che.prosadguru.com

Fatsa péči doma

Tuky je dřevina s listy impozantní velikosti. Šířka může být až 40 cm. Tuky má velmi krásné a originální list formě připomínající popsány prsty. Barva sytě zelené, lesklé. V přirozených podmínkách, výšky rostlin 4 metry. Hrnkové rostliny potěší velkolepou korunu pouze s jejich volným uspořádáním.

Fatsa

Fatsa patří do rodiny Araliaceae, který zahrnuje pouze čistou formu Fatsa japonské. Rostoucí vlast - Japonsko, ostrov Tchaj-wanu v Tichém oceánu. Velkou oblibu získal hybridní břečťanu a tuky Fatshedera Guillaum, který byl zahájen na počátku dvacátého století.

Video: Fatsa péče

Foto obraz představující nejběžnější druhy rostlin, jakož i druhy vnitřní květinu - FatsaFatsa druh známý dnes, je toto:

 • Japonci Aralia (čistý vzhled);
 • fatskhedera (hybridní břečťan).

Fatsa odrůdy:

 • Variegata. Charakterizované listy střední hodnotou mají vnější polovinu béžový odstín.
 • Aureimarginalis. Listy jsou velké, na „prsty“ Konce jsou natřeny zlatožlutou barvu.
 • Moseri. Zdá se, že více squat než ostatní odrůdy. Listy jsou malé, jednotná barva zelená.
 • Pavučina. Zeleň poseto asymetrickými bílými skvrnami.
 • Murakumo Nishiki. To má ve svém arzenálu bledě žluté odstíny.
 • Tsumugi shibori. Téměř zcela pokryt béžové skvrny.
 • Fatshedera Lizei. Je to keř s bohatou zeleň v domě jeho výšky 2 metry, venku - až 5 metrů. Casting jsou ve formě tří nebo pěti laloky. Odstín zelené se světelnými pruhy.

Jak správně pečovat o Fatsa doma

Obavy z Fatsa v domácnosti nevyžaduje velké úsilí.

Umístění a osvětlení
Obrys květina preferuje chladné místa, která neustále přijímá čerstvý vzduch. Umístěte na Fatsa - jasný, ale ne slunné, s malým stínování a rozptýleného světla. Rostlina se zelenými listy výborně snáší stín, pestré větší potřebě slunce. Ideální poloha tohoto luxusního jižanů bude východ nebo západní straně domu. Na slunné straně se nedoporučuje, aby jeho okna se severními expozičních oken bude zdobené s listy odrůd stínu. Během léta Tuky lze vzít ven na ulici, skrytý před přímými slunečními paprsky.

Zalévání a vlhkost pro květinové tuky

Tím, zalévání rostlin je třeba brát vážně. V horkém období Fatsa potřebují bohatou zálivku. Pro tento účel, čistá voda chladnější. Pro snížení množství kapalného pádu. V zimě, tuky obsahují na chladném místě a napojena jen zřídka. Několik hodin po úplném smáčení půdy musí být odstraněn z palety přebytečné kapaliny. V opačném případě může hnít kořeny.

EcheveriaJak transplantovat pokojová rostlina Echeveria? On tam tuto otázku

Pokud uděláte vysychání půdy, opustí Fatsa dolů. Zvednout znovu bude velmi obtížné. K tomu je nutné vytvořit speciální vzpěry a tie opustí horizontálně.

V místnosti je výhodné udržovat vysoké vlhkosti. Z tohoto listů postříkají sprejem a denní mokrým hadříkem.

Optimální teplota pro růst tuky

Optimální teplota v místnosti v jarním a letním období je 20-22 stupňů. Winter Fatsa více vybíravé - je nutné zajistit nepřítomnost průvanu a studený vzduch v místnosti by měl být chlazen na 10-16 stupňů.

požadavkům na půdní a hnojiv

Hnojit japonské krásy každých 10-15 dní. Pro tyto účely jsou organické a minerální hnojiva. Přivádí na jaře, v létě a na podzim. V zimě, oplodnit stop.

Primer pro tuky se skládají z listů a trávník zemi s přídavkem rašeliny, humus a písek. Všechny suroviny by měly být v poměru jedna ku jedné. Na dně hrnce je nutno upravit odvodňovací vrstva.

Čalounění a transplantace pokojová rostlina

Formativní prořezávání rostlina je snadno přenést. Tento postup se provádí tak, aby korunky Fatsa byl více svěží. Při řezání mladé rostliny špetka mimo špičku. Po nějaké době, kdy trup je poseté listím a nových výhonů objeví v blízkosti základny. S nimi vzít řízky pro transplantace.

Transplantovaných rostliny jednou za několik let. New pot převzít staré, mladé pušky se může objevit ve stromové keř. Před přesazení tuky, na spodní části nádoby je umístěn betonový blok, a střepů, měly by být jedna třetina z hrnce. Zbytek je naplněna půdní mix.

