přebytečné kapaliny po jednu hodinu. Listy sami vyžadují časté mokré otřením měkkým hadříkem, sprej několikrát denně, a pokud je to možné, ze sprchy několikrát do roka.

Sázení a přesazování. Zpočátku řízky a řízky se umístí v květináčích vhodných pro velikosti kořenového systému, země z parku (plech) je spojen s pískem, a rašelina drnu směsi. S rozvojem celého Bush se pohybuje do většího květináče, zatímco podsypaya stimulant kořenového systému.

Video: Japonská Aralia / Tuky / Japonské pokojové rostliny

Rozmnožování. Nejjednodušší metoda je vhodná pro každého milovníka květin - zasadil napíná vzduch přímo do půdy a zakryjte sklo. Řezané řízky s několika pupeny výše byl umístěn ve vodě na kořeny a také umístí do skleníku při teplotě 25 ° v písku a rašeliny. Po formování mladé výhonky se přesadí do trvalého zemlesmes. Trendy v poslední době hydrogel a rostoucí hydroponicky osvědčili.

Množení osiva řídí zkušenější květinářství takto získané byly odrůdová příslušenství Tuky japonsky jako možnost genetické modifikace. Vegetativní formy reprodukci (řízky a rouby) vždy opakovat přesně mateřské rostliny, aniž by změny v barvě.

Tipy a rady na pěstování a péči doma pro japonskou tuky

Nebezpečné škůdci. mealybug, Jose scale, a nejčastější - spider mite a molice. Kontrolní opatření prováděna za použití insekticidů v souladu s pokyny. Plíseň šedá usadí kysaného mokré půdy, což způsobuje velké škody na rostliny a vyžaduje okamžitý zásah.

Pokud se tedy správně přistupovat k otázce umístění a rostoucí Fatsa japonsky, to může být na dlouhou dobu usadit na východním stálezelených krásu a možnost užít si to sami a překvapení hostům nesmírnou krásu a půvab poměrně nenáročné rostliny.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Fatsa: péče domaFatsa: péče doma
Cenný Fatsa květiny u vás domaCenný Fatsa květiny u vás doma
První zkušenosti z pěstování pokojových rostlin ze semenPrvní zkušenosti z pěstování pokojových rostlin ze semen
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
Fancy Fatsa: péče a péče domaFancy Fatsa: péče a péče doma
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
FatskhederaFatskhedera
Fatsa péči domaFatsa péči doma
FatsaFatsa
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
© 2022 che.prosadguru.com