che.prosadguru.com

Tuky - péče, rozmnožování, choroby a škůdci

Tuky (Fatsia) Rodina Araliaceae (Araliaceae) - dekorativní zeleň evergreen rostlina pocházející z Japonska. Tuky - jen rychlý pěstitel. Tam postrolistnye odrůd a druhů, s self-barevné listy. Hlavní výhodou Fatsa - jeho velké jako dlaň tmavě zelené listy. Květiny Fatsa útulný a nejsou dekorativní hodnotu.

vyhlídka

Fatsia Japonica (Fatsia japonica) - evergreeny, keře, 2-4 m vysoký, v domácnosti, je obvykle 1-2 m, výška subramose. Listy srdčité, zaoblené, 15-30 cm v průměru, 5-9 laloky, kožovité, lesklé, tmavě zelená, s dlouhými řapíky. Květy jsou nenápadné, malé, voňavé, sdružené v malých umbellate květenství, bílé nebo zeleno-žluté. Plody jsou tmavě modré bobule.

Existuje zahradní formy Fatsa:
Fatsia japonica var. argenteimarginatis - listy s bílou kaymoy-
Fatsia japonica aureimarginatis - listy se žlutým kaymoy-
Fatsia japonica var. moseri - rostlina hustá, squat.
Nejvíce populární mezi zahradníky nyní Fatsa hybridní a společný břečťan - Fatskhedera obličeje (x Fatshedera Lizei = Fatsia japonica x Hedera hibernica). Tento evergreen rostlina, 1 až 1,5 m vysoký, hustě listnaté, s 3-5 laloky listů, tmavě zelená, kožovité. Dřík hybridního tenká, takže rostlina potřebuje podporu. Existují formy s panašovanými listy.

teplota
V pružinou letním období je optimální teplota pro tuky - 18-22 ° C Tuky se může provádět v zimě normální teplota místnosti, ale je lepší, aby jim v dobře osvětlené místnosti v chladnějších podmínkách 10 ° C-15 ° C, V případě teplého zimní údržby se doporučuje, aby zajistily, aby Fatsa dodatečné osvětlení od zářivky. Za pestrými tvary zimní teplota nesmí klesnout pod 16 ° C

vlhkost vzduchu
Tuky potřebuje pravidelný postřik bránil měkkou vodu, jemně čistit zanechává měkkou vlhkou houbou nebo hadříkem. V létě rostlina může zajistit teplou sprchu. Snížit zimní postřik, rozprašování během zimy nedoporučuje.

zalévání
Při pěstování Tuky musí být opatrný s konev. Jediný peresushka hliněné koma vede ke snížení spodních listů. Narovnat listy mohou být vázány pouze na vzpěrách do vodorovné polohy. Tuky napojena hojně v létě, jako horní zaschne podkladové vrstvy, bránil měkkou vodu. Od podzimu zálivku omezit. V zimním období, kdy je obsah rostlin v chladných podmínkách, zalévání je výrazně snížena, aniž by došlo k vysychání půdy. V případě, že obsah tuků a fatskhedery zejména při vyšší teplotě zimní zalévání by neměla výrazně snížena. Nicméně z podmáčené půdy listy změknou a kulhat, žloutnou a odpadávat. S nedostatečným zalévání špičky listů chřadne.

umělé hnojivo
Tuky jsou vedeny od jara do podzimu každých 10 dní, minerální nebo organická hnojiva pro okrasných listnatých rostlin. Zimní krmení je zastavena.

půda
Lepší substrát pro pěstování Tuky považován půdy směs skládající se z rašeliny, humus zeminy, rašeliny a písku (2: 1: 1: 1).

transplantace
Mladé rostliny se přesazují každý rok na jaře, v budoucnu každé 2-3 roky. Ne méně než 1/3 výšky hrnce musí mít odtok z keramzitu.
Rostliny rostou velmi dobře v hydroponii.

