che.prosadguru.com

Péče o trávník

Péče o trávník podnikání náročné. Nezáleží na tom, jak se zasadil, zda se jedná o osivo nebo valit trávník stále potřebuje neustálou péči.

Péče o trávník


V každém ročním období trávníku se starat jinak. Uspořádat akci na roční období:

Jarní péče o trávník


Příprava trávníku na dobu aktivní služby. Dokonce i když si opravdu chcete začít zušlechtit území se nejdříve rozmrazit, nemají mít čas čekat na povrchu půdy uschnout, aby nedošlo k poškození trávníku.

  • Jakmile je půda vyschne na vrchol, budete muset jít přes území hráběmi ve tvaru vějíře, aby se odstranily všechny „zbytečné“, nahromaděné přes zimu.
  • Skončil s úklidem - přistoupit k oplodnění. Nejpraktičtější možností - komplexní hnojiva. To šetří čas a některé nervy.
  • krmení je také nejlepší čas pro zasetí trávy v obnažených oblastí, jinými slovy, na opravu trávníku. 

Video: Jak pečovat o trávník


Péče o trávník v období jaro-léto-podzim


To je hlavní sezóna aktivního provozu trávníku. Buďte připraveni, že po celou dobu (sezóna), chcete vychutnat krásu vašeho trávníku, prosím, také různé pohybové aktivity jako trávník vyžaduje péči a pozornost.

Péče o trávník


První, co přijde na mysl, když slyšíme „péči o trávník?“ Samozřejmě, že první obraz v mé hlavě - muž, nedbale procházky se sekačkou. Jedním z nejdůležitějších opatření na péči - je sekání trávníku.

První několikrát, myslím, že i vy rádi chodit s sekačky na trávu, vdechoval příjemnou vůni čerstvých řezaných zelené, ale to rychle přejde. Tak to by mělo být jasné, motivovat sami sebe, a v případě zemního lenosti „zombie“ následující mantra: „Každý sekání můj trávník dělá krásnějším, tlustá, zelená. Můj web - ostrov štěstí, pokryté svůdný zelený koberec " (Mnohokrát opakuje od řezání na řezání). A pokud je to vážné, sekání trávníku - velmi užitečné cvičení, a proto by měla být pravidelná.

Video: Jak pečovat o trávník
sekání trávníku

Jaké jsou jeho výhody:

  • Vytváří stejný estetický, atraktivní vzhled, za kterou jsme tak rádi trávníky.
  • Pomáhá proti plevelům, neboť tyto netrpí pravidelný řez.
  • Po trávníku se stává hustší, a tím silnější a zelenější.

Nyní, krátce o hlavní věc:
Muset snížit od května do října (v závislosti na regionu načasování může být posunut o něco), 3x za měsíc až do výšky 5-6 cm (parametry pro nejběžnější druhy bylin). Dalším důležitým bodem - Pracujte v různých směrech, které nebylo udusané cesty.

b) Zalévání

Zavlažování, v zásadě je vše jasné. Nalít buď brzy ráno nebo večer, ale i jiné rostliny. Pokud je automatický zavlažovací systém, programovatelný a užívat si života, pokud si nalít přenosné hadice, ujistěte se, že sledovat rovnoměrné rozložení vody v celé oblasti trávníku.

Zavlažování trávníku

c) Včesávání trávníku

Toto je děláno s cílem zvýšit padlých a připnul dolů trávu, a aby tento postup je nejvhodnější při sbírce posečené trávy, tak říkajíc dvě mouchy jednou ranou. 

česání trávníku


d) propíchnutí, větrání a hnojivo

Provzdušňování, stejně jako hnojiva, zpravidla dvakrát ročně, na jaře a na podzim, je žádoucí, zároveň.
Provzdušňování - mechanický piercing ornice pro zlepšení cirkulace vzduchu a příliv vody do kořenového systému.

trávník provzdušňování

Proto je potřeba hnojivo, myslím, že tak jasně. I soustředit se pouze na seznamu, hnojivo, které je zadáno:

  • dusíkatá hnojiva - zvýšit růst trávníku
  • hnojiva - k udržování světlé barvy trávy
  • potaš - v zájmu zachování stability trávníku a rozvoj kořenového systému

I Vás upozornit, že existuje komplexní hnojiva, které jsou zvoleny v závislosti na trávníku vegetačních podmínek pro líné lidi, toropyzhek, zejména práce, bojí zmatený „jak viset v gramech.“

d) Mulčovací

Nazývá mulčovací trávník kropení směs rašeliny, zeminy a písku, směsi 1,5 kg na 1 čtvereční. m trávník. To zlepšuje vlastnosti trávníku, mladá tráva roste lépe, poháněný starý trávník stává hustá a rovnoměrná. Obvykle Mulčování provádí na podzim, v září a říjnu, před kterou je třeba se kartáč, hřeben a probodne trávník. Posypeme potřeba pečlivě ke kořenům, k zemi se nevztahuje na vrchol trávy. mulčování postup se provádí jednou ročně.

mulčování trávník


e) Kontrola plevelů

Tento věčný boj provádí pomocí mechanických a chemických prostředků. V případě, že plevele nejsou příliš mnoho, samozřejmě, že je lepší sáhnout k mechanicky. Jsou-li napadena plevele, zatímco herbicidy ve svých rukou, a, abych tak řekl, „všechno živé zemřít.“

Péče o trávník v pozdním podzimu a zimy


Příprava na zimu, na chlad a další těžkosti. Kromě podzimní akcí, které jsme již diskutovali, že je nutné, aby jeden přípravný krok - vytvořit snegosderzhivayuschy bariéru. To vám pomůže při vytváření sněhu polštář, který bude bránit trávník před mrazem a ledem.
Mimochodem, v oblastech, kde je sníh není nikdy příliš mnoho, může praktikovat nebo smrkové větve pokrývají trávník s spadané listí.

trávník v zimě

Jak můžete vidět z výše uvedených prací, Lawn obtížné a téměř po celý rok, ale záleží na tom, kdy kolo téměř po celý rok, smaragdový koberec dělá život mnohem zábavnější.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Oprava trávníkOprava trávník
Maurská trávníkMaurská trávník
Jak často k zalévání trávníku po vysetí nebo kterým?Jak často k zalévání trávníku po vysetí nebo kterým?
Jaké nástroje jsou potřebné pro trávník?Jaké nástroje jsou potřebné pro trávník?
Maurská trávník příjemná vůně kvetoucích lukMaurská trávník příjemná vůně kvetoucích luk
Jako podseyat letní trávník po ziměJako podseyat letní trávník po zimě
Jak vysoká by měla sekat trávník?Jak vysoká by měla sekat trávník?
„Maurská trávník“ vyrasit snadné„Maurská trávník“ vyrasit snadné
Co je odlišný od ostatních kostřava trávníku trávy?Co je odlišný od ostatních kostřava trávníku trávy?
Proč žlutý trávník po sekáníProč žlutý trávník po sekání
» » » Péče o trávník
© 2022 che.prosadguru.com