Reprodukce indoor flower Fatsa

Doma existují následující šlechtitelské metody japonské krásy:

 • řízky nebo vrstvení;
 • semena;

Jak se množit z řízků Fatsa

Řízky jižní rostlin na jaře, mletý za mokra při teplotě 23-26 ° zakořenění nastává rychle. Světlo rozptýlené tím, že dělá. Desyatisantimetrovyh řízky by měl mít určité množství pupenů, připraven jít do růstu.

Jejich zavřená fólie nebo skleněná nádoba, a po zakořenění usazen v zemi. To se koná v měsíci. Takový způsob vytváří malé, ale objemné keřů.

Rozmnožování vrstvení Fatsa

Při správné péči kufru poseté listím. Pokud je vystaven, mohou omladit závod pomocí řízků:

 • skočit na kufru kůry řezem;
 • zabalené řez mokré mech, fytohormony, nebo ponoří do roztoku hnojiva;
 • zabalené do fólie;
 • Moss by měl být neustále vlhké;
 • Po nějakém čase v místě rány objeví první páteře;
 • dva měsíce po špičky kořenů odříznout a vysazených v oddělené nádobě;
 • je třeba odříznout vršek těsně pod vytvořenou kořeny.

množení osiva

Čerstvá semena umístěné v půdě do hloubky 10 mm. Chcete-li to provést, použijte malé krabičky. Půda pro semena 1 díl drnu, 1 díl písku, 1 díl list půdy. Teplota na zemi a okolního vzduchu se udržuje na 18 stupňů. Po vzejití sazenic uspořádány v jedné jednotlivých květináčích. Primer se sazenicemi: 2 kusy trávníku, 1 díl humusu, 1 díl písku. Kapacita kladen na světlejší místa.

Choroby a škůdci pokojová rostlina fatsiya- konkrétní léčbu a péči o hrnkových květin v tomto období

Dokonce i doma, je třeba zajistit, aby při rozvoji Fatsa neovlivněné chorob a parazitů. Škůdci, poškozují japonské elektrárny: třásněnek, spider roztočů, mšice, molice, mealybug a Jose měřítko. Při prvním náznaku jejich vzhledu listů a trupu stříkané s fungicidy. Tento postup se opakuje třikrát v intervalu několika minut. Nejúčinnějším prostředkem - „aktellik“.

Pomáhá obyčejnou mýdlovou vodu. Spray je nutné několikrát za den.

Onemocnění, která postihují jižní květ:

Video: Japonský Fatsa uhod.Fatsiya péče

 • Plíseň šedá. Tagy: hnědá barva stonek, její rozpad. Příčiny: Uchovávejte na chladném vlhkém místě. Léčba: odstranění poškozené části, rostlina se umístí do větrané místnosti.
 • Úžeh. Tagy: pomačkané listy. Důvody: být na přímém slunečním světle. Léčba: Zvýšení vlhkosti vzduchu, stín struktura tuky.
 • Přebytečná vlhkost. Tagy: listy jsou měkké a svěšené. Příčiny: zamokření půdy, příliš mnoho vody. Léčba: odstranění vody z pánve, zastavit zalévání po dobu několika dní.
 • Nedostatek vlhkosti. Tagy: křehké a suché listí. Důvody: trochu vlhkosti. Léčba: v létě užitečný každodenní sprcha a hojné zalévání.
datlovníkJak pěstovat datlovníku ze semen, po kliknutí na odkaz se můžete dozvědět https://prosadguru.com/cvety-4/dekorativno-listvennye/3576-finikovaja-palma-uhod-v-domashnih-uslovijah-2.html

Doporučená literatura jak se starat o puansetiey domů.

Video: Tuky Japanese (Aralia)

Jedovaté rostliny

Jedná se o japonský rostlina je jedovatá. Toxické látky obsažené v listech, mohou způsobit změny v nervovém systému. Zvlášť opatrně zacházet Fatsa potřebují rodiny s dětmi. Po kontaktu s rostlinou je třeba umýt ruce mýdlem.

Viz také videomateriálu o pokojové rostliny Fatsa, bavte se.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Cenný Fatsa květiny u vás domaCenný Fatsa květiny u vás doma
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
Fancy Fatsa: péče a péče domaFancy Fatsa: péče a péče doma
FatskhederaFatskhedera
Fotografie pokojové rostliny a květinyFotografie pokojové rostliny a květiny
FatskhederaFatskhedera
FatsaFatsa
Fatsa JapaneseFatsa Japanese
Červi v hrnci s FatsaČervi v hrnci s Fatsa
Japonské Tuky z čeledi AraliaceaeJaponské Tuky z čeledi Araliaceae
© 2022 che.prosadguru.com