rozmnožování
Tuky a fatskhedera snadno množí vrcholové řízky a vzduch vrstvení. Je také možné, a množení osiva.
vrcholové řízky obvykle množí na jaře. Řízky by měl mít několik pohárky připraveni začít růst. Kořen rostliny poměrně rychle vlhký substrát ze směsi rašeliny a písku, při teplotě 22-26 ° C, Řízky se vztahuje sklenice nebo plastové fólie, jejich odstranění utorm a večer pro vysílání po dobu 30 minut. Po zakořenění se sídlem v jejich směsi půdy. Čerenkovovy rostliny tvoří nízké, ale hustě listnaté keře.
Obvykle v dobrých podmínkách rostliny plně folie, ale pokud z nějakého důvodu kufr vystaven, mohou oživit pomocí air vrstvení. K tomu, aby pružina mělký incize kmen, zabalené s mokrý mech impregnované fytohormonů nebo živném roztoku (1 g komplexní hnojivo v 1 litru vody), a horní krycí fólie. Moss vždy zůstal mokrý. O několik měsíců později se objeví kořeny na místě řezu. Přibližně dva měsíce po vytvořily kořeny, špička kořenů odříznou pod zakořeňování a jsou zasazeny v samostatné nádobě. Zbývající kufr není zlikvidován, i když to má žádné listy. Jeho střih téměř u kořene. Pařez starého závodu musí pokračovat do vody, můžete pokrýt vlhkým mechem. Ve většině případů to bude dávat výhonky, které bude dobře rostou.
To může být rozšířena pomocí čerstvého semena. Semena se vysévají v krabicích nebo hrnce do hloubky 1 cm do země směsi trávníku terénu, list a písku ve stejných částech. Výhonky se objeví při teplotě vzduchu a půdy asi 18 ° C, Jakmile sazenice silnější, které jsou zasazeny v 9-11 cm květináčích 1 kopie a umístí se do osvětlení místnosti.
preventivní opatření: All Fatsa japonská rostlina obsahuje jedovaté látky.

Video: Barvinok škůdci pěstování výsadba péče nemoc rozmnožování dressing vinca

Choroby a škůdci
V případě nedostatečné péče je poškozen Tuky molice, mšice, třásněnky, štít, svilušky roztoči. Usadili se na obou stranách listů. Výrazně zhoršuje kvalitu okrasných rostlin: růst zpomaluje, listy žloutnou, lokny a umírají předčasně. Pravidelně kontrolujte rostlinu. Paraziti zjištěn odstranit hadříkem namočeným v mýdlové vodě nebo alkoholu. Pokud se nechají reagovat se silnou infekcí nebo aktellik karbofosom (15-20 kapek na 1 litr vody).
Mezi nemocemi jsou nejvíce postiženy botrytis. Ona na rostlině se objeví, pokud je obsažena v chladném vlhkém místě. Spodní část stonku hnědne, hnilobou a pokrytý tmavě šedé, někdy s hnědým odstínem, načechraný květu spór houby. Nemocná rostlina umírá. Je nutné odstranit poškozené části, změnit podmínky pro zadržení: dát závod v dobře větraném prostoru a snížení vlhkosti.

možné potíže
Listy jsou měkké a ochablé - podmáčené půdy.
Listy jsou křehké - příliš suchý vzduch.
scvrklá listy - příliš suchý vzduch, nebo úpal.
Špičky listy hnědé a křehké - nedostatečný zavlažování.
Listy žloutnou a odpadávat - zamokření půdy.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
FatsaFatsa
Fatsa: péče domaFatsa: péče doma
Cenný Fatsa květiny u vás domaCenný Fatsa květiny u vás doma
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
Fancy Fatsa: péče a péče domaFancy Fatsa: péče a péče doma
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
FatskhederaFatskhedera
Pieris japonicaPieris japonica
» » » Tuky - péče, rozmnožování, choroby a škůdci
© 2022 che.prosadguru.com